Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 284 ponttal van esélyem...

284 ponttal van esélyem turizmusra bekerülni? (költségtérítésesre BGF/BKF) Valakinek lett még hasonló pontja? :D Akik ide jelentkeztek hány pontjuk lett?

Figyelt kérdés

BGF -re szeretnék de most vettem észre hogy tavaly 293 pont volt a ponthatár kötségtérítés turizmus vendéglátásra... én eddig teljesen abban a hitben éltem hogy 240 volt. :D na mindegy.... második helyre pedig BKF-et jelöltem...

nektek hány pontotok lett? elsősorban azokat kérdezem akik költségtérítésesre jelentkeztek.



2013. júl. 11. 14:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
45%
Jaaaaj de bírom, hogy azok okoskodnak itt a telítettségről, meg a nehéz elhelyezkedésről, akik életükben még 1 felsőoktatási intézmény közelében nem jártak..:P
2013. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
igen a BKF-en tavaly 240 volt a ponthatár úgy hogy úgy tűnik oda van esélyem.. Kár, a BGF volt a fő célom,de hát ez van majd meglátjuk :)
2013. júl. 11. 15:30
 13/34 anonim ***** válasza:
54%
Pontosan, ahogy írod...ez érdekel, ezt csináld...
2013. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

#7-es válaszoló

Nagyon nagy tévedésben vagy, az élet dolgait illetően. A diploma nem felesleges. Még a turizmus-vendéglátás szakon szerzett sem. Te még fiatal lehetsz én nem látsz tovább onnan hogy valaki elvégzi a főiskolát és állásokra pályázik. Igen ezzel a diplomával csak ismeretséggel lenne állása, mert sokan végeznek ilyen szakon, nagy a tülekedés.

De pl. ha elvégez mellé egy felszolgáló okj képzést, akkor el tud helyezkedni pincérnek, ha jobb helyre nagyobb étterem vagy pub láncoltba helyezkedik el, akkor pár év után belőle lesz az üzletvezető vagy átkerül a cég központba, persze ha jól végzi a munkáját. Ha ugyanezt az állást csak okj szakmával vállalja akkor 10 év múlva is pincér marad. Na itt a nagy különbség aközött hogy szerzett e diplomát vagy sem. Persze célszerű egyből olyan szakon diplomázni ahol ez a kis karrier létrafok kimarad, de ez is egy lehetséges út. Persze a szak más végzettséggel is kombinálgató, hosszú távon biztos előny azokkal szemben akik csak szakmát szereztek.

2013. júl. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat. Ugyanígy látom a helyzetet ahogyan az utolsó válaszoló leírta. Egyébként én légiutaskisérő szeretnék lenni. (tudom ehhez nem kell diploma.) De egy szállodában is szívesen elhelyezkednék ha az előbbi nem jön össze. (és akkor kérdem én melyik szak foglalkozik ezekkel a területekkel?Nyilván a turizmus vendéglátás az ami ide kapcsolódik.Tehát nyilván nem vegyésznek jelentkezek pl... ha túltelített ha nem de ez érdekel.)
2013. júl. 11. 15:50
 16/34 anonim ***** válasza:

#14

Köszi a kioktatást, de ki mondta azt hogy nem kell diploma? Említettem egy szóval is? Illetve köszi, hogy fiatalként tekintesz rám, de képzeld, nyakig benne vagyok a felsőoktatásban. "tévedésben vagyok az élet dolgait illetően", és ezt mégis honnan veszed? Ennyi erővel én meg azt írhatom Rád, hogy életképtelen vagy, miközben semmi erre utaló dolgot nem írtál? Ne légy már ennyire idióta.

2013. júl. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
BGF-re nem valószínű hogy bekerülsz, rengetegen jelentkeztek most is ott erre a szakra, de szerintem a BKF sima ügy :)
2013. júl. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

16#-os válaszolónak

Onnan gondolom hogy fiatal vagy ahogy nyilatkozol a dolgokról..a tanácsaid és kérdéseid nem azt mutatták hogy tapasztalatod lenne.

Ha még csak most nyakig vagy a felsőoktatásban akkor nem is tévedtem.

2013. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
53%
Nekem 371 pontom lett.
2013. júl. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim válasza:
Nekem úgy 315 pontom lett. A mostani írásbelik eléggé nehezek voltak, szerintem. A környezetemben is hasonló pontszámok vannak vagy kevesebb. A BGF szerintem nem olyan biztos, de a BKF igen. Ha pedig BKF-re vesznek fel, akkor találkozunk szeptemberben :) Bár én más szakon leszek :)
2013. júl. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!