Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a törvényről, hogy szeptembertől kötelező lesz általános iskolába délután 4 óráig maradni?

Figyelt kérdés
Mi lesz a bejárokkal, akik távolabbi falvakból járnak be a városba, és nem lesz busz amivel hazamehetnének, vagy a 6-7 éves kisgyerekekkel akiknek egyedül kell hazajárni télen amikor 4 órakor már sötétedik? És azzal aki nem eszik a menzán, mert nem akarnak 10 ezer forintot pocsék, káros ételért otthagyni? Hogyfog majd egy alsós, vagy akár felsős kibírni 8 órát a padban? A tanárok is sokkal feszültebbek, türelmetlenebbek, fáradtabbak lesznek, tanítani sem tudnak majd úgy!

2013. aug. 10. 16:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%
A nagymamád garantáltan kapott munkát a szakmájában, ma pedig a diploma is csak azért motiválja a fiatalokat, mert pár százalékkal több az esély, hogy kapnak valahol valamilyen munkát. Ezért más ennek a generációnak a hozzáállása a dolgokhoz.
2013. aug. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
82%

Én egész alsóban 4ig voltam bent a suliban. Iskolaotthon volt ennek a neve. 8-tól délig, 1ig voltak órák, közben tízórai, aztán ebéd, aztán 3ig önálló munka, vagy kint voltunk az udvaron játszani.. 3kor uzsonna és 4ig a teremben elfoglaltuk magunkat, és 4kor lehetett hazamenni. Bár értem mindig jöttek 4kor vagy kicsit később kocsival, tehát ezzel nem volt gond hogy sötét volt,de a buszosoknak csak 6-7 fele volt buszuk, az nem lehetett kellemes...


felsőben meg 2ig nem bírtam a suliban lenni, nem hogy 4ig...

2013. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
89%
Én pedig nem ötven évvel ezelőtt, hanem tavaly érettségiztem le. Általánosban és középiskolában is legkorábban 16:00-kor végeztem a suliban. Volt, hogy a fakultációk miatt 17:00 és 18:00 között. Hetente négyszer! volt tesim, úszni is jártam és még élek. Sőt senkinek sem ment a fejlődése rovására. De egyikünk se csavargott délutánonként az utcán cigivel a szájában, ahogy az mostanság divat a 10-17 éves korosztálynál. És vidéki vagyok. A buszok pedig ősztől tanítási menetrendhez igazodva járnak, legalábbis a Volánnál, már napok óta ezt szajkózza a rádió.
2013. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%
Én most megyek 7-be,és nálunk alsóban fél 4-ig volt iskola,de onnan is mindig egyedül jártam haza már első osztályos koromban..Mondjuk nekem nincs messze az iskola,de azért tényleg felháborító,hogy a kis 1-ős gyerekek is télen,a sötétben,hóban,4-5 órakor egyedül sétálgassanak a buszhoz..Ráadásul van akinek akár 1 óra is kell,hogy hazaérjen.Jó,6-kor hazaér a gyerek,aztán még otthon tanul vagy 10-11 óráig.. Mert azért szerintem az 1-2-os gyerekek nem vágynak arra hogy délután megcsinálják az összes házit,inkább szakkörre mennek vagy valami.. Az étkezésről ne is beszéljünk..A szüleim 4 éve elváltak,apukám nevelt minket a válás után 2 évig.Most nevelőanyukám van,illetve van egy féltestvérem (az ő kisfia) A húgommal,és féltesómmal mind 3-an egy suliba járunk,és ők most mennek 4-edikbe. Nálunk csak eddig alsóban volt kötelező bent kajálni,de most már meghozták ezt a sz*r törvényt,nem tudom hogyan fogjuk kifizetni minden hónapban összesen a 24 ezer forintot az étkezésre,plusz még osztálypénzt,stb. Nekünk attól hogy 3-an vagyunk testvérek,még nem ad az önkormányzat kedvezményt,mivel a szüleim nem házasok,csak élettársak.. Hány ilyen család van?! Nem tudom,hogy gondolják,hogy ezt ki fogjuk fizetni.E mellett még annyi kiadás van,hogy 150.000 forintból nem marad semmi.. Felháborító..Ezt nem kötelezhetik..-.-
2013. aug. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
69%

Előző: Azért nem kell ennyire túlpörögni a dolgot. Nem ti lennétek az első generáció, akinek 4-ig suliban kell ülni.


"Mert azért szerintem az 1-2-os gyerekek nem vágynak arra hogy délután megcsinálják az összes házit,inkább szakkörre mennek vagy valami."

1. és 2. osztályban nálunk kötelező volt és nem haltunk bele, senki sem problémázott ezen, nem érdekes??? Már minden 2. kérdés erről szól, attól hogy itt nyafogtok nem lesz más a rendszer. Ráadásul a legtöbb felháborodott nem is tudja a részleteket (szülő kérheti, hogy ne kelljen 4-ig bennmaradni). Ez is olyan mint tavaly a minden napos tesi, nagy parádé lett csapva belőle aztán mindenki beletörődött, hogy ez van.

2013. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
68%

Én úgy tudom h a gyereknek kikérővel (amit a szülő ír) nem kell ott maradnia..., és az iskola lehetőségeinek megfelelően viszi a gyerekeket szakkörökre, foglalkozásra is.

Én például buszos vagyok és a buszosokat elengedik amikor jön a busz, pl.:du. 2-kor is (a mi buszunkat iskolabusznak mondják bár az iskolásokon kívül elég sokan utaznak vele)

2013. aug. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
39%
de ez télleg akkora hülyeség-.- minden iskolában ott van a napközi...akinek szüksége van rá, az úgyis igénybe veszi. nem értem h akinek van olyan otthon akivel tud tanulni meg minden mér kényszerítik?? ahh mivé lesz ez a k***a magyarország
2013. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
11%
Utolsó válaszoló, Te vagy a legjobb példa a helyesírásod alapján, hogy miért kell 16:00-ig iskolába lennetek. Ne haragudj, de ilyen helyesírással este nyolcig ott tartanálak.
2013. aug. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
43%

Kedves utolsó!az utolsó előtti nem helyesírási hibákat követett el


Télleg',Mér' ha ezekre gondoltál:)


Amúgy totálisan igaza van.Korlátozzák a szülők szabadságát.

Így is annyi felesleges óra van az alap óraszámban.

Ezzel csak azt érik el,hogy több frusztrált,stresszes,szorongós gyermek lesz.

Vannak,akik nem is érzik jól magukat az iskolában,nem azért,mert tanulniuk kell,hanem a közeg miatt.

Nekem van most egy 3.os unokatesóm,és folyton piszkálták a többiek.Tudom,sajnos ilyen az élet,és a tanárok nem igazán tesznek semmit.Nem mindenki pozitívan éli meg ezeket az éveket.

Meg nézném a politikusok által jól megfizetett magántanárokat,akik a gyerekeikhez járnak,mert szerintem nagy részük magántanuló.Pár órában letudják a dolgokat,aztán hawaii van,más gyerekét meg agyon terhelnék,készítik őket a valódi rabszolga életre,hogy majd felnőttként ne legyen nekik fura a rabszolga élet,hogy majd az ő gyerekeikre dolgozzanak.

Gusztustalan.

2013. szept. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
54%

Ezeket a buta válaszok,hogy "Mi is túl éltük"

Igen,meg lehet nézni a mai 40 feletti korosztályt,hogy néznek ki,80% leépült,már gyerekkorban agyonhajszolt szerencsétlen.....Én nem kívánnám ezt a következő generációnak,a felesleges terhelést,szenvedést,mert ez az.

Nem a mennyiségre kellene menni,hanem a minőségre.

2013. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!