Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok segítségét kérném!...

Orvosisok segítségét kérném! Nagylányom a pécsi Babits gimibe megy majd felvételizni. Próbáljuk az orvosi felé terelgetni. Babits emelt angol vagy biológia-fizika szak? Dilemmám:ha nem sikerül majd az orvosi akkor nem tud mit kezdeni a bio-fizikával.

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 16:01
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
100%

Tudom, hogy már nem aktuális az, hogy melyik szakot válassza a lányod, de talán tudok segíteni.


Az az igazság, hogy tapasztalataim szerint nincs olyan nagy hatással a szak arra, hogy utána milyen egyetemre mehet az ember. Már csak azért sem, mert biológia-kémia szakon is tanul majd nyelvet, úgyhogy angolul fog tudni, ha meg az angolt választotta, akkor kötelezően azt hiszem 2-2 év biológia és kémia, és ha érdekli, akkor felveheti fakultációként, ott majd felkészítik az érettségire, amivel majd jelentkezhet orvosira.


Én a Szent László gimnáziumba jártam, ott így volt, de szerintem a Babitson se lehet sokkal különbözőbb. Én biológia-kémia szakos voltam, mégis sikerült felsőfokon nyelvvizsgáznom angolból, és több osztálytársammal is elég szépen szerepeltünk az angol OKTV-n, annak ellenére, hogy nem a miénk volt az iskola legjobb angol tanára. Akik meg emelt angolosok, azok közül is elég sokan faktolnak biológiából vagy kémiából, esetleg mindkettőből, ott ugyanazt megtanulják, amit mi... annyi a különbség, hogy mi kényelmesebben tudtunk haladni az anyaggal, és többet gyakorlatoztunk, de ezt fakton úgyis bepótolják majd :)


Lényeg a lényeg... ha az emelt angolt választottátok, és később a lányod kitalálja, hogy orvos akar lenni, vagy éppen fordítva, még koránt sincs minden veszve :) úgyhogy a szak nem "skatulyázza" be az embert ilyen brutálisan :) Mindegy milyen szakra megy, ő dönti majd el, hogy milyen tárgyakból akar érettségizni stb.


Remélem valamicskét segítettem :)

2010. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszi a késői választ de mint tudjuk soha nem késő!? Azt hiszem maradunk az emelt angolnál aztán majd lesz még ideje kitalálni. A kémiát egyébként is jobban szereti. Most készül egy országos versenyre éppen.Még az is lehet, hogy meggondolja magát pont úgy mint a szomszéd nagylány. Ő felvette fakultációnak a bioszt és a kémiát, mivel szintén az orvosi volt a cél mindig. Most meg érettségi előtt már el is felejtette. Már meg se akarja próbálni.
2010. márc. 22. 16:13
 23/29 anonim ***** válasza:
Végülis mire jutottak? Így 4 év elteltével.. Hova jelentkezett?
2013. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
4 év után maradtunk a nyelvi osztálynál. Középfokú angol nyelvvizsga megvolt tavaly, most megy a felsőfokúra. fakultációnak biosz-kémia emelt. Tehát maradt az orvosi. De szeretnénk ha letenne egy Toefl nyelvvizsgát is jövő nyárra. Feldobtuk neki azt a lehetőséget, hogy ha nem sikerül majd bejutnia akkor nagyon-nagyon támogatnánk ha külföldre menne egyetemre. Annak lenne értelme. Másnak sajnos nem hiszem..a jövőt elnézve. Más szerintem repesne az örömtől. De ő nem annyira. Azt mondta fel fogják venni. Ámen! Így legyen. Azért ez még nem egy lezárt fejezet. Mármint a külföld...
2013. jún. 12. 08:25
 25/29 anonim ***** válasza:
69%
mindenki, aki arról hablatyol, hogy egy orvost nem fizetnek meg (ne tekintsünk el a hálapénztől), ti hol éltek? láttatok már szegény orvost? mert én még egyet se...
2013. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Hát én emg azt nem tudom, hogy te hol élsz, kedves utolsó.

Igenis láttam csóró orvost.

aki meg nem csóró,a z meg szinte egész héten ügyel.

2013. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
nógrád megyében élek, ami azért nem a gazdagságáról jellemző, de hogy én még szegény orvost egyet se láttam, az is biztos. nélkülözőt meg aztán végképp, pedig megfordultam jó párszor orvosok közelében, ismerem a legtöbbet a megyeszékhelyem.
2013. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Végül mi lett a lánnyal?:)
2017. jan. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Végül elvégzte az orvosi egyetemet?
2020. dec. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!