Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak tovább?

Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
7-es vagyok, de már szeretném eldönteni, hogy minek tanuljak, és azokból a tárgyakból belehúzni, ami ahoz a szakhoz kell, mert nem lett valami fényes a félévim..(nem buktam meg :DD). Fotózni imádok, de annak nem érdemes lenni, mert sokba kerül a felszerelés, és nem biztos hogy mennék valamire vele.. Most elkezdtem tanulni főzni is.. :D gondolkodtam a szakácson, az eddig jó ötlet, de messze van szakácssuli..xdd (a sok kifogás :)) igazából más nem nagyon érdekel, esetleg biosz, de amit most tanulunk, még könnyű, később nem tudom hogy az lesz-e.. Törit, irodalmat, nyelvtant, infót, tesit, németet, matekot nem szeretem.. :D bioszból most 4-es lettem, de a témazáróm az 5-ös lett.:) minek tanuljak tovább? Tudom, ezt így nehéz megválaszolni, de azért megkérdeztem. Ja és a biosz nehéz szak? Vagy esetleg a kémia? És már azt is a fejembe vettem, hogy egyetemre megyek. (nyugi, ez csak hirtelen fellángolás, mert az egyetem nehéz)
2013. febr. 3. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Menj szakközépbe, akkor 4. év után ha megtetszik a szak akkor ott maradsz ötödéven és érettségi mellett lesz egy szakmád is, ha meg nem tetszik meg akkor elmész egyetemre, vagy mindkettőt egymás után.

A biológia szak nagyon nehéz egyetemen, én csak azt hallottam.

2013. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tavaly még nem tudtam, de idén rájöttem, hogy imádom a kémiát, a biosszal sincs különösebb bajom, így jött az ötlet, hogy gyógyszerész legyek. :) Esetleg nem akarsz orvos lenni, vagy mikrobiológus? Egyébként, ha nagyon profi fotós lennél, simán megélhetnél belőle.
2013. febr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként menj gimnáziumba, mert ott egyformán megtanítanak mindent, a nyelvekre is ráfekszenek, ami manapság nagyon fontos, hiába nem szereted.. :/ és akkor eldöntheted később is, mihez kezdesz majd.
2013. febr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy profi fotós, de milliókba kerül a felszerelés, meg a gép, és azt a pénzt meg szerintem évekkel később sem jönne vissza.. Mert ma már egy csomóan fotósnak mennek. Ott van pl. Sp is xD..

De nagyon nehéz a biológia? Minek mehetnék, ha bioszosnak tanulnék? (vegyész, meg ilyenek) és ezek mit csinálnak abban a szakmában? /ha tudnám, könnyebb lenne dönteni :D/ kik/mik keresettek mostanában?

2013. febr. 3. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Informatikusokat.

2013. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem egy 7. osztályos témazáró fogja befolyásolni a döntésedet, elhiheted nekem.
2013. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem azért mondtam..
2013. febr. 4. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!