Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki orvosi...

Van itt valaki, aki orvosi előtt 1 vagy xy évvel más szakra járt egyetemen (gyógyszerészeti, ttk biosz stb. )? Vagy olyan, akinek van ilyen ismerőse?

Figyelt kérdés
Van itt valaki,aki orvosi előtt 1 vagy xy évvel más szakra járt egyetemen(gyógyszerészeti,ttk biosz stb.),és miközben tanult az egyetemen sikerült felkészülnie az emelt érettségire nagyon jól,és bejutott orvosira?Megoldható?Mindenkit kérek,aki ebben a helyzetben volt,vagy ismerőse volt ezzel így,az írjon!

2013. aug. 10. 01:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekem van pár ilyen ismerősöm. Orvostanhallgató vagyok. Én azt tanácsolom, hogyha mindenáron orvos akarsz lenni, de nem vettek fel, akkor véletlenül se menj el bioszra, vagy bármi egyébre, mert csak az államilag támogatott féléveidet pazarolod feleslegesen. Ha egy évet jársz orvosi előtt bármire, akkor elhasználtad az összes extra félévedet. Tehát ha csúszol, ami nálunk baromi könnyű, akkor az egyből egymillió forintba fog fájni.

Én azt tanácsolom, hogy vállalj valami olyan munkát, ami mellett fel tudsz készülni az érettségire, és ne kezdj feleslegesen más egyetemi szakba. Hidd el nagyon fognak kelleni az extra félévek, már csak azért is, mert így kisebb stressz fog rád nehezedni az orvosi gyötrelmes vizsgaidőszakaiban.

2013. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
értem :) És a többi ismerőseidnek sikerült az a lényeg,nem? :) azokról tudsz bővebben mesélni kicsit?
2013. aug. 10. 17:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ETK-s vagyok, nálunk csomóan mentek át orvosira. Megcsinálták az emeltet újra és mellette még vizsgáztak is, zh-ra tanultak, stb. Ha mindenképp orvosi az álmod, akkor ahogy az előttem lévő is írta, inkább hagyj ki egy évet, készülj az emeltre, esetleg menj el egy OKJ-ra, hogy legyen diákigazolványod és amellett könnyebben teljesíthető az érettségi. Egyébként nálunk akik átmentek azért jöttek el egyetemre, mert ha nem sikerült volna az orvosi, akkor maradtak volna ETK-n, és nem akartak elpazarolni egy-két évet csak érettségire való tanulással.
2013. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Nekem egyik ismerősöm járt úgy hogy pont 1 pont miatt nem vették fel és egy évet járt addíg más egyetemre.

Azóta már praktizáló orvos :D

2013. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
na akkor nem lehetetlen,ha valaki igazán akarja :) na és ismid melyik egyetemre járt orvosi előtt 1 évvel?:)
2013. aug. 11. 13:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen vagyok. 2 évig voltam molekuláris biológia szakos hallgató, másodéven már átkérettem magam költségesre, és fizettem a tandíjam, Diákhitelből. Én i8gazán csak másodéven kezdtem felkészülni a 2 emeltre és bejutottam az orvosira. Igaqzából nem javaslom, hogy csináld utánam. Ha pl szüleid mindenképp eröltetik, h tanulj addig is egyetemen, akkor beszéld meg velük, h költséges szakra mész. Én nagyon sajnálom, h nincsenek plusz féléveim, de amúgysem óhajtok csúszni egyáltalán. Hiszem, ha más el tudja végezni 6 év alatt ( és nem épp a felvettek 10%-a ez az arány) akkor én is. Annyiból jó, hogy nekem van egy kevés rálátásom, mi vár rám, mert plo a molekuláris biológia kurzusom ugyanaz volt, ami az ÁOK-soknak is, továbbá sejtbioszra, biokémiára stb. az orvosis könyvekből tanultam. Annyi a jó, h nem idegen nekem az egyetemi élet, meg az anyag egy része sem. Viszont én csak az érettségire koncentráltam most 4. félévben alig vizsgázgattam, be se jártam, csak amire nagyon muszáj. Sosem akartam bioszos lenni de a szüleim eröltették, h mennem kell egyetemre mert elkallódok, ami hülyeség, de nem tudtam ellene tenni. Szóval szerintem gondold át, neekd hogyan jó. Én azt javaslom, ha dolgozol is, akkor kb decemberben hagyd abbaa munkát és utána már csak készülj. Én most a 2 emeltre őszintén 3 hónap alatt készültem fel, de nagyon feszített tempóban, nagyon éreztem, h kellene még vagy 2 hónap és nem taqgadom le, nekem is szerencsém volt az idei ponthatárokkal, hogy bent lehetek, mert a tavalyiakat éppen nem értem el. Én azt javaslom, nyomrtasd ki a követelményrendszert és az alapján haladj én is mindig pipálgattam benne, amit megtanultam. Bioszra a mozaikos tankönyveket javaslom, a tizedik, tizenegyedik, tizenkettedikest és a biológia érettségizőknek 1-2. köteteket. Ami nagyonh fontos, hogy pl. a szerényi nagy biológia feladatgyűjteményt oldogasd mert én kissé meglepődtem, mikor elémkerült a feladatlap. Azt hittem van stabil tárgyi tudásom és az elég de sajna a feladatok logikája sajátságos amire csak gyakorlással leszel rávezethető. Kémiára a mozaik kiadó 11-12 osztályosoknak szóló összefoglaló könyvét javaslom, abban csak a szerves kémia a mi szerintem nem elég részletes ahhoz a tizedikes mozaikos kémiakönyvet ajánlom, nekem a villányi nem jött be. Az általános meg a szervetlen kémia nagyon nagyon jó abban a mozaikosban, a villányiban meg nem szerettem azt, h a fele tk-t nekem kell kitöltenem de gyakorolni jó leeht. Villányi ötösöm lesz kémiából fgyűjteménye jó, DE ami neekm rengeteget segített az a 8 próbaérettségi kémiából emelt szint feladatgyűjtemény és a korábbi évek feladatlapjai voltak mert specifikusan az emeltes számítások megoldására mentem rá és egy feladat kivételével érettségin mi8nden számítási feladatot 80-%-osan oldottam meg, vesztettem pontokat figyelmetlenség miatt, de az astressz meg a fáradtság miatt volt. Amúgy ha gondolod vannak nekem eladó mozaikos könyveim meg az említett feladatgyűjtemény megoldókulccsal, nrkem már felesleges. helalynflower kukac gmail pontkom emailen megkereshetsz és kidolgozott biosztételek is vannak ami nekem már nem kell. Sok sikert!
2013. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
azt akartam, h 80-100%-osan oldottam meg a feladatokat csak siettem és rosszul gépeltem :D
2013. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
4/7es vagyok egy évig valamilyen tanárképzőre járt ne kérdezd miért pont oda.. :D
2013. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

neke van 3 ismerősöm is,akiket nem vettek fel valaki egy, más 3 ponttal csúszott le Debrecenből(!)

most mindhárman gyógyszerésznek mennek,és majd meglátják azt mondták,háhta megtetszik nekik az is

ha nem akkor meg mellett leteszik újra a két emeltet és gondolom újrafelvételiznek,de rosszt még leírni is ezt :D

2013. aug. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
jaja :D itt is az lesz,nekem is fájdalmas elképzelni egyetemi élet mellett is ezt a dolgot :):D
2013. aug. 13. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!