Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám meggyőzni a...

Hogyan tudnám meggyőzni a szüleimet, hogy kaphassak egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

Már több, mint 3 éve könyörgök a szüleimnek, hogy vegyenek nekem egy kutyust! Mivel egy lakásban élünk, mindig azt hozzák fel mentségüknek,hogy "Lakásba nem való kutya!" Néhány barátnőm is lakásban él, mégis jól meg vannak a kutyusaikkal! Igaz van egy hugom aki valjuk be őszintén a kutyákat nem egy érző élőlénynek, hanem egy játéknak tart, de egy kutya majd nevelne rajta egyet (remélem)!

De akkor is nekem miért nem lehet egy kutyusom! (élek halok egy kutyusért)


2011. júl. 19. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

a szülők kedvenc eszköze hogy azt mondják hogy lakásba nem való kutya meg hogy a hülyeséged meg ilyenek

szerintem kérdezd meg hogy miért nem való a kutya a lakásba (csak, mert, azért) ezek lesznek a válaszok sajnos erről elég komoly érvekkel tudnád csak meggyőzni őket de abban nem segíthetünk mert te ismered őket

2011. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
hány éves vagy?Lehet ,hogy úgy gondolják a szüleid,hogy még fiatal vagy hozzá,vagy most nem fér bele nekik anyagilag egy kutya nevelése,tartása...Kaja,állatorvos nem olcsó mulatság...
2011. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

általában azért nem szokták engedni.

1. minden csupa kosz lesz

2. a kutyát kell sétáltatni,gondoskodni róluk, attól félnek megunod így nekik kell gondját viselni.

3.szőrös lessz minden (hidd el kisszőrű kutyák is hullatják a szőrüket!

4. kiskorában mindent szétrágcsál.

2011. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. igaz h nem egy olcsó mulatság, de mindenhez tudnák adni valamennyi pénzt!
2011. júl. 19. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

vegyetek pitont.

az nem rágcsál és kiváló házőrző. aki egyszer meglátja hogy mid van, a közeledbe nem megy többet.. tapasztalat :D

2011. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Talán a szüleid nézőpontját is megváltoztatná, ha megmondanád nekik, hogy sokat vagy magányos...és szeretnél egy olyan barátot aki nem haragszik meg rád, szeretnivaló, és lesi minden mozdulatodat. Megmondhatnád nekik, hogy felelősséget vállalsz érte. (nem tudom hány éves vagy...//)

Beszélgess a szüleiddel, hogy a kis barátodat etetnéd, tanítgatnád...és vigyáznál rá. Azonban gondolj a szülőkre is....hiszen, lehet hogy nekik nincs idejük házi kedvencekre, lehet elég bajuk van még így is....nem hogy még állatorvoshoz járkáljanak egy kuttya miatt....sőt még szobatisztának is kell nevelni..az állatkát. Ez költségekkel jár...még az etetés is. Egyszer ha nagyobb leszel..biztosan engedélyezni fogják a kutyatartást. Légy türelmes..... :)) Gondold át ezeket a kérdéseket: A kutyádnak megfelelő élőhelyet tudsz e biztosítani a lakásban? Tudsz időt szakítani, a tanulás, meg stb.. mellett a kutya rendszeres sétáltatására is? Minden napi etetés? Tanítgatás....napi 1 órán át? Készen állsz erre a feladatra.?? Háziállatot csak felelősségteljes gazdák tarthatnak. remélem segítettem neked..

2011. júl. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

14 évesen inkább forgasd a könyveket (a helyesírási tanácsadót mindenképp) és majd ha ÖNÁLLÓAN el tudod tartani, akkor akarj.


Egy kutya több, mint 10 évre szól. Lesz h mennél buizni, nyaralni, táborba, ott aludnál valakinél, de nem lehet, mert van egy állat, akiért felelős vagy, NEKED kell róla gondoskodni és nem másnak.

2011. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%
Előzőő vok..bocsi a korod már tudom.))
2011. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%

A kutya pénz,költség.neked miböl van pénzed h tudnál adni nekik?zsebpénz max,amit ők adnak.

Kozmetikus,doki,kaja,ezek mint több ezer ft-ba kerülő dolgok.

Nyaralás nem lesz mert nem viheted mindenhová a kutyát,akkor kire hagyod?

2011. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg elmehetnél valami közeli menhelyre önkéntesnek dolgozni a szabadidődben sétáltatni, stb. Sokat tanulhatnál a kutyákról és arról mekkora felelősséggel járnak. És ráadásul segítségeddel sok kis boldogtalan kutyusnak okozhatnál örömet.

Annak is eljön majd az ideje, hogy örökbe is fogadj egyet, majd ha már önállóan tudsz gondoskodni róla egész életén át.

2011. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!