Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskola az Arany János...

Milyen iskola az Arany János Általános iskola és Gimnázium? (1124 Budapest, Meredek u.1. )

Figyelt kérdés
És a Budai Szakközépiskola? Milyenek a tanárok? Erős sulik?
2009. szept. 22. 13:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Az Arany János egyátalán nem erős. Kifejezetten gyenge. Oda mindenkit föl vesznek. Álltalában azok is oda szoktak menni gimibe, akiket sehova máshova nem vettek föl és odaküldték őket. Szép iskola meg minden, de semmire nem megy vele az ember.

A Budai szakközepet nem ismerem, de az aranyba, ha jót akarsz magadnak, akkor nem mész.

2009. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
:D Mert én most 9es vagyok de át szeretnék menni költözés után egy közelebbibe. 3as átlaggal is gyenge vajon nekem az?
2009. szept. 22. 13:35
 3/32 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha egy kőgazdag családból származol és állatira el vagy kényesztetve, akkor biztosan jól fogod magad ott érezni. Ellenkező esetben utálni fogod.

Rengeteg nagyon jó gimnázium van, ezen kívűl is.

2009. szept. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Az ilyen sznobsuli? Mert nem vagyunk gazdagok, fogalmazzunk úgy hogy középréteg :D
2009. szept. 22. 14:01
 5/32 anonim ***** válasza:
90%

Igen, elég sznob. Mondom, szép, de akik odajárnak, azoknak nem sok minden számít az életben bizonyos dolgokon kívűl.

De döntsd el te, hogy hol érzed jól magad.

2009. szept. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Kár...:S akkor szerintem nem oda fogok...
2009. szept. 22. 14:14
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Én itt lakom a közelében, a gyerekem több osztálytársa ment az Aranyba!... :D

Egyáltalán nem igaz, hogy gyenge iskola!!!

Nem gyenge, hanem a tanárai és az igazgatója abszolút normálisak, nem csesztetik feleslegesen a gyerekeket, mint a többi iskola többi tanára! Megértőek, gyerekközpontúak, de emellett a tanítás kifogástalan színvonalú!

(Mi első helyen ezt jelölük meg 8. után, de sajnos a 2. helyre vették fel a fiam.)


Na, mi a Budaival alaposan rácsesztünk : odajár a fiam!

Könyvet tudnék írni a tanárok szemétkedéseiről (tisztelet az 1-2 kivételnek)...

Életemben nem hallottam még ilyenről, de itt VAN olyan tornatanár, aki kijelentette : semmilyen felmentést nem fogad el, még orvosit sem, mert őszerinte asztmával is remekül lehet tornázni, a lányok meg ne nyavalyogjanak, mensi idején egy jó kis futás direkt jót tesz a szervezetnek...

1 héttel ezelőtt a fiamékat szakadó esőben is kivitték tornázni a TF-pályára!... :[

Az angoltanárt is imádom : egyszer azért ad intőt, mert a fiam nem figyel az órán (t.i. írta a füzetébe, amit a tanár mondott), utána meg azért, mert nem írja, amit mond (t.i. figyelte a tanár előadását)...

11-ben kötelezően előírta az előrehozott angol érettségit, aki nem vállalta be, annak is a tesztlapok kitöltését osztályozta és beírta a naplóba ezeket a jegyeket... Volt olyan, aki mindhárom tesztet közepesre megírta (tehát le tudott volna érettségizni), őt ennek ellenére a 11. év anyagából megbuktatta!...

Már 9. óta figyeljük : ha a fiam szerez egy 5-t vagy 4-t, utána a tanár addig nem nyugszik, míg nem adhat neki 3-4 1-est!!!... Komolyan, kész röhej az ellenőrzője, minden 4-es és 5-ös után 3-4 egyes van beírva... :-P


Szóval, a Budaiba NE MENJ, egy szánalmasan sz@r iskola!!!

(Én is szívesen átíratnám máshová a fiam, csak ő már a haverjai miatt ragaszkodik a sulihoz.)

2009. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom, hogy az előző beíró (13:23, 13:50, 14:06) mire alapozza az állításait, de ez egyáltalán nem igaz!!!


A gyerekem több régi osztálytársa az Aranyba jár, egyáltalán nem sznobok járnak oda és nem "kőgazdagok"...

Ez nevetséges!

Akik Budán lakó "kőgazdagok", azok az USA-ban iskoláztatják a középiskolás csemetéiket, vagy az elit-iskolákban (Városmajori Gimnázium, Szilágyi Erzsébet Gimnázium, Szent Margit Gimnázium, stb.)...

2009. szept. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Ez érdekes... Tehát akkor most az Arany mégse olyan szar? De akkor gondolom engem nem vennének át 3.2es 8.os évvégivel. Most eddig az új sulimban 1 jegyem van, egy 4es, de szerintem nem azt fogják nézni. Meg gondolom felvételit is kéne írnom...
2009. szept. 22. 16:41
 10/32 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Minden suli azért hajt, hogy minél több tanulója legyen!!!

Ha van hely azon az évfolyamon (minden iskolában van!) fel fognak venni, még bukott bizonyítvánnyal is.

Teljesen mindegy , hol érettségizel le : az érettségi követelményei minden iskolában teljesen ugyanazok!


Kérd meg a szüleidet, hogy hívják fel telefonon az iskolaigazgatót, érdeklődjenek a lehetőségről : átvennének-e?


Ha XII. kerületi lakosok vagytok, akkor 100%, hogy felvesznek, mert akkor az iskola külön pót-pénzt kap az Önkormányzattól a kerületi diákra. :D

De ha nem vagytok XII. kerületiek, akkor is 90%, ha van náluk hely.


De minél hamarabb lépjetek, jobb év elején sulit váltani, mint félévben.

2009. szept. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!