Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumba menjek...

Melyik gimnáziumba menjek Miskolcon? (részletek lent )

Figyelt kérdés
Angol , biológia vagy kémia szakra szeretnék menni, valami jobb suliba, ahova 4,5 , 5-ös átlaggal felvesznek, de nem kell állandóan tanulni. Mondjuk legyen mellette időm sportolni és kikapcsolódni is. Gondoltam a Zrínyire ( haladó angolra) a Hermanra ( bioszra ) és a Földesre ( vagy biosz vagy kémia ) . Kérlek titeket segítsetek !

2013. jan. 21. 14:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
46%
Én inkább, a Földest vagy a Hermant javaslom és a halandó angolt inkább nem. Biosz vagy kémia szakon is elég angolt fogsz tanulni, meg majd az élet megtanít angolul...
2013. jan. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De írhattok mást is nem csak ebben a háromban gondolkodom.
2013. jan. 21. 16:55
 3/11 CsigaBig ***** válasza:

Drága Barátom!

Olyan iskola nincs, ahol ne kellene tanulnod. Akármilyen jó iskolába is jársz, csak azt fogod tudni, amit te megtanulsz. Amit, viszont megtanultál és tudsz, soha, senki el nem veheti tőled! A tanulásra fordított időt ténylegesen tanulással töltsd, szívvel lélekkel tedd, másképp semmit sem ér. Én is 4,5-ös tanuló voltam, tanulmányaim mellett ifi bajnok is voltam, házibulikra is jártam. A hangosan 5-ször elmondott, felolvasott anyagot ma is fújom. Tavasszal lesz a 60-éves érettségi találkozóm. Ha sikeres akarsz lenni, most nyáron végezd el az agykontroll tanfolyamot. Életre szóló előnyökhöz jutsz vele. (www.agykontroll.hu). Olvasd el Dale Carnegie: Sikerkalauz 1., 2., 3. könyvét! Minden a te okos fejedben fog eldőlni!!! Higgy, bízz magadban.

2013. jan. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Csak egy dolog , nem olyan iskolát keresek ahol nem kell tanulni hanem olyat ahol bírom is a tempót . Még itt is ( általánosba ) ha valamit nem tanulok meg jól , azon idegesítem magam napokig . Ezért szeretnék olyan iskolát választani amit bírok ! Amúgy meg elvégeztem az agykontroll tanfolyamot és hasznomra vállt !
2013. jan. 22. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, szerintem nincs olyan nagy egetverő különbség az iskolák között. Mindegyik felkészít az érettségire, mindenhol kell tanulni, és kb ugyanannyit. Attól még hogy valamelyik erősebb, ugyanúgy lehetnek rossz tanulói, minden csak rajtad múlik.
2013. jan. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ne jöjjön már mindenki ezzel hogy "tanulni mindenütt kell ". Tudom nem vagyok hülye , nem is olyan gyerek vagyok aki éjjel-nappal inkább gépezik , megy ide-oda vagy mindent csinál csak nem tanul . Eddig kitűnő voltam minden év végén , pedig annyira nem könnyű ( kéttannyelvűbe járok )és egy félévi jegyem sem volt rosszabb négyesnél , soha . Na meg még valami , ne mondja nekem senki azt , hogy nincs nagy különbség iskola és iskola között ugyanis nem mindegy hogy 50 pontos központival vesznek fel valakit + 10 pontos szóbelivel és egész évet lazán végigjárja egy szakképzőbe vagy egy gyenge gimibe vagy 85 pontos központival és max pontos szóbelivel nehezen bekerül és első évben sokat szenvedve bár , de eléri ugyanazt mint pl. gyengébb iskolába ment osztálytársa. Na de javítsatok ki ha tévedek !Van pár olyan barátom aki eléggé erős gimibe mentek 3. meg 10. helyen vették fel őket és tényleg nagyon ügyesek is , sokat tanulnak de mégis azért küzdenek hogy elérjék félévkor vagy év végén a hármast , négyest pl. fizikából (ezt értem azalatt hogy nem szeretnék állandóan tanulni ) . Viszont van egy másik barátom aki az általánoshoz képest elég gyenge gimibe ment és ő mindig ráér sose kell tanulnia és ötös pl. fizikából ( pedig erősebb gimibe jelentkező barátaimnak sokkal jobban megy ) . Ezért szeretném megtalálni a középutat - ne legyen túl nehéz de könnyű se . Remélem most már mindenki megértette:NEM OLYAN GIMIT KERESEK AHOL NEM KELL TANULNI ! És hagy kérjek valamit : Olyanok válaszoljanak már akik a kérdésre tudnak ( "Melyik gimnáziumba menjek Miskolcon?" ) és ne olyanok akik az alatta lévő szövegbe akarnak belekötni ! Alá csak azért írtam a szöveget hogy pl ilyeneket hogy Szemere , Magiszter stb iskolákat ne írjatok !
2013. jan. 25. 18:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Véletlenül sem szeretnék belekötni, de egy jó barátnőm gyenge gimnáziumba járt, és simán felvették az ELTE-re a 430 pontjával.
2013. jan. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Sztem Kossuth a Te sulid, vagy a Fáy.;)
2013. febr. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát az biztos nem de azért kössz !
2013. febr. 5. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a Kossuthal semmi gond(bár lehet elfogult vagyok,mert ide járok)

két véglet van : az egyik,amint meghallja az "evangélikus" szót máris egy apáca zárdára gondol(pedig nagyon nem így van)

a másik véglet pedig egy büdös putrinak gondolja a sulit,hozzá teszem ez sem tükrözi a valóságot.

Valahol a 2 között...Nincsenek szigorú vallási dolgok,amit be kellene tartani mint pl. más egyházi suliban(Lévay már-már apácazárda.) Tanulni pedig igenis kell(ene)!

Az angol szak elégjó...sok végzős tud utána kimenni tanulni külföldre szóval annyira szar csaknem lehet.

ezután a kisregény után nyugodt szívvel ajánlom a sulit. :))

Sok sikert a felvételihez!

2013. márc. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!