Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen középsulit érdemes...

Milyen középsulit érdemes választani?

Figyelt kérdés

Nem nagyon tudok dönteni. Olyen suli kéne amit elvégzek jol el tudjak helyezkedni és azért tisztességes fizetésem legyen :) keszthelyen lakom.

Jegyeim:

5: 5

6: 4

7: 3

8: 4



2012. okt. 26. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
egy egyszerű középsulis érettségivel akarsz elhelyezkedni? hát talán valamelyik gyárba majd elmehetsz futószalag mellé. olyan 90 ezret meg fogod tudni keresni.
2012. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szakközépre gondoltam
2012. okt. 26. 21:24
 3/18 anonim válasza:

1# Hogy én mennyire utálom a fajtádat... És csodálkozunk, hogy a magyar emberek egyre inkább semmibe-veszik a diplomásokat... Képzeld apámnak is sima érettségije van, mégis minden hónapban fél millió forintot keres. Sógornőmnek nyolc általánosa van, Angliába bébiszitter és olyan jól keres, hogy úgy él mint Marci a hevesen, Angliában! Viszont a bátyám akinek 2 diplomája is van, ott áll a szalag mellett! Minden azon múlik, hogy hogyan forgatod a lapjaidat!


Kedves kérdező! Nehéz döntés, nyilván. De mi ebben nem tudunk helyetted dönteni. Csak te tudod, hogy milyen iskolát vagy képes elvégezni, és milyet nem. A lényeg!!!!: Hogy élvezd ki azokat az éveket, amiket a suliba jársz! Ne kelljen minden reggel gyomorgörccsel, mert nem az számít, hogy milyen iskolába jársz, hanem, hogy szeretsz-e odajárni! Én a saját gőgösségem miatt választottam egy "elit" középiskolát, ami tudtam, hogy nehéz lesz, mert külföldön van, szóval nem az anyanyelvemen van. Most rosszabbnál rosszabban érzem magam utálom azt a helyet, és ezért nehéz tanulnom. A lényeg, hogy olyan helyet válassz, amin tudod, hogy jól fogod magad érezni! És nem azon fog múlni, hogy elhelyezkedsz-e vagy nem, hogy melyik iskolát végezted, hanem, hogy tényleg elakarsz-e. Bár Magyarországon erre egyre kevesebb kilátás van erre... (Minden esetre, régebben jó volt ez a szlogen.:))

16/l

2012. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát vagy közgázra megyek vagy infora. Ezek jonak tünnek :)
2012. okt. 26. 21:37
 5/18 anonim ***** válasza:

kedves második!

édesapád milyen szakközépben végzett? és most mivel foglalkozik?

2012. okt. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Közgazdásszal Dunát (de Tiszát is) lehet rekeszteni! Még a főiskolai szintű közgazdászokkal is. Úgyhogy én a másikat választanám. Vagy ott Keszthelyen érdekes lehet esetleg valamilyen turisztikai végzettség jó nyelvtudással. Ilyen suli nincs?
2012. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát van vendégláto de oda nem akarok mert nagyon gyökér suli. Akkor lehet hogy info lesz :)
2012. okt. 26. 21:55
 8/18 anonim ***** válasza:
ha infóra mész, akk biztos vagyok benne, h a szakmádba nem fogsz tudni elhelyezkedni (sima érettségivel). oda kell a diploma, piszok nehéz akármelyik infó szak (proginfó, gazdinfó, mérnökinfó), de ha elvégzed, akk biztos a munkalehetőség akár Magyarországon, akár külföldön. és nem kell azzal törődni h "jól forgasd a lapjaid", mert Magyarországon pályakezdő(!!!) programozó fizetése 300 ezer forint körül van. de ismétlem: az egyetemen az infó szakok nehezek, nagyon kevesen végzik el, és annál is kevesebben végzik el időben.
2012. okt. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Vegyél földet vagy végezz el egy jó szakmát.


Figyelj, egy hektár föld mivel borzasztóan drágul mostanában már 1 millió Ft körül is van 1 hektár, de ez sok mindentől függ.

Nekem közel 100 hektár földem van és ez évente most is legalább aszályos rosszabb időkben is hozz legalább 10 millió Ft. De nagyos sokat kell dolgozni, februártól novemberig kell dolgozni, napi rengeteg órát, de ha jó feleséged van akkor ez az idő megoszlik így több időd lesz majd.

A földjeim legalább 100 millió Ftét csak a földjeim én azt ajánlom ,hogy vegyél földed, de jól csináld, és csak takarmánynövényen járjon az eszed, és ne paprikán meg ilyen városi badarságon.A városi hülyeséget akar mindig termelni.


Vagy a másik végez el egy szakmát pl.:forgalmi szolgálattevő és kezdő fizetésed 120 ezer Ft, és nem kell sokat dolgoznod,vagy kocsikopogtató akkor már sokkal többet kell dolgoznod,de akkor is van vagy 110 ezer Ft fizetésed. Egy ismerősöm tanár három diplomával az kereset 110 ezer Ftét egy szakmunkás többet keres .


Mással már nem lehet elhelyezkedni.

Utálom ezt a sok értelmiségit aki belepofázik ezekbe a dolgokba amibe nem látnak bele. Legyek diplomás kevés fizetéssel inkább legyél egy szakmunkás, de csinálj egy szakmát, mert szakma nélkül nincs annyira jó fizetés.


Egy biztos vagy légy paraszt vagy egy szakmunkás!!!

2012. okt. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
én utálom az olyan embereket, akik azt hiszik h Magyarországon minden diplomával csak 100 ezer forintot lehet keresni. látszik, h nem láttok bele ebbe a dologba. a szemetek előtt csak az van, h az orvos/tanár keveset keres, na akk a többi diplomás is keveset keres. ez egyáltalán nem igaz. képzeljétek van olyan diploma Magyarországon amivel több száz ezer forintot lehet keresni.
2012. okt. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!