Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen már késő lenne...

23 évesen már késő lenne elkezdeni az orvosit?

Figyelt kérdés
elkövettem egy baklövést, a volt legjobb barátnőm rábeszélt hogy menjek vele egy szakra, nem mertem nemet mondani, gyerek fejjel gondolkodtam, pedig orvosira akartam menni. most meg közeledek a 23 felé, és bánom az elfecsérelt 2 évet, szeretnék orvosira menni
2013. máj. 11. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ha még 6 évig (meg még akár azután is) lehetőséged van a "szüleiden élni", akkor nem késő.

(Arra gondolok, hogy az orvosi baromi drága még államin is, és mellette nem tudsz dolgozni, az ösztöndíj meg még kiemelkedő tanulmányi eredmény esetén se vmi sok.)

2013. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
elnézést, kifelejtettem, szlovákiai vagyok, és csak 2 évet kellene fizetnem, annyit már összedolgoztam, itt nem olyan sok a tandíj
2013. máj. 11. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem késő.

Számoljunk!

Alapesetben 18 évesen érettségizik valaki, ha évvesztes, vagy szülő visszatartotta, máris 19. Ha nyelvi előkészítős volt, 5 év a gimnázium, máris 20, mire végez.

Én ápolónő vagyok, nálunk a 7 orvosból kettőt vettek fel elsőre, a többiek egy évig segédápolók voltak, máris 21 éves...

A többség 20 körül kezdi, szóval ha ez az álmod, vágj bele, hajrá!

2013. máj. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ha nem sikerül, ápolónak megyek
2013. máj. 11. 19:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ezt szeretnéd, miért lenne késő?

Tegyük fel, hogy későinek tartod, és belekezdesz valami másba. Eltelik mondjuk 10 év, és a 30-as éveid közepén rájössz, hogy már rég orvos lehetnél, ha akkor belevágtál volna.

Persze ha nem életed értelme az orvosi pálya, ez nem akkora probléma, megvalósíthatsz más célokat is. Ha viszont most nem gyerekfejjel szeretnél orvos lenni, hanem komolyan ezt akarod, akkor az elfecsérelt 2 évet azzal a kb. 50 évvel vesd össze, amit emiatt egy másik pályán töltenél el. Egyébként az sem biztos, hogy ez valóban elfecsérelt idő volt, ki tudja, mire lehet még jó az így szerzett tapasztalat.

2013. máj. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia! egyáltalán nem késő:) nekem is volt pár baklövésem, és 23 évesen kezdem az egyetemet :) igaz a képzés csak 5 év, de ha több lenne, akkor is belevágnék! sok sikert!
2013. máj. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
így van, én is úgy állok hozzá, hogy igen, lehet, hogy 22-23 évesen kezdem el, viszont én már úgy fogok oda beülni, ha felvesznek, hogy kézzel-lábbal kapaszkodni fogok bele. nem melegedni fogok odajárni, hanem értékelni fogom, és kihasználok minden lehetőséget:)
2013. máj. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!