Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt valaki, aki orvosi...

Van itt valaki, aki orvosi előtt 1 vagy xy évvel más szakra járt egyetemen (gyógyszerészeti, ttk biosz stb. )? Vagy olyan, akinek van ilyen ismerőse?

Figyelt kérdés
Van itt valaki,aki orvosi előtt 1 vagy xy évvel más szakra járt egyetemen(gyógyszerészeti,ttk biosz stb.),és miközben tanult az egyetemen sikerült felkészülnie az emelt érettségire nagyon jól,és bejutott orvosira?Megoldható?Mindenkit kérek,aki ebben a helyzetben volt,vagy ismerőse volt ezzel így,az írjon!

2013. aug. 10. 01:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

előző válaszoló vagyok:

ha szabad milyen szakra fogsz járni egy évre?

amúgy ha meggondolják magukat ők még jól is járnak,mert lesznek olyan tárgyak,amit el tudnak majd fogadtatani:)

2013. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
ttk bioszra :)
2013. aug. 14. 00:17
 13/13 anonim ***** válasza:

Én meg értem azt aki az orvosi előtt máshova megy végül egyetemre arra az 1 akár több évre. Én se akartam itthon dekolni, el akartam kezdeni az életemet, mint mindenki más, közben meg ugye azt látod minden csoporttársad is megy a maga útján. Nem a legjobb érzés, hogy te meg közben semmit se csinálsz igazából, kimaradsz a közösségből stb. Én is orvosira készültem de tavaly végül nem vettek fel egyikre sem, és maradt a negyedik hely az Elte kémia, a mentőövem. Mást nem tudtam volna csinálni egy évig, ami ennyire hasznára vált volna az orvosinak, én meg csak olyat akartam, az egyetemi biosz meg sztem nem a legjobb, vagyis nekem biztos nem, én inkább ezért jelöltem a kémiát, amugy is ennek szerintem nagyobb hasznát lehet venni az orvosin talán. De vannak akik meg inkább a bioszt választanák, hát én nem úgy voltam vele,de közben imádtam is, de tudtam én, hogy ez nem nekem való, kicsit kilógok a többiek közül, mert én kicsit szenvedve tanultam, mert nagyon magas szintű volt, és olyanokat is kellett tanulnom amiről tudtam, hogy sose fogom használni, de összeségében örülök, hogy ott voltam egy évig, valamennyire tudom az egyetemi kémiát is meg imádtam az egész egyetemet meg a többieket. Ja és én költségesen voltam, direkt hogy az orvosira meglegyen a 14 év. Második félévben nem nagyon jártam be az egyetemre, keményen tanultam a két emeltre és aztán meg is lett a gyümölcse mert idén felvettek a pesti orvosira :)) és végre én is a saját utamon járok, ott vagyok ahol mindig is akartam lenni, tanulni és persze orvos lenni :))Tudom milyen nehéz az az egy év, egyszerre egyetem meg a 2 emelt meg közben szorongsz mint állat mi lesz veled, de én igazából második félévben tényleg csak kb a két emeltre koncentráltam, eddig mindig bele estem abba a hibába, hogy mindent egyszerre akartam csinálni és tökéletesen és persze hogy nem sikerült, vagyis ez nekem sose vált be eddig :)

Én aztán egyetem alatt ősszel is mentem emeltezni viszont nagyon nem tudtam rá akkor készülni, akkor kicsit ki is voltam, de az a lényeg mindent szépen be kell osztani, meg ugye ott van a vizsgaidőszak is, az is egy szép korszak :)

Ha kell bárkinek tudok segíteni átvészelni ezt az időszakot!! De meg lehet csinálni, csak akarni kell!! :)

2013. aug. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!