Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hallgatói szerződéssel kapcsol...

Hallgatói szerződéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem el egy szakot államilag támogatott formában. A továbbiakban azonban nem tudom folytatni. Ilyenkor ez vonatkozik rám, igaz?

,,átalányként megfizetni a hallgató adott képzésére tekintettel a Magyar Állam által folyósított állami ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeget a Magyar Államnak, ha az első pontban meghatározott határidőn belül nem szerzi meg a magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésben az oklevelet"

Azaz ami a szerződés elején fel van tüntetve ,,ösztöndíj" összegeként (200 000 Ft, ez szorozva 2 félévvel), annak a felét, 200 000-et kell visszafizetnem, igaz? És mi a helyzet a tanulmányi ösztöndíjammal, amit havonta kaptam?


2013. máj. 24. 13:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és mindenképpen vissza kell fizetnem vmennyit, akkor is, ha van még támogatott félévem a 12-ből?
2013. máj. 24. 13:51
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor most úgy van, hogy ha az első évben hagyod ott a szakot, akkor még nem kell fizetni.
2013. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az eredeti szerződést nézzük, akkor igen, az 50%-ot vissza kell fizetni. De most úgy volt, hogy áprilisban módosítják a szerződést. Hallottam én is ilyet, hogy az új szerződés szerint az első két félévben abba lehet hagyni és nem kell visszafizetni semmit. És persze ez visszamenőleg is érvényes azokra is, akik már aláírták a szerződést szeptemberbe. De ettől utána semmiféle konkrétumot nem hallottam, hogy végül módosították-e vagy nem.
2013. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Osztott képzésről van szó, tehát első FÉLévig.
2013. máj. 24. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:

A havonta kapott ösztöndíjadat nem kell visszafizetni. Viszont ha osztott képzésre jársz akkor vissza kell fizetned. Az előttem szóló helyesen írta. Ha osztatlan képzésre jársz akkor még nem kell fizetned.

Akkor sem kell fizetned ha új jelentkezéssel másik szakon tanulsz tovább.

2013. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!