Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi az értelme az iskolának?

Mi az értelme az iskolának?

Figyelt kérdés
Szóval. Minimum 12 évig járunk suliba, 95%-ban halál felesleges dolgokat tanulva, amiket a büdös életben ha 500 évig élnék is egyszer nem használnánk. Jó példa erre a matek. Minek kéne nekem tudnom, hogy mennyi a 5667422 szinusz koszinuszának a huszonötezredik fokú egyenletének a relativitás elméletének az ötöd hányadosa? Atombomba építésekor jól jöhet, de egy átlagember mikor fogja ezt használni? Az oktatási akárminek szólni kéne, hogy feltalálták a telefont meg a számológépet... Meg nyelvtanból pl. a fonémák vagy mi a jó életnek is mi értelme van? Tudok beszélni, írni, a többire magasról teszek, hogy milyen nyelvtani szabály meg a jóég tudja micsoda miatt van az úgy írva egy szó. Ezt kutassák a nyelvészek, egy átlagember tojik rá. Én szeretem pl. a történelmet, de 8.-ig átvettük az egészet, minek kezdjük újra középiskolába az elejétől? Szerintem úgy kéne, hogy ha kijártuk az általánost, utána lenne külön ilyen iskola vagy tanfolyam, amit el lehet végezni. Példának aki régész akar lenni, az könyörgöm ne már a matekkal szenvedjen. Meg van ez a kamu szöveg is. Hogy a matek fejleszti a logikát, meg a nagy ...-t. Valószínűleg diszkalkuliás vagyok átlag feletti logikával. Erről ennyit. Meg most kérdezném itt a 25+ éveseket, hogy mennyire emlékeznek a közép, illetve általános iskolai tananyagból, és volt e valaha szükség a kémiai reakciókra, vagy a koordináta-rendszer fontosságára. Nagyjából ennyi lenne, normális válaszokat kérnék, és nem háborút akarok indítani. Köszönöm.

2012. dec. 4. 23:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Én végignyafogtam az egészet, hogy minek nekem ilyeneket tanulni, de emlékszem, hogy azért marhára élveztem, hogy tanulok valami újat, hogy megtudok valami érdekeset a világból. Sosem voltam különösebben jó tanuló (3-4, ha nem olyan tárgyról volt szó, ami kifejezetten érdekelt), mert eszemben sem volt magolni, de büszke voltam, hogy mindenről van egy átfogó képem, ami megalapoz nálam egy alapvető hozzáértést és műveltséget mindenhez.

Nem tudom, te hogy vagy vele, de én élvezem, hogy a szakképzésen nem kell olyan dolgokat magolnom, amiket már tudok (éljen a bioszfakt, hiába utáltam), vagy hogy értem a tudományos cikkeket, vagy nem nézek ostobán, ha el kell végeznem egy alapvető matematikai számítást a mindennapjaimhoz... például hogy hány négyzetméter erre-arra van szükség egy ekkora alapterületű, ferde tetőrészes helyiség beburkolásához.


Én élvezem, hogy nekem nehéz újat mondani. És ahhoz, hogy nehéz legyen újat mondani, az iskola alapozta meg a tudásomat. Ha ez nincs, akkor nem tudom mire építeni az információkat, amik körülvesznek.

2012. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Én tanár vagyok, mégis igazat adok a kérdezőnek, jóformán semmit sem "használunk" az iskolai tananyagból.

Ja egyébként te kiskorodban biztosan nem is építettél homokvárat, hiszen ezt sem használod azóta sem. Talán csörgőzni sem csörgőztél a kiságyban, hiszen nem használod azt a készséget. Rajzolni is remélem csakis azért rajzoltál, mert tudtad, hogy grafikus akarsz lenni, ugye?

Mindennek ellenére eleve akkora tudás birtokában vagy, hogy tökéletesen ismered az agyműködést, a pszichikum rejtelmeit, és m4rhára tudod, mi mit fejleszt. Kevés ilyen mély tudású ember van, és mindezt kevés tanulással!

De a matek még hagyján, az legalább az ismeretek FELDOLGOZÁSÁT fejleszti. Lefogadom, irodalomból még annyit sem használsz, történelemből is csak a pár slágertémát. Ja, hogy mindenkinek csakis azt kelljen tanulnia, amit épp szeret? Ez is egy elképzelés. ehhez tényleg nem kell iskola, elolvasod, ami tetszik és kész.

A nagy baj az, hogy már mindenkitől érettségit várnak. A két háború közötti időben 5-10% volt az érettségizők aránya az adott korosztályban. Ma már 90%, de nem azért mert okosabbak lennének a maiak. Sőt... A szintet levitték már a béka s*gge alá, de még ezt is alig teljesítik a legtöbben.

Részemről nemhogy 14, hanem 12 évre vinném le a kötelező oktatás határát, némi alapismeret elegendő a legtöbb embernek. Akit ennyire nem érdekel, az ne tanuljon, menjen, nézzen valami szakmát, vagy más elfoglaltságot, vagy csak feküdjön otthon.

2012. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi értelmes válaszokat.
2012. dec. 6. 14:39
 14/15 anonim válasza:
100%
kerdezonek 101%ban igaza van !
2012. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Igazabol SZERINTEM reszben igazad van. Egy eleg ers peldan keresztul bemutatom,hogy miert:

-Kulfoldre szeretnel utazni(foldrajz),ahol tarsalogni szeretnel az emberekkel(nyelv(angol)).Uton vagy.A kocsidba tankolni kene,de csupan egyszer akarsz megallni,mert kesesben vagy.Most tankoljam telea tankot,vagy kesobb? Mennyi liter benzin fer a mennyi terfogatu tartalyba(matek)? Megerkezel az apartmanba .Szomjas vagy. Vizet szeretnel inni. Szabad kulfoldon? Csak akkor ha tisztitva van? Akkor tisztitsuk meg!Eleg leszurni? Felforralni? Esetleg desztillalni kell(kemia)? Elmesz varost nezni. Nezel ettermeket,hazakat,templomokat. Az egyik templom falanak neki dolsz.Lepattan rola a festek.Kiderul,hofy az egy tobb szaz eves templom volt(tortenelem).Ajjaj sokba fog ez neked kerulni! Visszaersz a szallasra.Uljunk le TV-zni/olvassunk konyvet! Hoppa nem erted meg az irodalmi szoveget? Nem szorakoztat a TV? Nem erted a cselekmenyt(irodalom)? Az apartmanban betegen kelsz fol.Hoppa! Egy idegen virust elkaptal,vagy csak elrontottad a gyomrod(biologia)?

Es meg szamtalan peldat tudok:). Igen,beismerem sok a hulyeseg,amit tudni kell. De nem tudhatod,hogy mikor kellhet az eletben.Lehet,hogy ugy gondolod,hogy a en sose leszek fereges,nem tanulok bioszt,vagy pedig azt hiszed,hogy nalatok csak tiszta viz folyik a csapbol,nem erzed,latod ha gond van vele,mert nem tanultal kemiat.

Probald meg megtanulni a dolgokat,meg akkor is ha hulyesegnek gondolod. Nem tudhatod melyik kell majd az eletben.

Lehet belem kotni,hogy pl a kovalens meg hol hasznositom..Hat nem tudom:) Lehet,hofy kell az eletben,de lehet,hogy nem. A felelosseg alol nem bujhatok ki,az iskolaban akkor is tanitani fogjak,ha en nekem nem tetszik:).


Remelem hasznodra valik ez a valasz.

2014. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!