Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, Ti koleszosok...

Egyetemisták, Ti koleszosok vagytok?

Figyelt kérdés
Ha nem, származik belőle valami hátrányotok? Milyen messziről jártok be, hogy bírjátok?

2012. júl. 30. 09:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én koleszos voltam amíg nem végeztem. De volt koleszos haver utolsó évben már bejárós volt.

Hát... 141 km, gyorsvonattal állomástól állomásig 1:48.


Ha azt számoltam, hogy az állomás-egyetem táv 20 perc, Ő meg Óbudán lakott, onnan Kelenföld 45 perc.

Számold össze:

45+1:48+20+20+1:48+45= 5:46

Tehát ha egyetlen órája volt akkor is közel 6 órát utazott.

És egy hétn kétszer volt 8-tól bejárós órája, akkor a hajnali első vonattal jött. Ha jól emlékszem 4-kor indult otthonról...

Én biztos nem bírnám...


Persze kérdés honnan. Azért szerintem olyan 60-70 km lehet a lélektani határ, persze kérdés még az otthon-állomás és az állomás-egyetem táv. Mert látod esetében is 1:48 alatt 141 km-t tett meg, de a 45+20 perc alatt meg csak városon belül mozgott.

Ha közel laksz az állomáshoz és az egyetem is közel van hozzá akkor alár 100 km-ről is bevállalható.

De azért neki sem volt őszinte a mosolya főleg amikor "baz.meg" volt a vasúton: gázolt a vonat, leszakadt a felsővezeték, ellopták a kábeleket, stb.

És megspórolt 8100 forintot. Hát...


ÉS ő már utolsó évében járt, volt 4 tárgya. Nekem volt, amikor 15 tárgyam volt. Nem tudnám elképzelni, hogy reggel 8-ra lemegyek és mondjuk 19:30-kor kieset a padból rohanva a vonathoz.

Amúgy együtt jártunk egy órára 18:00-tól volt 19:30-ig. Ő leutazott 18:00-ra de 19:00-kor már ment el, hogy a 19:31-es utolsó gyorsvonatot elérhesse. 1 órát volt bent, utazott 5-öt...


Meg kolival megvan az a kényelem, hogy ha 8-9:30-ig van órád, utána 12:00-tól akkor visszabuszozol majd megint bemész az egyetemre. Persze attól függ milyen messze van a koli.

Nekem volt olyan, hogy 11-kor végeztem, 13:40-től volt órám. Hazamentem koliba, főztem ebédet, utána vissza.

2012. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nem voltam koleszos és nem is leszek. Az egy napi utazási idő az 3-4 óra közzé esik így, de ez tűrhető. Legalább kondiban is maradok, illetve vonaton is lehet tanulni. Ami hátránya van az szerintem csak a bérlet ára, de a kolesz sincs ingyen, szóval szerintem kivettek.
2012. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 3-4 óra közé esik, de mindenáron a kolin vagyok valahogy, mert több idő marad mindenre és nem utolsó sorban, ha van valami program este, akkor megint csak nehézkes hazajönni.
2012. júl. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kolis vagyok, mondjuk 200 kilometerrol nehez lenne bejarni. A koli nalunk az egyetemen belul van, tehat a koli felul, az eloadok alul. Igy en reggelente kb. masfel percet utazok. :) Albiba se vagyom, egyreszt mert draga, masreszt igy nem kell utaznom, harmadreszt nem maradok ki semmibol. (azert megjegyeznem, hogy mi egy szobaban ketten vagyunk, viszonylag tagas szobakban, es mindenkinek van kulon wc, furdo)
2012. júl. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én albérletben lakom, 1 óra az út vonattal, de itt biztos nem lehetne bírni ingázással
2012. júl. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna az lenni, de nem vettek fel, így albérletben lakom.
2012. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, és nem :) Helyi lakos vagyok, de albérletben lakom, tekintve, hogy eleve később kezdtem az egyetemet, 22 évesen, és akkor már két éve külön éltem a szüleimtől, szóval korábban is albérletben laktam. Nincs belőle semmi hátrányom. Igaz, a kolinak is megvan a maga varázsa, de sose éreztem úgy, hogy ez számomra hátrányos lenne. Az mondjuk biztos rossz lenne, ha messziről kéne bejárnom, én azt is nehezen viseltem, amikor az első két évben a város másik végén laktam, és a helyi közlekedés elvitt napi egy órát :/ Tavaly végre kifogtam egy nagyon közeli albérletet, hát ezt tényleg nagyon élvezem, semmi koránkelés, semmi rohanás :)
2012. júl. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!