Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskolába vagyis gimnázi...

Melyik iskolába vagyis gimnáziumba érdemes mennem ha építészmérnöknek szeretnék tanulni a PTE-n?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdem a nyolcadik osztályt a hetedik év végi átlagom 4.4 kb.A gimi Pécsen lenne jó,az érettségi után a Polláck Mihály Műszaki és Informatikai Karra mennék.

2013. júl. 12. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Végülis mindegy melyik gimi. A matekra és a fizikára gyúrj, jó ha a pc hez is értesz, ott lesz némi cad cam meg ilyesmi, meg jó ha van türelmed a szabadkézi rajzhoz is. Kb ennyi. Ami ott lesz azt gimibe nem tanuljátok.
2013. júl. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy jó erős gimnáziumba érdemes. A matek és a fizika miatt. A szabadkézi rajzot pedig érdemes egy szakkörben gyakorolni, építésznek a rajzolás olyan, mint szónoknak a beszéd, az a kifejezési eszköze. (a feldolgozás gépen megy majd később, de a tervezés és nagyon sok minden kézzel.) Ilyen alapokkal könnyebben veszed majd az akadályokat.
2013. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam most megy általánosba, de ő is elhatározta építészmérnök, tervezőmérnök lesz. Amióta tudja az eszét az szeretne lenni. Gondolom, a kedves kérdező is hasonlóan van evvel. Nagyon sok siket és kitartás kívánok!


A jó gimnázium soha nem árthat! Sajnos abban a körzetben nem vagyok ismerős, nem tudom, melyik számít jónak. De mi már most is tudjuk, gyermekeinket mely gimnáziumba szeretnénk bejuttatni. Az általános iskola talán a legjobb ami van Budapesten :-) Mázlinkra a szomszédban van, és körzetesnek is számítunk. De még így sem volt könnyű bejutni.

2013. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek :) hát én sajnos vidéki vagyok,de rajzolni imádok egészen kicsi korom óta és hála istennek úgy vagyok vele,hogy magamtól tanultam meg mivel a szüleim nem nagyon tudnak rajzolni úgyhogy nem tudom nekem,hogy jött ez a "szenvedélyem". Tegnap elmondtam az anyámnak,hogy építészmérnök szeretnék lenni erre ő azt mondta "én ezt eddig is tudtam" :) van pár ilyen tervrajzom amit még pár évvel korábban csináltam a házunk átépítéséről szóval a rajz nem lenne gond :D köszönöm még egyszer mindenkinek :)
2013. júl. 13. 10:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos nem tudom most jelen állapotban hogy van, de a Leőweynek 2 éve még volt matek-fizika szakos osztálya. Egy barátnőm ott végzett, most építőművészetet tanul szintén a Pollackon. A rajzolást úgy sikerült begyakorolnia, hogy az Ifjúsági Házban minden évben indítanak külön ilyen rajzos felvételikhez felkészítő tanfolyamot. Csupa olyan ember volt ott, aki építészetre, grafikára stb szeretne menni.

Illetőleg van a Pollack szakközépiskola, aminek ugyan nincs túl jó híre Pécsett, viszont nagyon erős alapot ad az építészmérnöki pályához. Ott helyben tanulhatsz rajzot, fizikát és matematikát, van magasépítői tagozat meg még egy csomó minden ,de ezt sajnos már nem tudom, mert csak nyelvórára járok oda. Így szerintem, ha erős gimit akarsz, akkor Leőwey, ami azért felkészít még sok minden másra is, ha ne adj Isten félúton meggondolnád magad, jó a nyelvi képzése is (ott végeztem, csak nem ezen a tagozaton), úgyhogy ilyen szempontból megéri. Pollackal annyi a baj, hogy ott tényleg csak az építészetre feküdnél rá, és ha mégsem tetszene, akkor meg nem nagyon tudsz más irányba fordulni, plusz a nyelvi oktatása sem a legjobb.

2013. júl. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy erős építőipari szakközépiskolába kell menned, ha mérnökire akarsz menni.

Aki mérnöki pályára készül, semmiképp se menjen gimnáziumba, hiszen egy gimnázium sokszor nem ad megfelelő alapot a mérnöki pályára!


Nincs műszaki rajz, szakmai ismeretek, gyakorlati ismeretek semmi szakosodás, ezzel szemben egy jó szakközépbe ez általában megvan, és ez hasznára válik a későbbiekben.


Ha pedig nem tetszik majd az építészi pálya, az minnél előbb kiderül, annál jobb. Hasonlóan ha tetszik, az is derüljön ki minnél előbb!


Miért is kéne az időt húzni még 4 évig, hogy beleismerjen az építőipar alapjaiba. A gimnázium felesleges időhúzás.

(Egyetemen az első félévben egy csomó volt gimnazista pont ezért potyog ki).


A szakközépben is ugyanúgy van matematika, fizika, sőt emelt szintre való felkészítés is folyik.


Legalább egy emelt szintű érettségit kell majd tenned, célszerűen szakmai alapismeretekből, vagy fizikából.

Bekerülni egyetemre nagyon egyszerű, benn is kell maradni, ez utóbbi nehezebb.


Szóval csak szakközép! Sok sikert ehhez a pályához!

2013. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2013. júl. 14. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!