Van még esélyem?

Figyelt kérdés

Idén (kilencedikben) semmit nem tanultam, hármas voltam egész évben. Ám egy hónapja egy iskolai program, valami lelkigyakorlat féleség ráébresztett, arra, hogy merjek nagyot álmodni. Eddig az volt a terv, hogy valami rajzzal kapcsolatos főiskolát végzek, mert szeretek rajzolni és némi tehetségem is van hozzá. (továbbá a szüleim ki tudják fizetni) Ám egyáltalán nem érzem annyira közel magamhoz, hogy ezzel foglalkozzak.


Az utóbbi egy hónapban rájöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Mindig jó voltam kémiából - idén kevésbé - de tegnap elővettem a könyvem, és meglepően jól ment. Biológia idén nem volt, ugyan, de az sem áll távol tőlem. Ha a nyaramat ráfordítom a kilencedikes anyag megtanulására, akkor lehet még esélyem? Vagy túl sokat hagytam ki, hogy elég jól teljesítsek az állami támogatáshoz? (jelenleg nem állunk úgy, hogy az orvosi egyetem teljes költségét finanszírozni tudják a szüleim és nem is tudnám elvárni tőlük)



2013. jún. 5. 17:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az előző válaszoló írta, hogy a jó könyv alapfeltétel. Tudnátok ajánlani a figyelmembe használható könyveket? Erre elfelejtettem kitérni az előző kommentben.
2013. jún. 6. 20:55
 12/13 anonim ***** válasza:

Magántanárt beszervezhetsz,minél előbb ,annál jobb,bár szerintem még nem kell olyan intenzíven járni hozzá.

én a Mozaikos könyveket tudom ajánlani mindkét tárgyból meleg szívvel,engem azokkal vettek fel az Állatorvosira. :)

Illetve előkészítő könyveket,de szerintem azt már ráér csak érettségi évében,illetve 11ikben elkezdeni. :) bár,végülis :) minél előbb,annál jobb :)

2013. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rengeteg könyvem van a Mozaik kiadótól pl. érettségi felkészítő munkafüzet, de közép- és emelt szintű érettségire készülők számára íródott könyv is, szóval örülök neki, ha jónak tartod ezeket a tankönyveket. :)
2013. jún. 8. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!