Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok segítségét kérném!...

Orvosisok segítségét kérném! Nagylányom a pécsi Babits gimibe megy majd felvételizni. Próbáljuk az orvosi felé terelgetni. Babits emelt angol vagy biológia-fizika szak? Dilemmám:ha nem sikerül majd az orvosi akkor nem tud mit kezdeni a bio-fizikával.

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 16:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Igen ebben abszolút igazad is van.De akkor válaszoljuk meg azt a kérdést amit a 13 éves lányom tett fel! " Anya, melyik az a szakma ahol sok pénzt lehet keresni és szeretni fogom, ja és persze egyetem kell hozzá?" Ugye, hogy nem egyszerű? Nekem az a "dolgom", hogy a legjobbat akarjam neki.Ő viszont minket fog okolni ha hagyjuk hülyeséget csinálni. Persze erre csak később jön rá. És ehhez neki lesz meg minden joga.
2009. nov. 7. 17:09
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Mond meg neki az igazat, ohgy ma egyetemmel és semmivel sincs teljesen biztonságban.

S hogy mit fog szeretni azt neki kell tudnia. Igazán bölcs tanácsot nem tudsz adni.

2009. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Félreértesz! Nem ütöm hátulról a gyereket csak véleményeket kértem.Ő elsőként angolra akar menni.Egyébként a férjemet is szigorúan fogták, nem is tetszett neki akkoriban. Most mérnök, saját vállalkozása van és boldog ember! És igen csak annak köszönheti, hogy az apja műszaki főiskola felé terelgette.Ezt mondja is a mai napig, hogy az apjának köszönheti.
2009. nov. 7. 17:20
 14/29 A kérdező kommentje:
Persze megmondtuk neki, hogy ki tudja ,hogy mire lesz szükség 10-15 év múlva? De ugye evvel a válasszal nem jutottunk előbbre.Ő azt mondta ha fiú lenne akkor csinálhatná azt amit az apja. De hát nem az, és egyébként sem neki való lenne.
2009. nov. 7. 17:28
 15/29 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne folytathatná a családi hagyományt? Ne ti döntsétek el, mi való neki.
2009. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Ez nem családi hagyomány, ez az apuka szakmája egyszerűen.Távközlési mérnök, különböző berendezések telepítése,programozása, háztetők és épületek tetejére mászkálás. Talán mégse egy lánynak.
2009. nov. 7. 22:51
 17/29 anonim ***** válasza:
89%
És te az orvost mondtad, hogy azzal jól fog keresni? Ez vicc... Hatalmas tévhit, hogy jól keresnek. A fél élete elmegy a semmire, mert 30 éves korában állhat kb rendesen munkába és 100ezer Ft-ból fog élni. Még egy szakács is a sima okj-s végzettségével is minimum 140-et keres...
2009. nov. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy jól fog keresni. Mint lehetőséget vetettük fel! Aki jól keres az politikus és azért ül ott, hogy a saját üzleteit intézze.De "gazdasági bűnöző" azért ne legyen! Az unokaöcsém egyébként szakács ezért úgy gondolom evvel kapcsolatban tévhit él.
2009. nov. 8. 11:28
 19/29 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem mehetne műszaki pályára? Jó ne mászkáljon tetőkön. De attól miért nem követhetné apját?

Ha neki az tetszik.

Azért ne legyen orvos,mert te azt preferálod és úgy gondolod orvosokra mindig szükség van. Orvos- és orvos közt is van különbség lehet belgyógyász lesz azokkal a Duna is tele van. lehet valami hiány szakmát választ ki tudja. De egy biztos 30 feletti egyedül álló nő lesz mire karrierje elejére ér, s mikor lesz családja és neked unokád? Megélhetés vagy család majd e között dilemmázhat.

Szóval nem kell olyan felé preferálni amit nem akar. Ha apja munkája érdekli üljenek le beszélgessenek róla, mutassa meg amit lehet. aztán dönthet mit akar.

2009. nov. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Kívülállóként igazad van. Valójában pedig így zajlik az apuka féle munka. Reggel vagy hajnalban elmegy, este hazaérkezik. Eligazítja az alkalmazottakat és készülnek a másnapi feladatokra. Van, hogy hajnali 2-3ig végzi az ezzel kapcsolatos papírmunkákat, könyvelést és adatok rögzítését. Összegezve tele van szabadidővel!!! Még egyszer mindenkinek:nem én fogom eldönteni, hogy ő mi legyen. Egyszerűen kíváncsi voltam a véleményekre, hogy szabad-e már most konkrét "szakot" választani vagy bőven ráérünk később? A szóban forgó leányzóról annyit, hogy nagyon céltudatos, okos értelmes. Én már inkább próbálom visszafogni ezt a fene nagy tanulást mert ő képes hajnalban azért előbb felkelni, hogy átnézze a leckéjét ha úgy érzi, hogy nem 100%.Na ezért mérges vagyok rá mert inkább aludna még.
2009. nov. 8. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!