Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire elismert a Semmelweis...

Mennyire elismert a Semmelweis Egyetem általános orvosi diplomája a világon? És milyen úgy általában az egyetemi élet?

Figyelt kérdés

Majd csak jövőre felvételizem, de már nagyon kíváncsi vagyok. Te miért (nem) ezt az orvosit választottad?


Ja, és mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni, majd az még elválik, hol (van időm); de kíváncsi vagyok, mennyire elfogadott a diploma. Valaki tudna segíteni?


18/L



2012. aug. 26. 14:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
sziasztok! :) van esetleg valami tapasztalatotok a 2 egyetem gyógyszerészkaráról? :)
2014. ápr. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%
Öröm olvasni, hogy olyanok minősítik le a SOTE-t, akiknek semmi tapasztalata. Szerintem a SZOTE is kiváló egyetem, és én sem jönnék Bp-re, ha közel laknék hozzá, ezek teljesen ésszerű és elfogadható érvek, de a többi "vélemény" inkább irigységből fakad, mint tapasztalatból. Egyébként Mo-n mind a négy orvosi egyetem nagyon erős és jól felszerelt, egyetlen érv a SOTE mellett, hogy a világon az a legismertebb, meg még talán a SZOTE. De az égvilágon senki nem fogja kérdezni,-főleg az EU-ban-hogy melyiken végeztél a lényeg a papír és a tapasztalat.
2015. jún. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, elég nagy ellentmondás van a kommentedben. Kiemeled, hogy a SOTE és TALÁN MÉG a SZOTE kiváló egyetem, de Európában úgyis mindegy, hol végeztél.

A valóság az, hogy Európában rohadtul nem nézik, melyik orvosiról mész... SOTE, POTE, SZOTE, DOTE, tökmindegy. Magyar orvosi és kész. Egyedül itthon van SOTE-kultusz, és úgy állítják be néhányan a Semmelweist, mintha minimum a Harvard orvoskara lenne. Ha az EU-ban csak a SOTE meg a SZOTE diplomát fogadnák el, nem lenne itthon orvoshiány... Pécsről és Debrecenből is ugyanúgy vándorolnak ki az orvosok, mert kapkodnak a magyar orvosok után. A svédek még a nyelvtanfolyamot is fizetik, én úgy tudom.

Az USA-ban való praktizáláshoz meg a USMLE vizsgát (+TOEFL) kell letenni, amihez mind a 4 magyar orvosi egyetem akkreditált. Innentől kezdve tökmindegy, hol végeztél, a lényeg, hogy mit érsz el a vizsgán.

Szerintem mind a 4 magyar orvosi kiváló, világszínvonalú képzést ad. Ezt igazolja, hogy mindegyikről tömegével menekülnek az orvosok....

2017. ápr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!