Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi gimnáziumokról ( Leőwey,...

Pécsi gimnáziumokról ( Leőwey, Nagy Lajos, Janus, Babits) szeretnék véleményeket. Hallottam mindegyikről jót is, rosszat is. Mik a tapasztalatok? Aki ezek közül valamelyikben diák beiratkozna-e újra a gimnáziumába, ha most kellene jelentkeznie?

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 07:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%

Leöwey: Kicsit jobb, amióta új igazgató van, de én nem járnék ide, főleg nem általánosra. Biztos vannak ott is normális duákok, meg biztos nem mindenki rossz, csak én olyat nem ismerek... De pl német nemzetiségire simán járnék, az nagyon jó tagozat. :)


Nagy Lajos: Ide járok, imádom, nagyon jó hely. Ha mégegyszer kéne választanom, akkor is a Lajost választanám. Elég erős, sokat kell/kéne tanulni, de megéri. A tanárok többnyire kedvesek, de nem mind... Kicsit szigorú az iskola, öltözködést tekintve, de nem hiszem, hogy nem tudsz meglenni kék haj és piercing-ek nélkül. Kicsit soknak tartom viszont a két hittan órát, egy is elég lenne.

Szép helyen van az iskola, ez is tetszik benne. :)

Bio-kémia, matekinfó, általános tagozatok jók. Angol és német is jó, csak tulajdonképpen egy nyelvórával van nekik több, mint az alapórásoknak.


Janus: Nem minősítem a Janus-t. Voltam ott nyílt napon, nyolcadikos koromban. Én, 14 évesen többet tudtam, mint az éppen órán ülő tizedikesek. Szóval, nekem az az iskola kicsit gyenge, én többet várnék. Akik ismerőseim odajárnak, mind azt mondják, hogy semmi dolguk, elég órán figyelni.


Babits: Egyetem iskolája, ezért van pénz. Jók a tanárok, nekem az iskola épülete nem tetszik, de ez egyéni szociális probléma. Ha nem a nagy Lajosba járnék, akkor a Babits-ba. Erős iskola, megéri ide is járni. Egyedül az zavar, hogy uránvárosban van. Bio-fizika, angol, német, matek-infó tagozatok jók, a többi annyira nem.


Nyolcadikos vagy?

2013. szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én Leőweybe jártam, így arról tudok nyilatkozni. A sulinak éppen az általános tagozata jó nagyon, ugye azon belül lehet válogatni különböző szakok közül, biosz-kémia, matek-fizika, humán tagozat. Az sem utolsó információ, hogy Leőweysta nyerte immáron másodszorra a fizika diákolimpiát, de előtte is egy Leőweys lány nyert. Ez is csak azt bizonyítja, hogy nagyon jól felkészítenek általános tagozaton. Német nemzetiségire jártam, hát róla inkább csak negatívumokat tudok mondani... ha nem vagy sváb és nem tudsz azonosulni a nemzetiségi neveltetéssel, akkor inkább ne menj erre a tagozatra. Arról nem is beszélve, hogy itt nincsenek annyira jó tanárok, legalábbis van 1-2 csapnivaló (jó persze hol nincsen, csak nem poén, mikor épp német matekból, német töriből nem tudnak felkészíteni, amelyek pedig érettségi tárgyak). Aztán van a sima német és angol 5 éves tagozat, ezek jók, sok ismerősöm odajárt, ahogy francián is volt pár, ami szintén nagyon durva. Sokat kell tanulni akárhova is jársz, a követelmény elég nagy, főleg mióta új igazgató van. Az elejétől kezdve arra nevelnek, hogy azonosulj a "Leőwey szellemmel" és őrizd meg a hírnevét. Volt Leőweystaként különben nem beszélek a Nagy Lajos ellen, egyetemen sokan jöttek onnan és nem csak jó fejek, de ahogy látom ők is jó alapot kaptak :)
2013. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek.

Nem magamnak keresek középiskolát. A fiam nyolcadikos, de tőle a netes fórumozás távol áll..

Én a Lajosba jártam, angol tagozatra, de azóta már más világot élünk, megértünk egy rendszerváltást és az iskola is új kezekbe került.

Gondolkoztunk matek tagozaton, jár versenyekre, a mezőny első részében, de nem az élen szokott végezni-bár voltak helyezései is.

Viszont van tanár ismerős, aki nem javasolja a tagozatokat, szerinte elég elköteleződni majd a fakultációval. Talán érdemesebb lenne csak egy általános tantervű osztályt választani? Bizonytalan vagyok. Én utáltam a tagozatot, mindig annyi óránk volt… Bár ma meg már ahogy elnézem a legtöbb helyen tagozat van.

Nem tudom a vallással is mi a helyzet a Lajosban. Mi nem katolikusok vagyunk. Az mennyire számít?


Leőweyvel kapcsolatban: Ez az iskola szellemisége, hírneve, légy rá büszke bla-bla ez szerintem sok helyen megy, már az én időmben is nyomták ezt a Lajosban. Rettentően utáltam, de el kell engedni a fülünk mellett .

A színvonalas oktatásról tudok. Ezért is fáj a másik pletyka, és ne haragudj, hogy megkérdezem, nem tudom mennyire legenda, vagy van-e alapja: Elterjedt a suliról, hogy az oda járók közt nem ritka a drogozás. Tényleg nem tudom, hogy mi ennek az alapja, de több helyről ezt hallottam, Nem tudom eldönteni, hogy csak engem találnak meg az alaptalan vádak, vagy valami igazság tényleg van benne.


Janusról érdekes ez az új információ. Nagyon sok jót hallottam már róla. Általam megbecsült tanárok is ajánlották. A Lajos mellett ez lett volna a másik ami kiváltképp érdekes lehet. Bár előző tanévben a gyerek volt ott matek versenyen és kijelentette, hogy ez olyan romos iskola, nem akar ő oda járni…. (Tudom hülyén hangzik, de az is sokat számít, hogy szívesen lép-e be négy éven át nap-mint nap a suliba)

2013. szept. 9. 09:59
 4/17 anonim válasza:

Ha nem vagy vallásos akkor is kell hittanra járni.

Ha protestáns vagy akkor lehet külön hittanra járni, de lehet katolikusra is, mindegy.

2013. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Egyáltalán nem baj, ha más vallású vagy, sokan vannak így az osztályomban is .:)

Amúgy igen, a tagozaton dnagyon sok órám van, ez rossz is, meg jó is. Így kilencedik óta tanulom, amivel foglallkozni akarok.

Mondjuk ez a probléma csak a biológia-kémia tagozaton súlyos. Matek-infón csak +1 v. 2 matek és +1 v. 2 infó van (évfolyamtól függ). Angolon/németen csak +1 nyelvóra van, ez konkrétan semmi. Néprazzon meg +2 óra van, ez sem sok.

2013. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2013. szept. 10. 05:33
 7/17 anonim válasza:

Én is a Lajosba járok, szóval arról tudok leginkább beszélni. Már sok mndent leírtak előttem így csak kiegészítem.

A Biológia-kémia tagozat tényleg nagyon húzós, az csak annak ajánlott aki tényleg ezzel akar foglalkozni. A nyelvi tagozat szinte semmivel nem több mint az általános. Ha jó matekból akkor nyugodtan mehet a matek-infora.

A két hittan szerintem is sok, bár mondjuk nekem minden évben sikerült azokat a hittantanárokat kifogni akiknél szinte semmit nem kell tanulni. :) Ezt a vallásos hangulatot meg túl lehet valahogy vészelni.


Vannak jó és rossz tanárok is úgy mint mindenhol. A követelmény elég magas, elég sokat kell tanulni.

Az amivel nem értek egyet azok az a néhány ostoba szabály. Nem miért kell így rárepülni az öltözködésre. A másik pedig a Führer (értsd. Igazgató) már már diktatórikus intézkedései. (Néha olyan érzésem támad mikor elmegy mellettem, mintha azt kellene mondani, "Heil Hitler!" :D ) Amióta ő van, azóta már nem olyan cool hely az iskola. Ettől függetlenül jó, csak én úgy érzem mintha korlátoznák a szabadságomat. (Meg engem valami oknál fogva nem igazán kedvel.)


De általánosságban véve jó iskola, ha valaki a jó alapot akar kapni és nem izgatja, hogy nem kocsmázhat péntekenként. :)

2013. szept. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én most kezdtem a Babits

biológia-fizika tagozatán.Az osztályom szimpatikusnak tűnik,az évfolyam nagy része is.A tanárok egytől egyik rendesek,szimpatikusak(még a fizikatanár is,csak hát látszik rajta,meg több tanáron,hogy tanulni,azt kell).

2013. szept. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha most kezdtél a babits-ban, akkor sok sikert és kitartást hozzá. Én is csak annyit hallottam róla hogy nagyon kemény.
2013. szept. 12. 10:21
 10/17 A kérdező kommentje:
NAGY BÉÉÉÉÉ Babits bocs...
2013. szept. 12. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!