Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia emelt - mennyivel...

Kémia emelt - mennyivel javítható egy év alatt?

Figyelt kérdés

Egy év múlva emeltezek kémiából és a hétvégén végigcsináltam egy korábbi feladatsort (2009-es), 75% lett.

Az a helyzet, hogy különtanárt nem tudunk megfizetni, viszont ennél jobb eredményt kell majd produkálnom és mellette van még 4 másik érettségi (még egy emelttel bioszból).

Szívesen fogadnék ötleteket, hogy hogyan lehet eredményesen felkészülni a kémia emeltre. És tudom, hogy ezt így nem lehet megmondani, de kb. hány %-ot lehet javítani önálló tanulással ezen az eredményen?

Köszi a segítséget!

(u.i.: a számolások jól mennek, inkább a rengeteg egyenletet, előállítást jegyzem meg nehezen, csapadékok színe, ilyesmi..)

17/F



2013. ápr. 22. 19:58
 1/1 Simon0211 válasza:
Bár egy tanár sok mindenben tud segíteni ha nem értesz valamit, leellenőrizni a számolásaid, de az egyedüli tanulás sem leírható a listáról. Személy szerint oktatók emelt szintű érettségire készítést, azaz pontosabban csak augusztustól. Tapasztalataim alapján, mikor én készültem úgy láttam hogy szorgalommal és kellő ésszel a kémiához 90% fölé fel lehet tornáznod az eredményed egy év alatt. De egyedül szeretnél tanulni akkor figyelmedbe ajánlom a "Kémia ötösöm lesz" könyvet, amiben minden számolási feladattípus megtalálható és megoldó könyv is van hozzá, ahol le vannak vezetve a feladatok megoldásai, így könnyedén magadat is tudod ellenőrizni. Az elméleti anyaghoz a Villányi féle Kémia tankönyvet ajánlom a felkészüléshez és mellé kiegészítőként a Mozaik tankönyvcsaládot, ha egyes részek homályosak a Villányi alapján neked. Minden esetre a Villányi könyvben a tananyag szépen, tematikusan van felépítve és kellő szinten elmagyarázva!
2013. máj. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!