Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanítják manapság...

Webnyelv kérdése:

Hogyan tanítják manapság nyelvtanórákon? Befejezett melléknévi igenév vagy múlt idejű melléknévi igenév?

Figyelt kérdés

Melyiket tanítják?

folyamatos / jelen idejű melléknévi igenév?

beálló / jövő idejű melléknévi igenév?


Melyik elnevezést tanítják manapság?


2013. nov. 13. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

-Folyamatos (képzője az -ó/-ő),

-Befejezett (képzője a -t/-tt),

-Beálló (képzője -andó/-endő),

2013. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Elég egyszerű megjegyezni
2013. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem, mert régebben még múlt, jelen és jövő idejű melléknévi igeneveknek nevezték őket nyelvtanórákon. A kérdés arra vonatkozik, hogy ma hogyan tanítják ezeket. Nyelvészeti szempontból tudom, mit jelentenek, és hogy a kétféle elnevezés közül az egyik pontatlan, ezért is lennék kíváncsi, hogy manapság hogyan tanítják ezeket, hogy mi a nevük az iskolai nyelvtankönyvek szerint.
2013. nov. 13. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Na de az első válaszolót nem az érdekli, hogy mit kérdeztél, hanem hogy ő válaszolhasson, minden kérdésre többször is. :-)

Te mikor jártál iskolába? Én a nyolcvanas években érettségiztem, és akkor beálló, folyamatos és befejezett volt. Gondolom, a "régen" ennél régebbit jelent a te esetedben. Az én érdeklődésemet is felkeltette, megnéztem az érettségi követelményeket, de ott nem részletezik ilyen szinten. Szerintem most is ezek vannak, ahogy rákerestem, ez például egy elég mérvadó oldal: [link]

2013. nov. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Én a 90-es években érettségiztem. Mivel erősen nyelvészeti érdeklődésű voltam mindig, nem tudtam pontosan már, nyelvtanból melyik elnevezést tanultuk, mert mindkettőt hallottam már régebben is.

Nyelvtani magyarázatokat teszek fel a netre idegen nyelvekhez, ezért akartam tudni, hogy milyen elnevezést használjak, a nyelvtanulóknak mely elnevezésből fog kiderülni, hogy miről van szó. Szerencsére akkor a folyamatos, befejezett, beálló elnevezéseket ismerik, akik előfordulnak nyelvtanórákon napjainkban.

2013. nov. 27. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!