Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ennyire lehet cigányozni?

Tényleg ennyire lehet cigányozni?

Figyelt kérdés
ugye érettségin lazán írták, hogy cigányok. úgy tudtam ők nem szeretik, ha lecigányozzák őket. vagy ez így hivatalos?
2013. máj. 8. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:

úgyse fogják látni, a statisztikába benne volt h kb 1% nak van érettségije

de egyébként lehet, én is írtam az esszébe, hogy cigány, cigányság, roma. Nem mindegy milyen a szövegkörülmény. Egy mocskos cigány vagy egy cigány muzsika közt is van különbség

2013. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem volt muszáj pont azt a témát választani

Volt ott még elég másik

2013. máj. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
utolsó: ne okoskodj bele, nem ez volt a kérdés. a téma jó volt, nem erről van szó. másik feladatban is volt cigányság. no mindegy, csak kicsit rácsodálkoztam.
2013. máj. 8. 16:31
 4/9 anonim válasza:

hát ezen kicsit én is meglepődtem, de tudtommal nincs ezzel baj (vagy már a nevükön se lehet szólítani őket?)


bár én az esszében nagyon óvatosan fogalmaztam, elég kényes téma

2013. máj. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nincs ezzel probléma.

Az önkormányzatuknak is Cigány Önkormányzat a neve.

2013. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először én is a cigányokról kezdtem el írni,de aztán rájöttem hogy ez nekem higgadtan nem megy meg a végén még rámfognák hogy rasszista antiszemita náci vagyok:D

Szóval inkább az áprilisi törvények meg kiegyezésről írtam

2013. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
az antiszemitát remélem nem akartad leírni.
2013. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én nem találtam meg a hátrányos helyzetüket... Sajna lehordtam őket, munkakerülés segély sok gyerök...
2013. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

én nem írtam bele semmi szubjektívet, pedig BORSOD megye bugyraiban nőttem fel, tehát tudtam volna írni, de nem ez volt a feladat.


leírtam az iskolázottságot, utaltam az adatokra, a magyar elöregedő társadalom mellett a cigány korfán látszik, hogy ők gyorsan szaporodnak, kb. egyáltalán nem képzettek, ezért nagy a munkanélkülisg, mert a munkaerőpiacnak nem kellenek, illetve hogy KÉNYTELENEK a magyar szociális hálózatra támaszkodni(segélyek). utaltam a tömörülés, és a régió gazdasági helyzetének párhuzamára (Borsod=legtöbb cigány=legnagyobb munaknélüliség). ilyenek. csakis tényekre támaszkodtam.

2013. máj. 10. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!