Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosi egyetemeken milyenek...

Az orvosi egyetemeken milyenek a hallgatói élet?

Figyelt kérdés
:) nagyon szeretnék az orvosira járni és érdekelne hogy milyenek a hallgatók?, tudnak e a sok tanulás mellett kikapcsolódni?
2012. nov. 6. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találni az egyensúlyt. Tökre utálom, mikor azt mondják, hogy aki orvosira jár, annak biztos nincs élete, csak egész nap tanul.

Hát a nagy fenét. Sokat kell tanulni, ez tény. Sok óra is van, mert ha az ember még az unalmasabb előadásokat el is lógja, a gyakorlatok, szemináriumok kötelezőek.

De nekem simán van időm a barátaimra, a családomra, a párkapcsolatomra.

Bulizni is lenne időm eljárni, de azt nem nagyon szoktam, nem vagyok nagyon discós. De koncertekre, kocsmába simán.

(Megjegyzem: nem bukdácsolok, kifejezetten jó jegyeim vannak).

A csoportommal is szerencsém van, mi a 4 év alatt nagyon összenőttünk:)

2012. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jajj de jó ezt hallani :))) nagyon nagy vágyam hogy bekerüljek... mindennap tanulok bioszra is meg kémiára is , de annyira eltud keseríteni az hogy azt mondogatják, hogy az orvosisok reggeltől estig tanulnak és nincs idejük másra, ha nem nem akkor kibukik.
2012. nov. 6. 17:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, egyébként függ a képességektől is. Vannak olyanok, akik szerintem háromszor annyit tanulnak, mint én (vagy legalábbis azt mondják), mégis megbuknak.

De szerintem azért alapból a bekerülés nem túl egyszerű, szóval megszűri az embereket. Ha vkinek annyi esze van, hogy bekerüljön, akkor már csak a szorgalmon, kitartáson, lelkierőn múlik a dolog.

Szerintem a szorgalmi időszak kifejezetten kényelmes, amikor éppen nincs számonkérés.

A szarabb előadásokat kihagyom (mert bemenni azért, hogy elaludjak, nem sok értelme van), helyette alszok, vagy beülünk kávézni, sütizni stb. Kéthetente elmegyünk a csoporttal kocsmázni, aki akar, az megy tovább kari bulira.

Persze mikor demó van, akkor megy a tanulás is:)

Na meg a vizsgaidőszak nem a legjobb:D Akkor tényleg tanulás ezerrel. De nekem ott is az vált be, hogy néha kikapcsolódik.

A nyári vizsgaidőszakot úgy nyomtuk le bnőmmel (a legnehezebb évben:D9, hogy reggel 8-tól tanultunk, aztán délben elmentünk kajálni, ittunk egy kávét, hazamentünk 2 felé, megint tanultunk estig.

Aztán este 9 felé bementünk a borfesztiválra, ittunk egy-két fröccsöt (természetesen sosem berúgásig...), az utolsó trolival hazamentem (éjfél körül), és reggel 8-ig pont kialudtam magam:D

Nagggyonjóóóvolt:D


Komolyan mondom, életem legszebb évei:D

2012. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nos azt nem tudom, hogy én hogy teljesítenék az orvosin, de eddig egész jól megy minden. Igazából nekem a biosz meg a kémia nem is tanulásnak számít, mert annyira érdekel. Eléggé küzdő típus vagyok szóval nagyon akarom :) leginkább a szote a célom, mert közel van.

nagyon köszönöm hogy írtál, nem is tudod mennyire fellelkesítettél! :))

2012. nov. 6. 20:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy még jobban fellelkesítselek: Én is szotés vagyok:)

Szóval amit írtam, az igazából a szotéra vonatkozik:)

2012. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen :D sejtettem a borfesztiválból.
2012. nov. 6. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:
:) Ha lesz bármi kérdésed még, akkor nyugodtan fordulj hozzám:)
2012. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hú, én is nagyon örülök hogy ilyen pozitívumokat mondtál, mert én is a szotéra akarok menni. Bár én jövőre érettségizek, de már nagyon nagyon várom:)
2012. nov. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!