Van még esélyem?

Figyelt kérdés

Idén (kilencedikben) semmit nem tanultam, hármas voltam egész évben. Ám egy hónapja egy iskolai program, valami lelkigyakorlat féleség ráébresztett, arra, hogy merjek nagyot álmodni. Eddig az volt a terv, hogy valami rajzzal kapcsolatos főiskolát végzek, mert szeretek rajzolni és némi tehetségem is van hozzá. (továbbá a szüleim ki tudják fizetni) Ám egyáltalán nem érzem annyira közel magamhoz, hogy ezzel foglalkozzak.


Az utóbbi egy hónapban rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Mindig jó voltam kémiából - idén kevésbé - de tegnap elővettem a könyvem, és meglepően jól ment. Biológia idén nem volt, ugyan, de az sem áll távol tőlem. Ha a nyaramat ráfordítom a kilencedikes anyag megtanulására, akkor lehet még esélyem? Vagy túl sokat hagytam ki, hogy elég jól teljesítsek az állami támogatáshoz? (jelenleg nem állunk úgy, hogy az orvosi egyetem teljes költségét finanszírozni tudják a szüleim és nem is tudnám elvárni tőlük)



2013. jún. 5. 17:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
Természetesen még nem késő,hajrá! :)
2013. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az egyetemi felvételhez az utolsó két év évvégi jegyei számítanak, tehát most tök mindegy, milyen az átlagod. Persze ha orvos akarsz lenni, már most húzz bele. Nyelvi előkészítős vagy, azért nem volt idén bioszod?

Mert ha igen, akkor jövőre és azután lesz, de 12-13.-ban már nem. Akkor majd vedd fel a bioszt és a kémiát fakultációnak, és a tanáraidat avasd be a terveidbe, hogy tudjanak unszolni és terelgetni. És igen, merj nagyot álmodni. :)

2013. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ja és orvosin elég durvák a ponthatárok, szóval menj el minden versenylehetőségre, és próbálj meg eredményeket elérni, mert azokért jár majd többletpont. Tanulmányi versenyek nélkül képtelenség összeszedni elegendő pontot az orvosira.
2013. jún. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, emelt matekot és idegen nyelvet tanulok, fogalmam sincs miért nincs biosz, azt tudom, hogy jövőre lesz, de kémia is, vagy a kémiát váltja fel?
2013. jún. 5. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:
Nulladikos vagy? Nem tudhatom amúgy, nálatok hogy megy. Kérdezd a tanáraid.
2013. jún. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Amúgy anyagilag hogy áll a családod? Mert ha én orvosira készülnék, legalább két-három magántanárt beszerveznék magamnak, hogy az elkövetkezendő 3-4 évben megtöltsék a fejem.
2013. jún. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Röviden, úgy áll, hogy egy olcsóbb - 300 ezer/félév - egyetem megoldható lenne, de annál több erősen kétlem. :D Szóval ha esetleg ezt a tervem véglegesítem - egyelőre úgy tűnik - akkor magántanárra mindenképp van anyagi forrás.
2013. jún. 5. 21:28
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor majd kérd a szüleidet, hogy béreljenek neked. Nem tudom, melyik két tárgy kötelező az orvosira emelt szinten... Azt hiszem, választani kell egyet a fizika és a kémia közül (egyet), és a bioszt kell még mindenképp emelt szinten megcsinálni érettségin.

Ha visszamehetnék az időben, én is megkértem volna anyát, hogy béreljen nekem nyelvtanárt például. Akkor még megtehettük volna...

2013. jún. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Orvosira magántanár,jó könyvek az alap!9edikben még bőven ráérsz szerintem elkezdeni :) tapasztalat alapján szerintem 2-3 év alatt bőven fel lehet készülni,ha van jó adag szorgalmad :) Sok sikert hozzá!

Ja mellesleg:mivel 2 emelt kötelező az orvosira,hiába csinálsz versenyeket,nem fog beszámítani,mivel a maximálisan adható plusz pontot megkapod a 2 emeltért.de ettől függetlenül megéri gyakorlásnak versenyre járni :) de anélkül is be lehet kerülni :)

2013. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az elkövetkező három hónapra azt tervezem, hogy a hetedikes, nyolcadikos bioszt kicsit felfrissítem és a kilencedikes kémiát átnyálazom, hogy a tizediket semmilyen hátránnyal ne kezdjem. A magántanárt már jövőre is beszervezzem?
2013. jún. 6. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!