Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZIKSZI? Tantárgyak? Füzetek?

Bence19970 kérdése:

SZIKSZI? Tantárgyak? Füzetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A SZIKSZI -be fogok járni és azt szeretném kérni hogy milyen füzetek kellenének oda? Továbbá hogy lesznek -e újabb tantárgyak és ha igen akkor mik?


Előre is köszönöm :)



2013. aug. 14. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
mi ez a SZIKSZI? Békéscsabán a Közgé? :)
2013. aug. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

SZIKSZI - Széchenyi István Közgazdasági és Informatikai szakközépiskola Hatvan :)

Azt hiszem 2012 szeptemberétől lett katolikus.

2013. aug. 14. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:

én Békéscsabára jártam a közgébe, szikszi.hu volt a weboldalunk címe.. :D


egyébként nem hiszem, hogy sokban különbözne. szerintem érdemes nagy alakú spirál füzetekbe írni, mert érettségi előtt így jobban egyben lesznek az anyagok. az, hogy vonalas vagy négyzetrácsos, ugyanúgy, mint általánosban. :D

nálunk első két évben SZOE volt gazdasági tárgy, oda vonalas füzet érdemesebb volt, mert főleg írtunk. illetve tanultunk még gépírást és üzleti levelezést, ide kislakú vonalas kellett, nem sokat írtunk, mert ugye főleg gépírni tanultunk. utolsó két évben mikroökonómiát, makroökonómiát tanultunk. ezekben sok a rizsa, plusz rengeteg a függvény. én vonalasba írtam, hevenyészett ábrákkal, de ha pontosabban szeretsz rajzolni, négyzetrácsos megint jobb.

üzleti gazdaságtant tanultunk még, ebben a sok rizsa mellett számolások is vannak, szóval célszerűbb négyzetrácsos.

de ha most leszel elsős, akkor ez még úgyis messze van. :)

biztosan lesznek új tárgyaid, valami "bevezetés a közgazdaságtanba" célt szolgáló, csak nem tudom, milyen néven fut arra felétek. de első két évben főleg vonalas füzetbe írós inkább. itt-ott vannak számítások, de elenyésző a többihez képest. az alapjait fogod megtanulni annak, amit majd később közgazdaságtannak nevezve tanulsz.

olyanokat, hogy milyen fajta vállalkozások vannak, értékpapírok, különböző piacok, fontos közgazdasági alapfogalmak, stb. szóval főleg szöveges vázlatokkal lesz teli a füzet, nem ábrákkal vagy számokkal.


gondolom én. bár nem hiszem, hogy nagyban eltérne az ottani oktatás az ittenitől. :)

2013. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oh, köszi, de én nem közgé -re fogok járni hanem infóra :)
2013. aug. 14. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Már a kérdésben is lehettél volna pontosabb, mert van az országban vagy 10 SZIKSZI mozaikszavas iskola...
2013. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ózdon is van egy szikszi :'D
2013. aug. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!