Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi gimnáziumokról ( Leőwey,...

Pécsi gimnáziumokról ( Leőwey, Nagy Lajos, Janus, Babits) szeretnék véleményeket. Hallottam mindegyikről jót is, rosszat is. Mik a tapasztalatok? Aki ezek közül valamelyikben diák beiratkozna-e újra a gimnáziumába, ha most kellene jelentkeznie?

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 07:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Lajosos válasszal kapcsolatban:

Úgy tudom, most már egyébként is kell hittant vagy erkölcstant tanulni, talán ettől a tanévtől kezdve. Gondolom heti egy óra. Akkor ez már csak egy órával több az általánosnál.

Követelmény már a mi időnkben is magas volt (annak már ezer éve), de csak elvégeztük akkor is, no meg éppen a magasabb követelmények miatt igyekszik keményebb gimibe.

Dirik azok minden sulinak meghatározó személyiségei. Sok függ tőlük. A túlzott demokrácia sem tesz jót egy sulinak, de ha diktátor ként viselkedik valaki az sajnos nagyon gáz… Ez újdonság most számomra a Lajosról.

Annak idején mi is lázadoztunk a köpeny ellen, és bár közel sem volt még a tinik öltözködése ennyire kihívó, mini szoknya, körömlakk, sőt a Széchenyiben még a feliratos póló is tiltott dolog volt.

Egyébként meg egy erkölcsösebb iskola egész biztos, hogy sokat formál a személyiségen, még akkor is, ha ezt a diák nem veszi észre, sőt lázad a szigorú erkölcsök ellen, de az biztos, hogy az életben ennek lesz hozadéka, mint ahogy annak is, hogy 18 éves kora előtt nem veti magát bele a legsűrűbb éjszakai életbe az emberfia. (Pláne napjaink pécsi közbiztonsága mellett)

2013. szept. 12. 10:45
 12/17 anonim ***** válasza:
38%

Én a helyedben egészen biztosan nem vinném a gyerekemet a Leőweybe, nem túl erős és a diákok nagy része eléggé züllött (értsd: fű, stb..). A Lajos jó suli, de az idegennyelv elég gyenge, de elég szigorú, ezt úgy értem, hogy az igazgató elég sok hülyeségen fennakad, a tanárok járőröznek esténként, benéznek a helyi kocsmákba, ugyanis lajosos diák nem járhat ilyen helyre. Szerintem ez már egy kicsit túl sok.. Janus: jó iskola, bár nem a legmodernebb, a matekoktatás itt a legjobb a városban, az idegennyelvek viszont elég gyengék. Babits: modern, jók a tanárok ill. az oktatás, jók a nyelvek, de a reál tantárgyakat (főleg a matekot) igen gyengén oktatják. Az egész iskola kicsit sznob és személytelen, sok benne a gazdag gyerek, ezért könnyű a perifériára kerülni.

Összefoglalásként:

-ha idegennyelv, akkor Babits

-ha matek, akkor Janus

-ha biosz, fizika, vagy kémia, akkor Lajos

Mindegyiknek megvan az előnye, hátránya.

2013. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8%
12. válaszoló vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy én jelenleg is a Babitsba járok.
2013. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:Megkérdhetem,hogy melyik tagozatra jársz?:)

Én is a Babitsba járok és szerintem a fizika ill. biológia tantárgyak elég erősek.(mondjuk tagozatos vagyok):)

De tény,hogy a Lajosban nagyon jó a biológia-kémiaoktatás.

2013. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%
Én a Janusba járok és maximálisan ajánlom! Jó osztály, jó tanár és nagyon erős is. Én azt választanám a helyedbe!
2013. okt. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed?

A gyerekem a Lajosba jár. Nagyon szereti. Nem vagyunk vallásosak, de nem hiszem, hogy beteg lesz tőle a gyerek ha ott ül néhány hittan órán. Szociálisan talán érzékenyebb lett. A DIRI szigorú az igaz, de nekünk semmi bajunk vele. Tőlünk többen mentek el a Babitsba, Leőweybe egyéb helyekre mert nem bírták a tempót. Jár a gyerekem szórakozóhelyekre és ebből soha semmi probléma nem volt. Azért az a cigizős tömeg ami Leőwey előtt van reggelent..na ilyet itt nem látsz. Persze van aki cigizik persze, de tényleg jaj annak akit meglátnak vagy rajtakapnak bagózásért. A gyerekanyag elég erős. Vannak persze olyan dolgok amiken lehetne javítani de ilyen mindenhol van. Az én gyerekemnek egyébként a Babits volt az isten amíg nem járt oda előkészítőre. De járt.. és meglátta a többi gyerkőcöt és azt mondta,hogy szó sem lehet róla!! A körömlakkért tényleg szólnak de nem hiszem, hogy műkörömmel vagy lila körömmel kéne gimibe járni.

Ha gondolod szívesen válaszolok egyéb kérdéseidre is ha még bizonytalanok vagytok. Írj privibe nyugodtan.

2014. jan. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Üdv! :) Én tavaly végeztem a Janusban, azért az első janusos véleménybe azért belekötnék. Igen, voltak osztálytársaim, akik csak óra figyeléssel, sőt, akik anélkül is elvégezték, szóval valóban elég - na de mire? És egyébként is, attól függ, mit jelent az órán való figyelés: ha valaki van olyan jó képességű, hogy az órai munkát becsülettel végigcsinálja és ezzel meg is tanulja az anyagot, akkor otthoni készülésre már tényleg nincs sok szükség, aki meg csak ül és néz ki a fejéből, az annyit is fog letenni az asztalra - persze azért témazárók meg érettségi előtt oda kell tennie magát mindenkinek, ha egy kettessel nem elégszik meg. Aki azért megy oda, hogy fejlődhessen és jó alapokat kapjon az egyetemi továbbtanuláshoz, az igenis jól jár vele, az én tapasztalataim ezt maximálisan alátámasztják. Viszont az is igaz, hogy én nagyon szerencsés voltam abból a szempontból, hogy jó tanárokat fogtam ki, persze itt is vannak, akik hagynak némi kívánnivalót maguk után... Ahhoz viszont teljes mértékben ragaszkodok, hogy aki vállalja az áldozatot, leül tanulni óráról órára, elég alapos és érdekelt abban, hogy jól teljesítsen, az nagyon sokat fog profitálni a januszista évekből. Amit a tanárokról írtam, szívesen kifejtem privátban bővebben. :)
2014. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!