Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden a Deák gimnázium milyen?

Szegeden a Deák gimnázium milyen?

Figyelt kérdés

Konkrétan az angol és a média tagozatra lennék kíváncsi.Angolon heti hány óra angol van és hány óra a választott nyelvből?Mennyire kell sokat tanulni?Melyik angol könyvből tanulnak?

Médián mit is tanulnak pontosan pl.:filmvágás ,photoshop meg ilyeneket?És ott heti hány média és angol óra van?Ez a szak mennyire tanulós?Mennyi "előképzettség" kell ahhoz, hogy ide bejussak? És akik a deákba jártak összességébe mi a véleményük róla? Bocsi a sok kérdésért, de nem nagyon tudok dönteni.



2013. júl. 16. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Én idén ballagtam, összefoglalom neked:

Inkább az angolt választanám, sokkal hasznosabb, a médiások bár nagyon-nagyon ügyesek a filmes témában, sokuk nem tud úgy elhelyezkedni, mint ahogy szeretne, sokan csalódnak. Érzék kell oda. A Deákban minden szak tanulós, csak más mértékben. Egy általános tagozaton nincsenek úgy megerőltetve, mint egy kéttannyelvűn és az átlaguk is rosszabb általában.

Angol szakon 5 angol órád van, ebből egy lektori, amelyen egy anyanyelvű lektor tart nektek órát, aki jó esetbe töri a magyart. Amikor én kezdtem, Enterprise-ból tanultunk, aztán jött a Solution, szerintem te is abból tanulnál, de ez még változhat.

Tanulni kell, vannak nehéz napok és vannak nehéz esetek a tanári karban. DE nagyon jól tanítanak, a közösségi élet nagyon jó, az iskola hangulata maga nagyon jó, sok a program, szakkör, ott a gólyahét, a Deák Olimpia... Én szerettem oda járni, annak ellenére, hogy nem jó osztályfőnököt kaptam, de legalább 30 másik gondolta ugyanezt. Szerintem nem lőhetsz mellé, ha oda jelentkezel. :)

2013. júl. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ez jól hangzik, akkor elsősorban az angolt jelölöm majd meg.
2013. júl. 17. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!