Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a jászberény...

Mi a véleményetek a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Érdemes oda elmenni, vagy egyáltalán gimnáziumba, ha orvosira akarok menni? (Laboratóriumban szeretnék dolgozni)

14/L


2013. márc. 3. 13:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az egy nem rossz suli
2013. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Esetleg valami suli Szolnokon(?)!
2013. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Azt hiszem van kolesza
2013. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért,oda jelentkeztél(?)
2013. márc. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%

Környék legjobb sulija, a tanárok is jók

Én csak ajánlani tudom

Egyaránt jó 8osztályos meg a 4osztályos

2013. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Oda szeretnék majd jelentkezni.

Most 7.-es vagyok.

Milyen nehéz bejutni? 100-ból hány pontot kell elérni a felvételin, hogy bejussak?

Matek és magyar felvételi pontszámot külön-külön nézik, vagy egybe?

2013. márc. 6. 14:55
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Én most végzetem ott, egyáltalán nem jó suli már , esik a színvonal nagyon, a mostani általános iskolás ballagók már nem akarnak oda menni.
2013. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:

én most kezdtem :D és naaagyon szeretem. szerintem érdemes ide jönni. tényleg még mindig a legjobb suli a környéken, a tanárok is jók és a közösség is.

A felvételi meg az adott évtől függ. nálunk a 70 pont jónak számított, mert nehéz volt. de van amikor ez elég kevés...

A magyar és a matek egybe adódik + a jegyeid is sokat számítanak. Sok sikert majd :)

2013. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

11- től választhatsz fakultációt, amivel később tovább mehetsz és laboratóriumban dolgozhatsz (nővérem is ezt az utat járja :D )

(előző voltam)

2013. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Van és mindig is volt egy stílusa ami miatt nem szerettem. Berény elitje jár oda inkább, a nagy vállalkozók, üzletemberek fiai-lányai. Ezért van egy sznob, mindenki mást lenézünk kisugárzása. Tanárok is elég gyerekesek. Meg sok a "kocka" inkább lány orientált iskola. Nagyon előítéletesek, ha nem tetszik valamelyik tanárnak a fejed, nem vagy a nyalizós cukigyerek, eláshatod magad.

Én a Liskába jártam. A tanárok egy része már szakközépben is úgy kezel mint technikumon, partnerként, nem diákként, ez szerintem nagyon jót tesz a morálnak. Amég oda jártam, volt rengeteg pedagógus váltás, így a Lehelesek megtapasztalták a Liskában "nevelkedett" tanárok stílusát, és fordítva is. Az biztos, hogy a két iskola morálja teljesen eltér, a Leheles nyalizós, így kislányom, úgy kisfiam stílushoz szokott gyerekek baromi keménynek tartják azon matek, fizika, angol szakos tanárokat, akiknél ez nem jön be. És fordítva is igaz, mi meg nem bírtuk elviselni és komolyan venni a Leheles tanárokat.

Ettől függetlenül ha most kéne felviznem, biztos hogy a Lehelbe mennék, a Liska mióta elkerült az önkormányzat kezei alól, főleg mióta egyházi iskola lett, nagyon alja, undorító, képmutató hely lett. Öcsém odajár, agyba főbe szívatják őket, előfordult nem egyszer hogy az a majom igazgató helyettes pofánvert 1-1 gyereket, mindet úgy, hogy ki akarta belőle provokálni hogy visszaüssön. Pofára osztályoznak, annak aki nem tud nyalni esélye sincs egy főiskolai, egyetemi felvételihez elegendő pontszámra. Olyan hülyeségekért irkálják teli szaktanárikkal a gyerekeket, hogy órán beszélt, nem hozott füzetet, összefirkálta a füzetét, nem hozott tollat, órán zsebkendőt kért társától, ezáltal zavarta az órát, meglökte társát, billegett a székkel, stb... bagatel primitív hülyeségek. Az is nagy divat, ha magatartási probléma van, megszórják a gyereket egyessel, és meghúzzák.

Sőt indítottak egy olyan osztályt is, amiben összeszedték az általános iskolákból a magatartási problémás gyerekeket, viszonylag jó felvi pontszámokkal. És az első szülőin közölték hogy megszüntetik az osztályt 10. végén, mikor már mind betölti a nem tanköteles korhatárt. Most úgy tudom 6-an vannak a 35-ből, van még fél évük a suliban. Ilyen hülyeségekkel hogy telepakolják szaktanárival, verekedést provokálnak, direkt lepontoznak, a jó jegyeket "elfelejtik" beírni dolgokkal rugdossák ki tízesével fél évente őket. Meg is mondta egyik pedagógus anyámnak, csak azért indították el az osztályt, hogy felvehessék utánuk a támogatást.

Annak idején, mikor én oda jártam, nem is volt régen, 4 éve érettségiztem, sokkal durvább dolgok előfordultak, még se csaptak ki senkit, mindenkivel elbeszélgettek 2-3x aki problémás volt. A régi, jó pedagógus képzést kapott tanárok, a legdurvább, leghiperaktívabb gyereket is meg tudták fogni szavakkal, van/volt olyan tanár, akinek ránézésre olyan tekintélye volt, hogy köpni nyelni nem mertél mellette, egyszerűen tisztelte minden diák. Utóbbi 4 évben fél tanári kart lecserélték, ezek a 20-on, 30 éves pöc_sfejek meg riba_ok semmi tiszteltet nem kapnak, mert nem akarnak tanítani, csupán kényszerből mentek pedagógusnak havi 100 ezerért, hogy érettségi után még pár évet henyéljenek valami gagyi tanítóképzőben. Undorítóak.

Az a poén mivel egyházi iskola, nem sok hatóköre van fölötte a családsegítő szervezeteknek, ombudsmannak. Szinte minden hónapban feljelenti őket valamelyik szülő, gyerek pofozásért, kivételezésért, stb... még is elsimítanak mindent. :)

Ha Berénybe akarsz jönni, első a Lehel, utána Terplán, utána Gyakorló gimi, majd a Liska-Klapka között elgondolkodnék.

Amúgy továbbtanulásnál nem számít honnan mész, csak a felvi pontjaid, leérettségizni meg bármelyik suliban le lehet. Ismerek olyat aki a Klapkából lett villamosmérnök a BME-n mester diplomával. De olyat is aki a Lehelből lett szalagmunkás.

Ha abban bízol, hogy orvosi egyetemre kerülsz, és majd ott segítenek a gimis előtanulmányok, nagyot tévedsz. Egy gimis emelt szintű biosz vagy kémia érettségihez való felkészítő fakultációkon amit tanulsz, jó meg minden, de édes kevés ahhoz, hogy az orvosi egyetemen bármi féle előnyhöz juttasson.

2014. febr. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!