Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Ti szoktatok lógni?

Egyetemisták! Ti szoktatok lógni?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy ha egyetemre fogok járni akkor ellógjak az óráról. Pedig nem vagyok stréber gyerek, de középbe se lógtam max 1-2 alkalom volt h hírtelen rosszul lettem tanárnő engedjem már haza .
2012. júl. 30. 01:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Középsuliban én sem lógtam egyszersem, de egyetemen azért kitapasztalja az ember, h melyik órákra érdemes berjárni és melyik csak időpocsékolás. Ez alatt értem azt például, h szó szerint ugyanazt a szöveget olvassa fel, amit egyébként is kiad, semmi magyarázat hozzá, olvasni otthon is eltudom. A kötelező órákat 1. félévbe eléggé ellógtam, meg is lett az eredménye, sok tárgyam nem sikerült, 2. félévre már benőtt a fejem lágya, h felfogjam, sokkal egyszerűbb úgy megtanulni bármit is, hogyha jegyzetelek és értem is az anyagot. Úgyhogy mostmár csak azokra nem járok be, aminek tényleg abszolút semmi értelme, a többire bemegyek:)
2012. júl. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ott már nem írják a hiányzásokat?
2012. júl. 30. 01:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahol van katalógus, ott limitálva van a hiányzások száma, ahol nincs, ott senkit nem érdekel, hogy bent vagy-e vagy sem.


Viszont a hiányzásokkal óvatosan, ha többet hiányoztál, mint a megengedett, akkor megszívtad. Vihetsz bármilyen orvosi papírt, nem mehetsz vizsgázni. (Pont emiatt van megadva 2-3 hiányzási lehetőség, hogy ha beteg vagy, esetleg valami fontosabb dolog közbejön.)

2012. júl. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt nem így hívják, emg nem úgy működik. Úgy van, hogy katalógus van, ez azt jelenti, h körbeadnak egy lapot és alá kell írnod (vhol az EHA kódod kell leírni, vhol csak simán aláírni stb), lényegében egy jelenléti ív. Kurzustól függ, h ki milyen szigorúan veszi ezt pl. van olyan órám, ahol egyet se lehetett hiányozni, vagy ha igen, akkor azt pótolni kellett (általában a garkolatok ilyenek), van olyan órám, ahol x %-án az óráknak ott kell lenni, ha nem, akkor nem vizsgázhatunk. És van olyan is, ahol egyáltalán nem tartanak katalógus
2012. júl. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!