Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira csak zsenik...

Az orvosira csak zsenik kerülnek be, vagy bekerülhet oda olyan ember is akinek nem csak ötösei vannak egész évben, de nagyon érdekli a biológia és a kémia és az azálma, hogy orvos legyen és tesz is érte?

Figyelt kérdés

2013. dec. 24. 19:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek: Hát nekem erről fogalmam sincs, az viszont tény, hogy a statisztikák alapján kiváló iskola mindkettő. A Fazekas kb. a legerősebb az országban, de a Révai is nagyon jó. Ha komolyan nekiállsz a tanulásnak, készülésnek, ezek az iskolák biztos komolyan segítenek, hogy elérd a célod - igen jó alapokat fogsz kapni tőlük.
2013. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2013. dec. 30. 08:13
 23/28 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos az a baj, hogy nem csak a középiskolás teljesítmény értékelésénél, a bizonyítványban fordul elő felülosztályozás. Érettségin is nagyon durva dolgok vannak. Nálunk még az igazgatónak is volt annyi bőr a pofáján, hogy a kis kedvenc hülyegyerek fölé álljon érettségin és diktálja neki a magyar fogalmazást. Annyira sötét volt az illető, hogy 1 mondatot nem tudott helyesírási hiba nélkül leírni, 0 helyesírással rendelkezett, de a 4 oldalas magyar fogalmazása hibátlan lett. / a 15 pont levonása nála elengedhetetlen lett volna, de ez is nevetséges..Ha valaki nem tud helyesen írni, akkor azt meg kell buktatni. Addig, míg meg nem tanul NEM VÉGEZHETNÉ EL a gimnáziumot. Amúgy most egyetemen csücsül :D/ Szóbelin is voltak olyanok, akiknek megmutatták, hogy melyik tétel az, amit tud, melyiket húzza. Ez az elit gimnáziumok kivételével borzalmas, de szinte mindenhol így megy, és nem csak 1-2 diákkal merik meglépni. Egyik ismerősöm érettségién gimnáziumi szinten meg volt beszélve, hogy ki, milyen tollal ír a matek érettségin és úgy javítgatott bele a tanár. Nem beszélve arról, hogy minden ilyen suliban kiadják a szóbeli tételeket. Hatalmas igazságtalanság az egész..és ezek a tanárok nevelnének bennünket erkölcsre, becsületre? Várják el, hogy tiszteljük őket? Nekem személy szerint hányingerem van az ilyen tanároktól, pedig a többség ilyen..

Emelt szinten picit más a helyzet, ott azért jobban meg van kötve a tanárok keze. Persze ez nem jelenti azt, hogy ott nem csalnának, ha tudnának, sőt, azért amilyen szemétséget elkövethetnek, azt e is követik. Kémia emelt szintű szóbelin borzalmas a pontozás. Nincs megadva a tanároknak, hogy mire adjanak pontot. Bioszon meg van adva, hogy minek kell elhangzania, minden egyes pont le van írva, hogy miért adható. Kémián nincs ilyen. Csak annyi van, hogy pl.: az A tételre 15 pontot adhatnak a tartalomra, 5 pontot az előadókészségre. Ezt nagyon sokan nem tudják. Így elég szubjektív pontozás alakul ki. De kérdem én, ha nincs pontosan megadva, hogy egy-egy válaszra hány pont adható, mire vonnak le 1 pontot az egész feleletből?? Sajnos a mi megyénk eléggé le van maradva, nagyon irigyek az emberek. Kedves vizsgáztató tanáraink azt hiszik, ha egy tökéletes feleletből 1-2 pontot levonnak, akkor a saját diákjuk nagyobb eséllyel kerül be az egyetemre. Ha már a másikkal kicsesztek. Sajnos ezek nem csak légből kapott rémhírek. Ez megy országszerte. Így, mivel érettségire épül a felvételi, a tanárok kezében van mindkettő. Éppen az előbb felsoroltak miatt kellene nagyon sürgősen kivenni a kezükből az egészet, mert ez bizony nem játék. Itt emberek jövője függ tőlük. Egy idióta retardáltnak nem szabad bekerülnie egyetemre. Valószínűleg ott is folytatja a tanárok lefizetését, seggnyalást, így el is végzi azt. Többek között így születnek a degenerált diplomások. Ha az egyetem kezében lenne a felvételi, akkor ők csak a legjobbakat válogatnák ki, így lehetősége se lenne az ilyen embernek a bekerülésre.


Még annyi. Egy kellemetlen tapasztalat emelt szintű szóbeli érettségin. Az egy dolog, hogy van..de a tanárok ott azt pontozzák, hogy az illető a tételéből mit mondott el, mit nem. /kémia picit más, főként bioszon/ A vizsgázó intelligenciáját senki sem méri föl!!! Na ez az, amit egy feleletből az egyetem ELSŐ KÖRBEN leszűr. Elég sok orvosira készülő személy feleletét hallottam érettségin. Én nagyon elképedtem. Némelyik 2 értelmes mondatot nem tud összerakni magától, a bemagolt szöveget hajtja megállás nélkül, nincs saját gondolkodása. De egész jó kis pontszámot tud összeszedni, elvégre elhangzik tőle az, amire pontot adhatnak. Csak nem mindegy ám, hogy hogyan. Az egyetemnek az a célja, hogy a felsorakozó társaságból a legintelligensebbeket szedje össze /nem a kitűnő tanulókat/, hiszen neki ez a jó. Régi felvételin, ahol az egyetem irányít, ott elkezdi a vizsgázó hadarni a bemagolt szöveget, végig se várják, azt mondják, köszönik szépen, de NEM KELL nekik az ilyen diák!!! Ezek most sorra bekerülnek. Nem véletlen, hogy a professzorok évek óta csak kapkodnak a fejükhöz, hogy -Te jó Ég, ezek a diákok egyre hülyébbek! Az egyetemista gólyák, tanárok ezt nyilván nem látják át, sajnos. Érdemes lenne egy professzorral elbeszélgetni erről, kikérni a véleményüket, mert a borzalmas felvételi rendszert leghamarabb ők tapasztalják. Mi majd akkor fogjuk, ha az ilyen emberek 8, 10 év alatt elvégzik az orvosit és esetleg hozzájuk kell fordulnunk nagy bajunkban...

2013. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
29%
Az előző válaszoló nagyon jól mondja, aki egyetemen így vizsgázik, azt én megbuktatom.
2013. dec. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%
Bizony van, aki megbuktatja az ilyet, én csak olyannak voltam szemtanúja, hogy az illető szóról szóra leírta a tételét, benne az összes képlettel, amit csak kérdezhettek, viszont a tanár egy kérdésére se tudott válaszolni. Azt se tudta megválaszolni, amit a papírra előtte pár perccel leírt (nem azért, mert puskázott, egyszerűen csak gépiesen bemagolta). Így 'csak' négyest kapott.
2014. jan. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
29%
Ez nálam elégtelen, a kihúzott tétel csak beugró, ha alapkérdések nem mennek, nincs értelme a dolognak.
2014. máj. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Végül csak a Révai biosz- kémiát jelöltem meg. Győr egyik kisgimijébe járok most még, és biosz, kémia nagyon könnyen megy, csak 5-ös jegyeim vannak, úgyhogy most még nem parázok.
2014. máj. 21. 19:07
 28/28 anonim ***** válasza:
45%
akkor megnyugodott a lelkem, hogy vannak még tanárok, akiket nem a bemagolt tananyag érdekel, hanem a logikus gondolkodás :)
2014. júl. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!