Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van 12. -ben a...

Mi értelme van 12. -ben a biológiának?

Figyelt kérdés
Most lettem 12.-es, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy nemcsak egy, hanem két biológiánk is lesz egy héten. Ennek mi értelme, 12.re a legtöbb természettudományos tárgyat kivezették, de benne hagyták azt ami a legkevesebb embert fog foglalkoztatni. Akinek kell a biológia, az felveszi orientációnak vagy fakultációnak, mint én a fizikát, nem értem miért kell utolsó évben ilyenekkel szívatni a diákot.

2013. szept. 2. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nagyon elszúrtad a természettudományos jegyeid még oda tudod rakni kicsit
2013. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

A biosz és a fizika is 3 éves, csak a biosz 10.-ben kezdődik, ezért tart még 12.-ben is. De én úgy emlékszem, a többségnek nem volt baja vele, inkább a kémia meg a fizika szokott a mumus lenni (főleg a sok humánosnak), a biológia az egyik legnépszerűbb term.tud. tárgy.

De ennyi erővel minden tantárgy szivatás, engem akkor már jobban zavart, hogy utolsó évben filozófiát meg mittudoménmit kellett tanulni. Viszont alapvetően a gimnázium egy általános műveltséget ad, ebbe beletartozik a biosz is, ugyanúgy mint a fizika, magyar, matek meg minden, úgyhogy sose értettem ezeket a kérdéseket, hogy minek ezt vagy azt tanulni.

2013. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
ha meg úgysem érint, akkor hozd le kettesre, és kész.
2013. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lehet hogy egy átlagos tanárnál jó a biológia, de a miénk orvosnak tanít mindenkit(orvos ismerősöm, megnézte a füzetem, azt mondta hogy ők ezt az orvosin tanulták először azt amit mi 11.-ben). Szeretem a tanárt, meg négyes vagyok nála, csak nagyon tömény felesleges információval támad utolsó évben is , és ez érettségi előtt nem olyan jó, főleg nem heti két órában
2013. szept. 2. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha neked azok az információk fölöslegesek akkor csak sajnálni tudlak..
2013. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem feleslegesek, de mikor olyan bugyutaságokat kell megtanulni, hogy xy a z nevű versében melyik szeretőjét vagy feleségét hívják k-nak, és enélkül nem érettségizhetsz akkor felesleges, szívesebben tanulnám ezt mint a költőket, de az határozza meg az életem, mert ha nem tudom hogy hol született Ady E. akkor nem engednek át az érettségin és mehetek utcaseprőnek
2013. szept. 5. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy hol született Ady, az nem kell (az érettségin)

Ilyet tudtommal nem kérdeznek

Jó, mondjuk illik tudni, hogy Erdélyben

2013. dec. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!