Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy is van ez? Ha rossz a...

Hogy is van ez? Ha rossz a bizonyítványom, (de az érettségim meg jó), akkor beleszámít a továbbtanulásba?

Figyelt kérdés

Úgy tudom,hogy csak érettségit is lehet vinni tovább tanauláshoz (duplázódik).Akkor ez hogy van?


Csak azok írjanak légyszíves,akik nem rég érettségiztek,vagy biztosak abban amit írnak.


Köszönöm:)



2012. szept. 17. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy:

100 pont évvégi jegyből

100 pont érettségik átlagából

200 pont 2 beszámított érettségi százalék összegéből

vagy az utolsó 200-ast 2-szerezve veszed.


Így állhat elő a 400 alap pont és ehhez jön a 100 lehetséges pluszpont.


Tehát nem is kell, hogy jó legyen az érettségid átlagosan, csak ne bukj meg és a 2 beszámított legyen jó. (egyetem által meg van határozva, hogy adott szakra mit fogadnak el, legtöbb mérnökire kötelező pl. a matek a másik pedig bármelyik természettudomány lehet).


A duplázás buktatója (kinek mennyire mondjuk), hogy most már két emelt, de legalább 1, kell hogy 100 vagy 90 pluszpontod legyen (nyelvvizsga és emelten kívűl nagyon nincs átlagos pontszerzési lehetőség), amik ha nem jól sikerülnek, akkor sok pontodba kerülhetnek.

2012. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rég érettségiztem, de tudom miről beszélek. 2 érettségi tárgy (adott iskolától függ, hogy melyik 2) százalékos eredményének összege, szorozva kettővel. Ekkor a többi eredmény lényegtelen, feltéve, hogy nem elégtelen. A felvi.hu oldalon egyébként fent van a pontszámítás menete. Emelt érettségi sem kell mindenhova, de ott azt is megtalálod, hogy hova kell jövőre. Válassz egy szakot és nézz utána az érettségi követelményeinek, akkor láthatod miből kell hajrázni. Arra figyelj még, hogy minimum 240 pontod kell meglegyen plussz pontok nélkül ha alapképzésre jelentkezel, máskülönben 0 pontod lesz, és akkor nem is érdemes erre kidobni 9000 Ft-ot.
2012. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!