Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagy gondban vagyok. Ti mit...

Nagy gondban vagyok. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek,és magyar szakon szeretném folytatni tanulmányaimat.Jelentkezésnél az ELTÉt és a Károlit jelöltem meg.Legrosszabb esetben 360 pontom lesz.Ez(a tavalyi ponthatárokat figyelembe véve)mindkét intézmény önköltséges szakán elég lenne a bejutáshoz.(ELTE:300,Károli:242)A Károlin azért ilyen alacsony,mert 2011-ben a szak nem indult önköltséges formában. Mit tegyek?Maradjon az ELTE? mi van,ha ott annyira felemelik a ponthatárokat,hogy nm vesznek fel,a Károlin pedig nem indul a szak?

2013. jún. 6. 00:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Előttem válaszolótól érdeklődöm. (kíváncsi vagyok a logikára)

Minek változtatna annak függvényében hogy a magyar érettségije hogy sikerült? (Az min változtat a kérdező helyzetében?)

2013. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Jó, mondjuk ez hülye példa volt, ha jelölt volna más szakot, akkor értelmesebb lenne. Mert pl. az egyik ismerősöm elrontotta az emelt magyarját, az első helyen magyar szakot jelölt, így viszont megváltoztatta a sorrendet (az elrontott magyar érettségi függvényében) és tutira felvették arra a helyre, amit egyébként másodiknak jelölt.
2013. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Előttem lévő válaszló én voltam aki kíváncsi a logikára..

Gondoltam hogy nem érted a felvételi rendszer algoritmusát, de ezek szerint az ismerősöd/barátnőd sem értette.

Semmivel sem volt több esélye bejutni a barátnődnek attól hogy az adott szakot elsőnek vagy másodiknak vagy x-ediknek jelölte.

2013. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:

Hogy kérdező példájánál maradjunk, én is kiegészítem.


Ha az ELTE-n idén véletlenül 345 lesz a ponthatár, a Károlin pedig marad 242, akkkor kérdezőt a Károlira veszik fel, teljesen mindegy, hogy azt első vagy második helyen jelölte meg.


A sorrendnek akkor van nagy szerepe, ha a felvételiző a pontszámai alapján több általa megjelölt helyre is bejutna, mert ekkor az sorban legelől álló helyre nyer felvételt.

2013. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!