Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PPKE-n, molekuláris bionika...

PPKE-n, molekuláris bionika szakon első félév előtti felmérők?

Figyelt kérdés
Utánanéztem kicsit, és láttam, hogy Pázmányon molekuláris bionika szakon nyár végén szintfelmérőket iratnak matekból, fizikából, kémiából és talán angolból is. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy milyen szintű tudást kérnek számon? Pl matekból elég annyi, ami középszintű érettségin kellett? Fizikából az összes témakört kérdezik? Mert barátomnak villanykaron BME-n csak mechanikát kérdeztek szintfelmérőn. Illetve kémiából? Függvénytáblát lehet hozzá használni? Hálás lennék, ha valaki adna pár infót, tudni szeretném mire számíthatok. (Arra már számítok, hogy felvesznek:D)
2013. júl. 5. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát én viszonlag most végeztem egy közepes erősségi suliba ..matek , kémia szakon végeztem ott. Hát minket a matektanár ugy készített fel hogy deriválás + integrálás az a minimum tudnivaló egyetemen szóbelin...a közép szintű matematika egyetemen unaloműző kis kaki feladatok. Kémiából szerintem számítások leszenk és nem elmélet...fizikát paszolom (én anyagmérnöknek készülök egyébként :D )
2013. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
HA kell vmi vagy nem tiszta vmi irj privátba
2013. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk Pázmány bionikán ezek voltak:


Matek, azt tudok küldeni, írj privátot :) Bár nem túl szabályos. Átlag középsulis feladatok, integrálás, deriválásról szó sem volt benne. Kicsit talán az idő kevés, de majd meglátod.


Fizika, 3 egyszerű közép fizikás feladat, elég sokan meg tudták oldani, ha volt nálad függvénytáblázat.


Kémia: feleletválasztós, talán 1-2 feladat is volt. Mai szemmel nem volt nehéz. Bár én nulla kémiatudással mentem, és kb 20% lett full tippelve :) Szóval mentem is gyógykémiára.

2013. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angol meg csak akkor kell, ha akarsz angolra járni. Totál nem kötelező.
2013. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat, bár első válaszoló szerintem arra gondolt már ami évközben kell egyetemen, nem a szintfelmérőre :D
2013. júl. 6. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!