Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták! Hány órátok van...

Egyetemisták! Hány órátok van átlagban egy héten?

Figyelt kérdés
Mennyire vannak nap közben elosztva az előadások,gyakszik?Azt is írjátok oda h hova jártok! Köszi!
2009. szept. 13. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

hát ez iskolánként nagyon változó.

én pl. corvinus, kb 20óra/hét, de nagyon hülyén osztják el. 1-2 tantárgy van naponta, az is 10-től van délben kezdődik, meg lyukasóra van köztük, és minden nap van a héten, nehogy az ember tudjon mellette diákmunkát végezni... haragszom rájuk ezért.

2-3 napba össze lehetne sűríteni, maradék 2-ben azt csinálna az ember, amit akar, tanulhatna is, van választható tantárgyat felvehetne, van dolgozhatna, aki akar. főleg, hogy még frissdiplomásként is elvárják, hogy legyen az embernek gyakorlata.

2009. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Na igen, azért nem teljesen alaptalanul, hívják a Corvinust Fővám téri szabadidőközpontnak. Nálunk (ELTE TTK matek) a BSc-n durván minden tárgy annyi kredit, ahány óra, és mivel átlag félévente 30 kreditet kellene elvégezni (a 3év alatt 180kreditet kell elvégezni, hogy záróvizsgázhass ), ezért általában heti ennyi óránk van (kicsit lehet kevesebb, mert 10kredit a szakdolgozat, tehát átlagban 28-29 órád mindenképp lesz egy héten, ebből nem feltétlen mind kötelezőből, de ha el akarod végezni az egyetemet a minimális idő alatt, akkor kell ennyi).

MSc-n már jobb a kredit/óra arány, ott már akár 1,5es szorzóra is felmehet + ott is van szakdolgozat, tehát ott már egy kényelmesebb 22-24 órás heti átlaggal is el lehet talán végezni, ellenben ekkor már kicsit több melóval járhatnak az órák (pl. több olyan órád lehet, ahol cikkeket kell feldolgozni és előadni, vagy csak szimplán többet adnak le, és több házit adnak, lévén, hogy ott már csak az elit maradt, akikből akár kutatók is lehetnek).

2009. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk (BME) 23-28 óra/hét közt változik (idén 26), ebben benne van a labor, előadás, gyakorlat.

Itt szerintem nem voltak annyira nagy lyukak, 1-2 óra max. De az néha pont jól jön (egy egész napos "programnál"), el tud menni az ember kajálni pl.

2009. szept. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nekem egyik héten 32, másik héten 34 órám van.

Szerencsére jól vannak elosztva, minden nap 8tól 4-5ig, de van egy óra ebédszünetem, pénteken pedig csak délelőtt van órám.

2009. szept. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem SZTE-n elsővesként Hétfőn, Kedden reggel 8-tól 21:00-ig van órám. Közben van 2 szabadon választható is (tesi+nyelv). Szerdán 10-től 20:00-ig. Tehát utána már jöhetek is haza (CS-P).
2009. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 33 órám van egy héten... (ELTE orosz)
2009. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nekem SZTE-n 32-36 órám volt egy héten még a régi rendszerben, szintén a régiben DTE 30-40 közötti órák voltak egy héten, most szintén DTE fsz képzés nagyjából 20-22 órám van egy héten
2009. szept. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem jelenleg 34 órám van egy héten ilyen elosztásban: hétfőn 10, kedden 8, szerdán 4, csütörtökön 12.

Igazából órarend szerint több az óráim száma, mert van, amikor 3 órám van egy időpontban, de mivel úgyis csak egyen tudok részt venni, ezért azt a három alkalmat egynek számoltam csak.

Plusz ehhez jön még a kötelező gyakorlat, ami hétről hétre változó.


SZTE BTK

2009. szept. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kaposvári Egyetem-Kommunikáció és Médiatudomány

34 óra/hét. Nagyon jó órarend szerintem, reggel 8-kor kezdünk minden nap, kora/késő délután szabadulunk. Pénteken pedig nincs tanítás.

2009. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja hozzáteszem, hogy utolsó éves görgető vagyok, választható tárgyaimmal együtt 28 órám van, vagyis évismétléssel van heti 20 órám, úgy hogy tavaly már megcsináltam párat. annyira nem szabadidőközpont. nálunk is 30 kredit jut egy félévre, mint mindenhol máshol... 1. voltam.
2009. szept. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!