Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi problémák, mit...

Egyetemi problémák, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
18 évesen kerültem fel Budapestre, az egyetem miatt. Akkoriban nagyon nagy „kedvvel” vágtam bele ebbe az újfajta életbe, ehhez az is hozzájárult, hogy sajnos az itthoni barátaim többsége az érettségi után nem nagyon igényelte a barátságot . (Mindenki ment ezerfelé, én hiába próbáltam tartani a kapcsolatot, egy idő után belefárad az ember..) Az egyetem első évében jól éreztem magam, sikerült barátokat szereznem, az is tetszik, amit tanulok, ezzel nincs is gond . Viszont sajnos nagyon sokan „kiperegtek”, nem jött be nekik ez a suli, más városokba mentek más karokra, és sajnos az új barátok nagy részével ez történt. Idén másodéves vagyok, és már nagyon rosszul érzem magam, a többiekkel nem igen találom a közös hangot, a csoport nagy részének igénye sincs arra, hogy kicsit jobban összerázódjunk. Én pedig kicsit „pánikba estem”, hogy kimaradok mindabból a sok jó élményből, amit az egyetemi évek jelentenek. Egyébként azt tapasztalom, hogy a többség megelégszik az otthoni, régi baráti körével, nem is szeretnének új kapcsolatokat kialakítani  Már az is megfordult a fejemben, hogy átjelentkeznék egy másik egyetemre (másik város), ugyanerre a szakra persze. Ahonnan egyébként sokkal pezsgőbb diákéletet hallottam ismerősöktől. Egyszerűen csak nem szeretném, ha ezek az évek elszaladnának mellettem, anélkül hogy elégedett lennék, azzal ahogyan és amivel elteltek. Mit gondoltok, mit kellene tennem? Valaki van/volt hasonló cipőben?
2011. ápr. 14. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:
hát ez nagyoon rossz! Nekem is ilyen az osztályom..:( Nem lehet ezzel semmit sem csinálni. Max. át tudsz íratkozni más egyetemre, hogy ne maradj ki a jó élményekből amit ezek a szép közös évek hozznak! :) Szerintem íratkozz át! :)
2011. ápr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem pont az egyetem elején voltak ilyen problémáim. Olyan szakra járok, ahol 15ösével szét vagyunk bontva, plusz néhány órán egy másik ugyanekkora csoporttal vagyunk együtt (persze előadás mindenkinek együtt van).

Az elején szörnyű volt. Ha volt egy órás szünet, már mindenki húzott haza. Nem lehetett senkit elrángatni sehova. Aztán második félévben nagy nehezen sikerült összehozni egy csoportbulit. Aztán valahogy összekovácsolódtunk:) Most már nagyon szeretem a csoportot, pedig anno nem egyszer bőgtem el magam a barátomnak, hogy én ezt így nem fogom kibírni.

Lehet, hogy az újakkal is csak össze kell szoknod:) Próbálj meg szervezni vmi közös programot, hátha rámozdulnak.

2011. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!