Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szemét osztályfőnök! Mit...

Szemét osztályfőnök! Mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

1. Nem fogadja el az orvosi igazolásokat.

2. Ha el is veszi, letagadja hogy oda adtuk neki, és igazolatlannak írja be azt a napot.

3. Volt olyan a múltkor, amikor oda adtam neki az igazolást, azt mondta hogy nem fogadja el, és összegyűrte.

4. Küldött felszólítást, hogy xx igazolatlan hiányzásom van. Hol ott egyetlen, egy igazolatlan sincs! Csak akkor hiányoztam amikor orvoshoz kellett menni.

5. Valótlanságokat állít a levélben. (1. Azt írta a papírra, hogy ez a második felszólítás, holott egyetlen egyet sem küldött ki, hanem ez az első. Utána is nézhetnek az iskolában, a postán vagy mit tudom én, hogy nem küldött nekem első felszólítást, csak úgy vehetjük át a leveleket, ha alá írunk. Szóval utána lehet nézni hogy semmit nem küldött, és nem vettünk át!! 2. Azt írta a papírra hogy nem vagyok tanköteles, holott tanköteles vagyok! Az év első hónapjában bent voltunk a suliban a titkárságon, és erről beszéltünk, mutatták a szabályzatot, és a törvényt hogy igen is tanköteles vagyok, mert szeptemberben töltöttem a 18-at, így bele esek a következő tanévbe! Vagy is tanköteles vagyok még egy évig! 3. Mellékelte a "kedves" osztályfőnök hogy melyik napokról, és órákról hiányoztam igazolatlanul, miközben egyetlen egyről sem hiányoztam igazolatlanul! Ezután elment az orvosomhoz, és megkértem hogy írja le azokat a napokat, amikor igazolást adott, amikor beteg voltam. Leírta a dátumokat, én pedig összehasonlítottam a tanár által kiküldöttel. ÉS egytől egyig mindegyik le van igazolva, az orvos is tudja bizonyítani hogy kiadta az igazolást. Nem mondhatja azt az ofő hogy nem adtam/adtuk oda neki! MERT BIZONY ODA adtam a kezébe mindig minden egyes igazolást! Úgy hogy azzal nem jöhet hogy nem adtam le neki! Mert oda adtam, ő pedig letagadja, és igazolatlannak írta be! Nekem mi érdekem lenne NEM ODA ADNI neki? Saját magammal kiszúrnák hogy nem adom oda az igazolást amit az ORVOS kiadott nekem?! )

Úgy hogy számomra felháborító amit az osztályfőnök művel! A múlthéten a szüleimmel be mentünk hozzá, elkezdett ott flegmáskodni, és összegyűrte a leadott igazolást! Most már elég volt, jövőhéten megyünk a szüleimmel az igazgatóhoz, és visszük a papírt amit küldött, és elmondjuk mindezeket neki, hogy miket művel, és hogy valótlanságokat állít a levélben!


Ti is ezt tennétek, vagy ráhagynátok az egészet?


2012. nov. 3. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen menjetek utána!Ezt nem szabad hagyni!CSak veled vagy mással is ezt csinálja?
2012. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Természetesen nem hagynám rá, sőt a legvégsőkig elmennék, akár feljelentést is nyugodtan tehetnél.

Ha az igazgató nem áll ki melletted, vagy igazságtalan, akkor az írásbeli bizonyítékokkal, illetve ezek hiányával (amit felsoroltál), szépen el kell menni feljelenti az iskolát és a tanárt IS.

2012. nov. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sok panasz van a tanárra, de sokan nem mernek szólni, és inkább hallgatnak! Az osztályból már 4 gyereket "elüldözött", és átmentek másik osztályba! Én viszont nem szeretnék, és nem akarok elmenni onnan, mert szeretem az osztályomat, kivéve az ofőt! Tanulok, meg vannak a jegyeim (nem bukás), és akkor nem köthet bele abba!


Igen, másokkal is ezt csinálja, nem csak velem! Sőt órán alázza a gyerekeket, lehordja őket. Mindig kifog egyet magának, és azt gúnyolja egész nap! Olyan is volt amikor megütötte.

2012. nov. 3. 13:50
 4/13 at3k válasza:

Irány az igazgató :) Remélhetőleg ő normálisan - normálisabban áll majd a dolgokhoz. Az igazolásokról tessék fénymásolatot csinálni, hogy ha össze is gyűri, később lehessen az igazgatónak mutogatni.

Gondolom nem csak veled szemben ilyen "jó fej" az of-d, tessék a szülőknek aktivizálni magukat és szülői értekezleten felhozni ezeket a problémákat - akár úgy, hogy előtte az igazgatóval egyeztettek, hogy ő is jelen legyen.!

üdv

2012. nov. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Amikor kórházban voltam, és utána mentem suliba, vittem az igazolást, és azt sem fogadta el. Mert hogy követelte a zárójelentést, és az orvosi papírokat! Ehhez neki semmi köze nincs!!!
2012. nov. 3. 13:51
 6/13 A kérdező kommentje:
Van egy igazgató helyettes is, na ő is egy nagyon rossz, szemét ember! Az igazgatóval még nem találkoztam, de sokan mondják hogy nagyon normális, és jó fej. Az mindig bent szokott lenni az irodájában, majd egyenesen hozzá megyünk, nem foglalkozunk a szemét helyettesével sem.
2012. nov. 3. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:

azért kiváncsi lennék én, a másik oldal véleményére is.

mertha hetente két napot hiányzol, akkor már engem sem érdekelne hogy igazolt vagy sem, az gáz.

nem lehet mindenre kamu igazolásokat szerezni.

járjál rendesen iskolába, és akkor az osztályfőnök is rendesen fog veled viselkedni

2012. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
2 hetente kellett mennem a kórházba. Nehogy azt hidd hogy jókedvemben jártam oda. Ha annyira nem hiszi el az ofő, nyugodtan felhívhatja a háziorvosom, és a kórházba is oda telefonálhat az orvoshoz/orvosokhoz akikhez jártam, és utána nézethet hogy mikor voltam. Úgy hogy akkor sem fair amit ő csinál.
2012. nov. 3. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:

bocs, nem téged akartalak vádolni.

egyébként ebben a helyzetben mindenképp érdemes lenne lefénymásolni az igazolásokat vagy valami ilyesmi, illetőlegesen beszélj valami magasabb rangú vezetővel az iskolából.

2012. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Semmi baj, megértem. :)

Csak 'picit' felhúz ez a helyzet.

2012. nov. 3. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!