Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Drezdában (egy...

Milyen az élet Drezdában (egy egyetemistának)?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Drezda az egyik legolcsóbb német nagyváros. Na de nem csak ezért tetszik, Google Street View-n állandóan nézegetem, nagyon szép és tiszta városnak tűnik.

Wikipédia szerint 523 ezren laknak ott, tehát viszonylag sokan, de mennyire számít izgalmas városnak? Egy fiatal talál magának elég szórakozóhelyet (kocsmát, klubot, stb.)?

Milyen ott az egyetemista lét? És mennyire drága?


2012. jún. 20. 00:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Drezda egyáltalán nem drága. Szórakozóhelyet szerintem annyira nem, Drezda nem túl bulizós város, de azért vannak. Igazából persze szép, de vannak romos részei és elhagyott házak is, ezért olcsó a lakás 300 € - ból már nagyon jó helyen lakhatsz. Az élelmiszer a Lidlben és hasonlókban olcsóbb, mint Magyarországon. A közlekedés sem olyan nagyon drága, de azért egy bicikli jól jön.

Igazából Drezda nem számít izgalmas városnak, abban az értelemben, ahogy London, tehát ugyan nagyon trendi, de valójában egy rémálom az egész. Drezda éppen ennek az ellenkezője, egyáltalán nem trendi, de a lehetőségek városa olcsón és jók a körülmények.

Ha dolgozni is akarsz, akkor sajnos nincs olyan sok munka, mint például Kölnben, de Drezda egyáltalán nem szegény város még Németországban sem. Egy 400 € - s minijobot azért mindenképpen lehet szerezni, ennyiből saját lakással takarékosan meg is lehet élni.

2012. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!