BCE, BGF vagy ZSKF?

Figyelt kérdés
Ezt a 3 intézményt jelöltem meg, mert csak ezeknél van a szak, amire szeretnék menni. Azon töprengek, hogy ha nem vesznek fel a BCE-re, meg esetleg a BGF-re, akkor azért megéri a ZSKF-re járni? Vagy inkább dolgozzak egy évet, hátha jövőre? Rossz suli? Nagy gáz, hogy ilyen pocsék neve van?

2013. febr. 7. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez kérlek szépen attól függ milyen szak. :)
2013. febr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
informatika
2013. febr. 7. 20:02
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

Helló, Azok a fránya előítéletek ... szerintem a ZSKF ig enis színvonalas suli. Két szakot is végigvittem ott és jártam úgymond "neves" egyetemre is. Nálam a ZSKF volt a nyerő. Mindenütt vannak olyan hallgatók akik komolyan veszik a tanulást és olyanok, akik be sem járnak. Ez nem a suli nevén múlik. Bár kétségtelen, hogy a beidegződések miatt a Corvinus jobban hangzik.

ZSKF-ben nagyon jó a tanári gárda és tényleg hallgató barát a hely.

2013. febr. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
ZSKF.
2013. febr. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
a ZSK egy nagy szar :) az F betűt oda sem vagyok hajlandó írni a végére
2013. okt. 30. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Aki leírja ZSKF-t azt is írja már le azt is, hogy hány évet járt oda ami alapján ilyen markáns véleménnyel bír.


ZSKF ezzel a statisztikával hirdeti magát: "A frissen végzett, állást kereső, ZsKF-es diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik."


Ha még csak a fele is igaz ennek, már rohadt jó sulival van dolgunk. A diplomás munkanélküliek aránya (főleg akik nem a saját területükön helyezkednek el) nagyon magas Mo-n.


Én idén kezdtem el ZSKF-re járni Gazdinfóra levelezőn. Eddig a legtöbb órát tudtam követni, amit meg nem értettem meg, otthon kis utánajárással már ment. Úgy érzem, hogy nem mindenféle elméleti tudást akar átadni, hanem gyakorlatit. Amikor anno BME-re jártam ez nagyon másként nézett ki. Órákat csak lenyomták és nagy ívben tettek rá az előadók bárki megértette-e. ZSKF-en oda lehet menni és megkérdezni bármit. Persze az sem árt, hogy nem 400-an vagyunk egy csoportban, hanem 30 körül.


Maga az intézmény nagyon igényes, modern épület. Szerintem menjél el nyílt napra, engem meggyőzött.


Viszont: milyen informatikai szakra akarsz menni? Én úgy tudtam, csak gazdinfó van ott. No, ezzel kapcsolatban; a tantárgyak alapján és amit eddig leadtak, a matek eléggé csak a felszínt súrolja (ez szerintem pozitívum), informatika meg szintén nem ígérkezik nagyon keménynek. Inkább a gazdasági oldalra megy rá a képzés. Mivel én úgyis azon a véleményen vagyok, hogy programozni magadtól kell megtanulni (na meg mivel már hét éve ezt csinálom) nekem ez tökéletes. Két szakirány közül választhatsz; informatikai biztonság vagy üzleti intelligencia.

2013. okt. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy ez februári kérdés volt, gondolom már eldőlt és felvettek valahova. Melyikre mentél végül? Hogyan tetszik?
2013. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 HePe ***** válasza:

ZsKF! Egyfelől jó a hallgatói jogviszony még munkakeresés során is, plusz tudsz ott ingyen nyelvet tanulni, könnyebben találsz munkát a suliban vagy a sulin keresztül, van ilyen karrier iroda meg állásbörze is.

Mellesleg csatlakozom az előttem szólóhoz, a 97%-os elhelyezkedéshez...

2014. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

ez az elhelyezkedési arány tökgáz...meg kamu, van zskf-es ismerősöm...2 éve végzett kitűnő eredménnyel és még mindig munkanélküli!!

Corvinusos papírral ez elő sem fordulna...szal...

2014. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi köze a papírnak hozzá. Lehet, hogy olyan szakon végzett amire nincs kereslet, vagy túl magasra tette a mércét. Elképzelhető, hogy nem is akar valójában dolgozni. Nincs olyan ember akit ne vennének fel valamilyen munkára két év alatt.


Az az elhelyezkedési arány valós, kérdés csak az, hogy mi alapján számolták. Pl. a legtöbb hallgató levelezőn jár oda, így már alapból van munkájuk, javítva a statisztikát.

2014. aug. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!