Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tudtok az alábbi budapesti...

Mit tudtok az alábbi budapesti iskolákról? Árpád Gimnázium, Veres Pálné Gimnázium, Óbudai Gimnázium.

Figyelt kérdés

Tanárok, közösség, képzés és, hogy milyen tagozatokat indítanak.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. júl. 17. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Veres Pálné Gimnázium

Ha nagymamádnak a nagymamájának a nagymamájának a nagymamája is odajárt és ott tanított, talán nagyon duzzogva, de felvesznek.

Ritka sznob iskola, a diákok el vannak telve maguktól.

Erősen fizika beállítottságú, erre teszik a hangsúlyt.Hibátlan magyarral és egy béna matekkal nem hívtak be. Ha hülye vagy nyelvtanból nem számít, csak írd jóra a matekot! Mondjuk tényleg erősen felkészítenek fizikából...

Egyébként jó kis programokat szerveznek. A Veres Pálné napok tényleg nagyon jók, ha jó közösségbe kerülsz.

Az épület nagyon családias, és szinte mindegyik diák ismeri egymást- mivel szinte vérségi kapcsolat van köztük a felvételi követelmények miatt. :D

Szép álom, érdemes odajárni előkészítőre, mert sok mindent el lehet lesni a tanároktól. (Végül is "elit" gimnázium.) De "a nagy Veres Pálné, hű meg ha..." még sincs benne a top 10-ben, (talán húszban sem) és mégis pokoli nehéz bekerülni, mert azt lesik, hogy te vagy e Veres Pálné leszármazottja és elértél 120 pontot (mondtam valamit) a szóbelid.

Persze valakinek ez jön be. De nekem nagyon nem tetszett a diákok sznob viselkedése.


ELLENBEN! Vannak jó gimnáziumok, amik sok mindent megéltek és elértek, van rangjuk, nem nézik annyira a családfádat és felvesznek. Kell tanulni, hiszen kemény gimnáziumokról van szó... Fazekas, Apáczai, Radnóti, Piaristák, István (szó-szó), Berzsenyi, Eötvös, Móricz, Tholdy, Xantus (határeset) és na, jól van az áldott jó szívem: (;D) Könyves... meg még ott a Waldorf... ( :] )

Ide is kell tanulni. Mindenhová kell gyötörni magad, de vannak helyek, ahová MEGÉRI... :)

Ki lehet próbálni a Veres Pálnét, nekem egy múló álom volt. Nagy kaland ez az egész felvételi, főleg a szóbeli... Ahhoz nagy mágia kell... (Adhatok pár tanácsot, ha szeretnéd. :])


De ha neked ez tetszik, akkor drukkolok januárban, mert fog kelleni a biztatás! :)

2013. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
"a szóbelid... pardon... valójában: felvételin :D
2013. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A veres pálné inkább humán beállítotságúaknak való.Lehet, hogy nincsen benne a top 10-ben, de a top 20-ban biztosan. De még ha 50. lennne ,még az se vészes...Amúgy meg osztályonként változó, hogy mennyire sznob egy közösség :)
2013. júl. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
A Csanádi Árpád Gimnáziummal kapcsolatosan,hogy az igazgató nagyon bunko,de az iskola kiemelkedően jó.Sport iskola,tehát általában azok mennek oda akik sportolnak valamit.Van nyelvi tagozat is.
2013. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát...a Veres Pálnéba senkim se járt, és én a 3.kerületi Árpád Gimire gondoltam.

Nem tudtok valamit az Óbudairól? Még a honlapja sem jön be :(

Várom a további válaszokat!:)

2013. júl. 18. 10:27
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
En Obudaiba jarok,honlap nincs es nem is lesz egy darabig mert szar a szerver ami volt,max majd jovo tanev elejen lesz :/. En birom a sulit,van kovetelmeny,ha van jozan paraszti eszed akkor egy 4es atlagot ossze tudsz hozni mindenfele megeroltetes nelkul :D tarsasag nagyon jo,senki se utalja egymast legalabbis nyilvanosan,es suli hangulata nagyon jo :) tanarok nagyreszt kedvesek es jol tanitanak :D
2013. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És van biológia tagozat? Nehéz bekerülni? Ezekről esetleg tudsz valamit?

Köszi :)

2013. júl. 31. 14:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Humán beállítottságú? Igen. Persze.

Maximális pontszámú magyar írásbeli felvételimmel nem hívtak be. Miért? Matematika pontszám miatt.

Humán beállítottságúnak mondanád, amikor már az ajtóból is fizikusok pattognak ki. Kérlek, ne mondd nekem a Veres Pálnét humánnak!

2013. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nosza, mindenki nyugodjon meg!

Kedves Utolsó! Mennyi lett a matek központid, 10 pont? Attól, hogy még inkább humán beállítottságú iskola, egy elit gimiről van szó! Odajárok, tudhatom jobban? Matekból/fizikából is ugyanúgy kell teljesíteni, mint minden másik tantárgyból..

Sznob iskola? Na ne röhögtess! Egyáltalán nem az...drágalátos Eötvösösök szokták ezt mondani...Na, ők sznobok! De ez is egy marha ronda általánosítás...Ha te is VPG-s voltál, akkor kifogtál egy sznobabb osztályt, de ehhez minden iskolában ugyanannyi esélyed van, te megszívtad ez van, de ettől még nem kell lehordani egy egész iskolát, és tapló módon általánosítani!

Kedves kérdező! Ha tényleg érdekel, hogy milyen a Veres Pálnés élet (ha még nem vették el a kedved az eddigi válaszolók), akkor nyugodtan dobj meg egy üzenettel, szívesen mesélek! :)

2013. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Upsz, most látom én vagyok a 3. válaszoló is! :DDDD

-8. válaszoló-

2013. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!