Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vegyész képzésre szeretnék...

Vegyész képzésre szeretnék jelentkezni 2013-tól. Jó képességekkel rendelkezem, célom a kutatásban való elhelyezkedés lenne (pl. egyetemi tanárként). Milyen egyetemet tudtok ehhez ajánlani?

Figyelt kérdés
A Pannon Egyetemmel szimpatizálok, mert a kisebb létszámból talán könnyebb megfelelő támogatást kapni. Vegyész-hallgatók: mit gondoltok?

2012. szept. 23. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a Pannon Egyetem vegyészhallgatója vagyok, (igaz még csak elsőéves) hasonló érdeklődési körrel. Hát mivel jók a képességeid, két intézményben érdemes gondolkodni, PE és ELTE. Én a Pannonról tudok beszélni. Itt tényleg könnyebb ösztöndíjat szerezni (a Mérnöki Karon 3,0-tól adnak annyit, amennyit eltén 4,5 körül), erősebb a kémiaoktatás, mint az eltén (elvégre vegyipari egyetem :)), és jók az oktatók.

Én személy szerint azért nem mentem az eltére, mert szerintem az ott szerzett vegyész diploma piaci értéke nincs egyensúlyban azzal amennyit sz*pni kell érte (valaki javítson ki ha tévedek).

Ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok, ha tudok :)

2012. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és ne higyj a vegyészmérnököknek, akik mindenképpen át akarnak csábítani mérnökire. Van egy ilyen általános felfogás közöttük, hogy van a vegyészmérnök, meg a "csak vegyész", pedig a vegyész szak semmivel sem kevesebb vagy könnyebb, mint a mérnöki. Nekik vannak műszaki tantárgyaik, nekünk meg elméleti kémiaiak.
2012. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 wasdevilol válasza:
én is apnnonra járok és nekem nagyon bejön :D
2012. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Debreceni Egyetemet nem javaslom. Én ott végeztem pár éve. Azt hallottam, hogy ezen az éven sok oktatót küldtek el. A doktoranduszoknak nem sok esélye van az egyetemen maradni a tanulmányaik befejezése után. Szóval max a phD-t tudod megszerezni, annak meg nem sok értelme van, ha utána nem tudsz bent maradni az egyetemen oktatni. Legalábbis 3 évet nem és , mert az iparban nem nagyon tesznek különbséget, max. ha a témáddal kapcsolatos kutatási területre kerülsz, amire túl nagy esély úgy sincs.
2012. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!