Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a jászberény...

Mi a véleményetek a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumról?

Figyelt kérdés

Érdemes oda elmenni, vagy egyáltalán gimnáziumba, ha orvosira akarok menni? (Laboratóriumban szeretnék dolgozni)

14/L


2013. márc. 3. 13:49
1 2
 11/16 anonim válasza:
A Lehel a kornyek legjobb iskolaja, az ott vegzok 90 szazaleka tovabbtanul, rengetegen mennek orvosira. Lehet biologia-kemia fakultaciot valasztani, nagyon jol felkeszit az emelt erettsegire, ami az orvosigoz szukseges. Elozo valaszolonak mondom, hogy nyilvan nem a gimnazium feladata, hogy orvost neveljen beloled. Felkeszit az erettsegire, ertelmes embert nevel beloled, es igy kesz leszel elsajatitani az orvosin leadott anyagot. :) A tanarokkal alkotott velemenyeddel ugyancsak nem ertek egyet, szerintem itt vannak a legsegitokeszebb, legembersegesebb tanarok, mindenkit felnottkent es egyenrangukent kezelnek. Aki azt varja, hogy verjek, meg ordibaljanak vele, az nyugodtan menjek a Liskaba. Szerintem nyelvoktatasilag is magasan az atlag felett jar a Lehel: latint, angolt, nemetet, franciat lehet tanulni. Szinte mindenki megszerez valamilyen nyelvbol egy nyelvvizsgat, nekem speciel felsofokura futotta angolbol. Liskasak megnyekkenni alig tudnak valamilyen nyelven. Es nem, nem vagyunk penzes nagyvallalkozok sem, anyukam egyedul nevel, es csak a szorgalmamnak koszonhetem, hogy bejutottam. Azert tunhet sznobnak az iskola, mert eleg magas elvarasok vannak, es ezt mi egy ido utan termeszetesnek vesszuk. Meg jo, hogy ide jelentkeztem anno, mert elnezve azt, hogy en es az osztalytarsaim (a lehelesek) mit ertek el, illetve mas iskolabelik mit ernek el..
2017. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%
Azért sznob az iskola ,mert számít, hogy kik a szüleid és ezt a tanárok nem is rejtik véka alá, a diákok sem.
2018. jan. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon sokat esett a színvonala az utóbbi időkben.

80-as évek közepén volt országos 2. is, én időmben (90-es évek) 18 volt, később folyamatosan csúszott le, ma már 100.

Az ,hogy felvesznek sok mindenkit: ma már átlagosan a diákok 67-70%-át felveszik,nem nagy dolog ma ez

Sokan mennek gyengébb fősulikra,kamuszakokra.

2018. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szolnoki Varga Katalint ajánlom, vagy a megközelítésben jó,akkor a gyöngyösi Berzét
2018. jan. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
72%

Ide jártam,de megbántam.

A Lehelnek már csak neve van sajnos.

Eléggé lesüllyedt a színvonal. Sok ember felvesznek, de többségében gyenge szakokra és mivel sok a protekciós-gazdag diák,sokan megengedhetik maguknak a drága tandíjas képzéseket is,ahova nem kell sok pontszám.

A tanárok motiválatlanok sajnos, leadják a kötelezőt, ennyi.

2018. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Engem anno nem vettek fel a nyolcosztályosba, úgyhogy elmehetnek a p****ba.
2021. febr. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!