Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen iskola az Arany János...

Milyen iskola az Arany János Általános iskola és Gimnázium? (1124 Budapest, Meredek u.1. )

Figyelt kérdés
És a Budai Szakközépiskola? Milyenek a tanárok? Erős sulik?
2009. szept. 22. 13:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Ja,... Én úgy emlékszem, hogy az Aranyban nem kell felvételi vizsga, csak elbeszélgetés van...
2009. szept. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Arra alapozom az állításaimat, hogy 2 évig jártam oda ÉN, SZEMÉLYESEN, de tovább nem bírtam, mert a diáksággal van a probléma. A tanárokat nem szidtam, bár nem valami magas színvonalú a tanítás, de azzal azért nincs probléma. És nem azért volt bajom a diáksággal mert nem tudtam volna beilleszkedni. Sikerült, sok barátom volt, de nagyon kevés a normális diák. Igenis igaz az, hogy a nagy részüknél nem az számít hogy ki vagy hanem, hogy mid van.
2009. szept. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
XII kerületbe fogunk lakni 2 héten belül... Akkor talán mégis oda megyek :D Beilleszkedéssel soha nem volt gondom bármilyen kretének is voltak xD
2009. szept. 23. 11:55
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Én az Aranyban voltam tanítási gyakorlaton, így nincs annyi tapasztalatom, mint ha oda jártam volna, de amit láttam, az rendben volt. A diákok kissé élénkek voltak, de ki lehetett velük jönni, és lehetett velük haladni :)


Középiskolába a Táncsicsba jártam, abból lett később a Budai Szakközépiskola. Lehet, hogy azóta megváltozott, de akkor elég alacsony volt a színvonal. Voltak nagyon jó és nagyon rossz tanárok. A diákok közül sokan drogoztak, és elég agresszívek voltak, tanulni ciki volt.

2009. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Akkor Budai kilőve:O de eddig csak rosszat hallottam róla
2009. szept. 24. 23:24
 16/32 anonim válasza:
100%

Ne menj oda.

Mindenkinek igaza van, aki azt mondja, hogy sznob hely.

Én ott húztam le négy évet.

Az én osztályomban például megtörtént, hogy azért kezdtek el szívatni valakit órán (!) mert a szülei történetesen buszvezetők voltak. A fél osztály beszállt, a tanár meg nem csinált semmit.

Engem is kinéztek, pedig a mi anyagi helyzetünk is jobb volt az átlagosnál.

A tanulmányi színvonal átlagos, talán annál valamivel gyengébb.

2009. szept. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Melyiket mondod? Arany vagy a Budai?
2009. szept. 25. 15:00
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
Az Aranyról tudok nyilatkozni, édesanyám meg a nagynéném is idejárt végig, általános elsőtől érettségiig. Ők nagyon szerették, az ő idejükben még egy jó, erős sulinak számított, nagyszerű társasággal, tanári karral. Amikor visszaköltöztünk Bp-re (én akkor voltam hatodikos) nem volt kérdés, hogy hova írtatnak be, de nekem óriáis csalódás volt a suli. Erősnek erős, de a társaság... egy rongyrázó, kivagyi, sznob bandába csöppentem, alig vártam, hogy elballagjak. Másról nem volt szó az óraközi szünetekben, mint arról, hogy kinek mekkora medencéje van otthon, ki hány tízezres felsőt vett:S nagyon nyomasztó volt, holott mi sem voltunk szegények. Aki nem budai kerületben lakott, azt lenézték, ferde szemmel néztek rá. Anyu nagyon szomorú volt, hogy mivé lett az Arany. Boldog voltam, amikor gimibe kerültem (hála istennek nem az Aranyba). A gyerekemet semmi pénzért nem íratnám ide.
2009. szept. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

Apukám is az Aranyba járt. Az ő idejében még tényleg jobb volt, de mamár... Cöh.

Bár sose jelentkeztem volna oda.

2009. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim válasza:
100%

Kérdező, 14:48-as vagyok és természetesen az Aranyról beszéltem:)

Látom nem vagyok egyedül a véleményemmel, örülök, ezek szerint tényleg nem én láttam rosszul az ottani helyzetet.

(Ráadásul én nem is akartam ebbe a suliba jönni, a szüleim tukmálták rám. Te olyan helyzetben vagy, hogy dönthetsz, dönts jól és ne az Aranyba;)

2009. szept. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!