Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire elismert a Semmelweis...

Mennyire elismert a Semmelweis Egyetem általános orvosi diplomája a világon? És milyen úgy általában az egyetemi élet?

Figyelt kérdés

Majd csak jövőre felvételizem, de már nagyon kíváncsi vagyok. Te miért (nem) ezt az orvosit választottad?


Ja, és mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni, majd az még elválik, hol (van időm); de kíváncsi vagyok, mennyire elfogadott a diploma. Valaki tudna segíteni?


18/L



2012. aug. 26. 14:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
55%
Anya a SOTE-n tanított. Én imádtam elkísérni az óráira. Kommunikált a diákokkal bátran, ők pedig bármikor kérdezhettek, sokat nevettek együtt.:) A hallgatók közül nem mindenki 18-25 éves, szinte a 40% elmúlt 35. Ismertem az összes tanárt, mindegyikük nagyon-nagyon aranyos és intelligens volt. Gyakran segíthettem dolgozatokat(természetesen csak a teszteket) javítani, és egyáltalán nem osztályoztak szigorúan. Az egyetemen felülmúlhatatlanul gyönyörű, az egész hangulata elképesztő.:)
2012. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Most csak a SOTE egyetemi életéről kérdezel?
2012. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)) Valahol legszebb álmomban gondoltam ilyeneket az egyetemről :D
2012. aug. 28. 12:07
 14/23 A kérdező kommentje:
Igen, a Soterél csak.
2012. aug. 28. 12:22
 15/23 A kérdező kommentje:
SOTE-ról
2012. aug. 28. 12:22
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát én érdekes módon nem ilyeneket hallottam róla. Egyszer itt gyakorin beszéltem egy lánnyal, de nagyon rossz véleménnyel volt.

Egyik ismerősöm meg most megy át másik szakra, mert teljesen kikészítette a suli.

2012. aug. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy a többi egyetemmel mizu, de én szotés vagyok és azt tudom, hogy a mi diplománkat elfogadják Kaliforniában és Ausztráliában is, akkreditálva van. Meg persze Európában mindenhol, de ez magától értetődő. [link]

Én azért járok Szegedre, mert ez van közel a lakóhelyemhez, meg olcsóbb az élet. Felvettek volna Pestre is, megvolt a pontom, de valahogy ide vágytam. Szeretem Pestet is, de Szeged diákváros, úgy érzem, hogy az életemnek ez a szakasza pont jó, hogy itt zajlik, később költözhetek bármerre. :) Jók a bulik, jó a társaság, pörgés van, dolgozni is lehet, minden klassz! Azt is tudom, hogy Budapesten nem tudnék ilyen életet élni, mint itt, mert ott minden drágább, meg bonyolultabb. De szeretnék majd pár évet ott is élni, ha végeztem az orvosin! :) Tudom, hogy nem a szotéra voltál kíváncsi elsősorban, de gondoltam, azért megosztom veled az én tapasztalataimat is. :) Sok sikert!

2012. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%

Hogy tudjátok ilyen jól megítélni a SOTE-t, ha nem is vagytok a hallgatói? Imádom az ilyen "Hallottam a barátom ismerőse kutyájának az előző gazdájától" dumákat. Nekem eszembe nem jutna jellemezni a többi egyetemet, amikor nincsenek közvetlen tapasztalataim.

A külföldi hallgatók azért jönnek ide, mert:

- olcsóbb a képzés

- az egyetem nagyon jól felszerelt (ld. például EOK)

- rengeteg külföldi egyetemen, főleg keleten, az anatómiát sokszor csak műanyag bábukon tanulják, míg nálunk "rengeteg" tetem áll rendelkezésre, mindenki valódi testeken tanulhat.

- a hallgatók sokkal aktívabban részt vehetnek már hallgató korukban is a gyógyításban, betegellátásban.

- TDK


Szóval nem kellene hülyeségeket beszélni.

A kérdésre válaszolva pedig: Európában tkp. bárhol elhelyezkedhetsz a diplomáddal, tárt karokkal várják a magyar orvosokat, Amerikába különbözeti vizsgát kell tenned, ami állítólag rohadt drága, és piszok nehéz.


"Semmelweis Egyetem ?

Nem oda járnak a csalók? "

Majd akkor dumálj, ha sikerül becsalnod magad bármelyik szakra, főleg ÁOK-ra/FOK-ra. Sok sikert!

Ja, és megnézem, hogy csalod át magad a vizsgákon.

Az előadásokról pedig én is rengeteget lógtam, de mivel nem vezettek katalógust, nem volt következménye. Pedig az apám nem politikus ;)


elsőéves SOTE-s hallgató.

2012. dec. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%
18.: Azért elsőévesként sem lehet olyan nagy tapasztalatod, ne is haragudj. :) Pláne a vizsgákról. :D Nem kell feszülni fölöslegesen. Majd ha te is túl leszel pár medikus kupán, ellátogatsz a másik egyetem kampuszaiba és beszélgetsz a többi orvostanhallgatóval, te is le fogsz tudni szűrni következtetéseket a többiek képzéséről. :) A külföldiekről igazad van, és ha megnézitek, általában keleti országokból jönnek ide tanulni a fiatalok. Nyugatról meg azért, mert ott irtó drága, itt még megfizethető (mármint nekik, mi nyilván nem tudnánk még ezt sem kiperkálni. :D ) 17. voltam.
2013. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

A szegedi mindenképpenjobb, már csak a világranglistás dolog miatt is. Sajnos elég sok külföldi országban negativ hire van a Semmelweisnek, mert ott volt pár botrány, ami sajnos külföldön is ismert, tehát a szegedit jobban ajánlanám.


Egyébként a keletiek is főleg azért jönnek ide, mert olcsobb itt a képzés, meg viszonylag jó is. Pl. Japánban az itteni tandij tizszeresét kérik el, és ezt vannak akik nem tudják finanszirozni még kölcsönnel sem...

2013. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!