Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Muszlim lány Keresztény...

Muszlim lány Keresztény iskolába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

sziasztok! nem rég vettem fel az iszlám vallást!

De keresztény iskolába járok! és elég szigorúan veszik ezt a dolgot! Kötelező hittanóra van! ti mit tennétek a helyemben?

kendőt nem merek hordani! még nem mondtam senkinek mert félek ha kitudódik kicsapnak :(

(most lett keresztény az iskola)

15/l


2012. okt. 10. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ezt nem tudtad mi, mikor oda jelentkeztél. 15 vagy, tehát 9.-es, és a suli egy hónapja kezdődött. Gratulálok.
2012. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

amikor leadtam a jelentkezést még nem volt az :)

augusztustól keresztény :)

2012. okt. 10. 21:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell tenned, a vallásod miatt nem fognak kicsapni keresztény iskolából sem. Hittanon sem kell a Bibliát csókolgatnod.
2012. okt. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem értem a kérdésed!

nem viccelődik senki!

2012. okt. 10. 22:16
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm...de még azért félek egy kicsit :/
2012. okt. 10. 22:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A hittanóra miatt nem lesz semmi bajod, ugyanúgy megtanulod az anyagot, mint a magyart vagy történelmet, arra meg nem vagy kötelezve, hogy el is hidd.
2012. okt. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

"nem rég vettem fel az iszlám vallást!"

és? kit érdekel, de most komolyan? olvasgasd a Koránt, imádkozz napjában 5x Mekka felé fordulva, tartsd meg a Ramadánt, ki nem sz*rja le?

A vallásod a te magánügyed, senki nem szólhat bele, cserébe elvárható, hogy ne verd a nyálad arra, hogy muzulmán vagy (hogy mennyire hithű, azt nem tisztem megítélni).

Hittan? az egy tantárgy, megtanulod, felelsz, és kapsz egy jegyet. Ha jól megtanulod, ötöst, ha h*lye vagy, karót. De ennek nem sok köze van ahhoz, hogy te miben hiszel, vagy miben nem.

2012. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Salam testvérem, ismerős helyzet, én is hasonlóan jártam, valójában senkit nem zavart (bár az enyém eléggé liberális egy suli volt) persze télen lehet, hogy gond lesz az imával, de szerintem az igazgatóval meg lehet beszélni, max kérj a sheiktől/imámtól egy igazolást, hogy neked erre szükséged van, arról meg nem tehetsz, hogy az iskolát megvette az egyház, a kendővel kapcsolatban, meg csak annyi (bár én fiú vagyok tehát könnyen beszélek) nem a környezetednek kell megfelelni, hanem egyedül Allahnak, majd azért inchaAllah számolj be az eseményekről.

Salam.

2012. okt. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
21%

Hat ez komolyan hatalmas problema! 15 evesen muszlim lettel!

Majd 18 evesen mar nem leszel!

A szuleim muszlimok, igy en is. Es kepzeld, beengedtek a magyar suliba. Es nem is bantottak!

Iskolaba nem imatkoztam csak otthon, nem jartam magyarorszagon kendobe, mert apum azt mondta mi mentunk oda, alkalmaszkodjunk amennyire csak tudunk! Nehezen fogadtak volna el, foleg a gyerekek ha kendobe mentem volna iskolaba. Probaltam beolvadni, nem kirivo lenni.

De az, hogy valaki 15 evesen muszlim lesz magyarorszagon?!

butasag, meg gyerek vagy, mit tudsz az eletrol, a valasokrol? Ha azy irod 20 vagy es .... hat akkor mar azt mondom te tudod felnot ember vagy!

2012. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
90%

Kérdező, ha problémáznak a suliban a vallásod miatt, keress másik sulit.


Amit meg az utolsó válaszoló az a muszlim lány írt, azon még én is felháborodtam, pedig én nem vagyok az iszlámv vallás követője.

Nem tudhatjuk, hogy Isten kinek mikor melyik vallás felé nyitja meg a szívét.

Nekem van buddhista haverom, és ő mondta, hogy vannak ott tizennégy-tizenöt éves fiúk, meg lányok is, pedig ők Magyarországon születtek, és magyarok.

Ma már az Internetnek köszönhetően bárki bármihez hozzáférhet, és én el tudom azt képzelni, hogy valaki 15 évesen muszlim, buddhista, vagy akármilyen vallású lesz, és tényleg komolyan is veszi azt.

Üdv: 30/N

2012. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!