Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy év után újra felvételiz...

Ha egy év után újra felvételizek egy másik egyetemre, akkor azt attól még elkezdhetem államilag támogatotton?

Figyelt kérdés

csak annyit találtam hosszas keresgélés után, hogy az állam 12 évet fizet, de pontosan erre sehol se tértek ki.

előre is köszi! :)


2013. júl. 20. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

El

De amennyi félévet már "elhasználtál" (pl. másik

egyetemen) amnnyival kevesebbet vehetsz igénybe

2013. júl. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor van annyi támogatott félév,

ha valaki máshogy nem tudná befejezni a tanulmányait

De általában ennél kevesebb félév szokott kelleni

2013. júl. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! a második kommented világos volt eddig is, az első hozzászólásod adta meg a választ amit kerestem :)
2013. júl. 21. 00:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Most én tudom rosszul azt, hogyha befejezed a sulit, akkor ki kell fizetni az ott töltött féléveket?
2013. júl. 21. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
ez akkor igaz, ha külföldre mész dolgozni a szerződés miatt, amit aláíratnak veled. csak tudod nem mindegy, hogy most kell-e kifizetnem (és ezzel a szüleimet kellene vele terhelnem) vagy pedig majd a következő 20 évben, majd saját zsebből. vagy ugye még van az a lehetőség, hogy a tanult évek kétszeresét kell ledolgozni Magyarországon a szakmán belül a köv. 20 évben. amúgy azt találtam, hogy az otthagyott iskolában az eltöltött félévnek a felét kell kifizetni, bár abban még mindig nem vagyok biztos, hogy elég azt is a köv. 20 évben vagy, pedig rögtön, szinte mintha költségtérítésesre jártam volna. csak mondjuk azt nem tudom, hogyha a ledolgozás mellett döntök, akkor az új szakkal ledolgozhatom-e a régi szak féléveit (aminek köze sincs az újhoz) vagy azt mindenképpen fizetnem kell-e. aki tudja légyszi írjon! :)
2013. júl. 22. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:

"az otthagyott iskolában az eltöltött félévnek a felét kell kifizetni"


Nem hiszem én azt. Nekik akkor abból mi hasznuk? Elkezded a sulit az ő pénzükön, abbahagyod, és csak a felét fizeted ki.. Elég hülyeség lenne..

2013. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!