Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira csak zsenik...

Az orvosira csak zsenik kerülnek be, vagy bekerülhet oda olyan ember is akinek nem csak ötösei vannak egész évben, de nagyon érdekli a biológia és a kémia és az azálma, hogy orvos legyen és tesz is érte?

Figyelt kérdés

2013. dec. 24. 19:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
29%

Én egy két embertől hallottam, hogy az idei fepvetelizők (felsőoktatásba) duplázhatnak utoljára. Sietek úgyhogy nem tudok utánanézni, hogy igaz-e csak nem ártana utánanézni, mielőtt akárki nagyon beleéli magát.

Amúgy nem hiszem, hogy ez ennyire markánsan látszik 8-adikban, hogy mennyire jó tanuló. Sokban függ az iskolától és az osztálytól is, hogy milyenek a jegyeid. Ha tényleg érdekel a biológia és a kémia (aminek a nagyja még vissza van), természetesen bekerülhetsz, de azért ne a bekerülés legyen a cél mert benn is kell maradni és az nem egy könnyű dolog (legalább is nekem nem egy sétagalopp).

2013. dec. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Az orvosin nem csak biológia és kémia van, hanem fizika is (biofizika). Neked még messze van, viszont nagyon sokat kell tanulnod, főleg ha bekerültél.

Ismerősömnek csak másodszorra jött össze az orvosi, latint be kell vágni mert utána sok tárgyban már csak azt használják + anatómia minden mennyiségben. Állandó számonkérések vannak, hatalmas anyag mennyiségekből.


Amúgy már most trenírozhatod magad rá, igen is igyekezz arra, hogy mindenből jól teljesíts, mert az orvosin mindenből ott kell lenni a toppon, nincs olyan, hogy ez vagy az épp most gyengébb lesz, mert ember életek múlhatnak rajta.

2013. dec. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
9-ben majdnem megbuktam fizikából (meg 3 másik tárgyból) és most az orvosin csücsülök. Köszönöm szépen, jól érzem magam és jól is megy. Minden csak elhatározás kérdése, arról nem is beszélve, hogy az egyetemen a kutyát nem érdekli, hogy neked milyen jegyeid voltak. A lényeg, hogy bent vagy és bírd.
2013. dec. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Lú :) válasza:
0%
A duplázás már csak az idén érettségizőknek áll rendelkezésükre, szóval tanulhatsz mindenre ;)
2013. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan szeditek? Évek óta hajtják ezt a hülyeséget, hogy a duplázást megszüntetik /gondolom a kedves tanároktól ered a pletyka, mert ők jobban örülnek a kitűnő seggnyalóknak, mint annak, aki esetleg intelligensebb az átlagnál és a felvételi tárgyait 100%-ra teljesíti, míg esetleg a történelmet csak 70-re../ De mégis? Olvastatok róla a az Oktatási Hivatal honlapján? Amúgy meg, ha valamit meg kellene szüntetni, akkor az a tanulmányi pontos pontszámítás. Nevetséges, hogy 100 pontot adnak a bizonyítványra. Aki duplázással teljesíteni tudja a követelményeket az egyetemre az valóban oda való. Nem véletlen, hogy így felhígult a felsőoktatás. Sajnos orvosira is így kerül be egy csomó ökör. Gimiben még ment a jó pofizás, esetleg a középszintű érettségibe is belesegítettek a tanárok, aztán egyetemen rájön, hogy valójában mennyire hülye és nagyon túlosztályozták. Nem véletlen, hogy olyan hatalmas a szórási arány az utóbbi években az orvosin. Régen kémiából-fizikából és biológiából kellett felvételizni. Senkit nem érdekelt a többi. Aki ezeket meg tudja tanulni úgy, hogy sikeres legyen a felelete, az nyilvánvalóan művelt a többi tárgyból is. Mi megy most? Hülye a gyerek kémiából-fizikából-biológiából, emelt szinten összeszedi a 60%-ot, természetesen kitűnő, magol egy csomót a közép érettségikre, majd ezzel a csaknem ingyen osztott pontokkal felhúzza a semmit. Aki, amilyen irányba szeretne továbbtanulni, abból legyen kimagasló. Nem mondom, hogy a többi nem kell. Dehogy. De ne már, hogy ilyen pocsék felvételi tárgyakkal valaki egyetemre mehessen..Na ezért ül most ennyi hülye a felsőoktatásban. Ha valamit be fognak szüntetni /be kell szüntetni, az a tanulmányi pontos pontszámítás. Lehetőség szerint többet ne terjesszetek ilyen marhaságot..
2013. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Előttem író válaszoló tökéletesen leírta az igazságot, ott a pont nála. :)

Amúgy már én is rohadtul unom a nonszensz hülyeségek híresztelését. Egyesek hallanak valami idióta pletykát, amiről egyébként ordít, hogy mekkora baromság, mert amellett hogy nem igaz, de egy óriási abszurdum is. Elég lenne csak egy kicsit belegondolniuk az egészbe, hogy erre rájöjjenek, ehelyett minden mérlegelés, megfontolás nélkül elkezdik továbbszajkózni; sokszor ugyanazt a sületlenséget évről-évre. A könyökömön jön már ki ez nekem is.


A kérdezőnek:


Nem kell zseninek lenned hozzá, de komoly intelligenciával és nagyon jó memóriával, emlékezőtehetséggel mindenképp rendelkezned kell. Meg aztán ott vannak az emberi tényezők is. Jó "gyomor", nagy állóképesség, kötélidegek, jó kommunikációs készség, humanitás, stb. Egyelőre én is azt tanácsolom, hogy a biológiával és a kémiával sokat és komolyan foglalkozz, most és a későbbiekben is.

2013. dec. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Most fogok felvételizni, és természettudományi tagozatra szeretnék menni. A Fazekasba igyekszem, de ha oda nem vennének fel, akkor a győri Révai Miklós Gimnáziumba kerülnék be.(Oda szinte biztos, hogy bekerülök) (Nem nagyképűségből mondom). Valaki nem tudja, milyen nehéz ott a szóbeli? Amúgy írásbelin 93 összpontos felvételiket írok.
2013. dec. 27. 18:44
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyják a francba ezt az érettségi bohóckodást. Legyen újra normál felvételi, döntse el az egyetem hogy kit vesz fel. (Egyetem, szóval ne középiskolás Pirikék javítsák, mint anno). Nem beszélve, hogy esetenként szóbeli sem ártana.
2013. dec. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Felőlem az is lehetne, de persze az is olyan legyen, hogy csak a felvételi tantárgyakból való tudás számítson. A középiskola teljesítése és az érettségi vizsga a többi tárgyból arra már úgyis meglenne, mikor a felvételire sor kerülne.
2013. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja, szóbeli így is minden esetben van, hogy a felvételizés az érettségi keretein belül történik. Sőt, emelt szinten sokszor nem is akármilyen. Szerintem a mostani rendszer se rossz. Az érettségi központosított, és így az érettségi pontok kétszeresével történő felvételi eljárást teljesen korrektnek tartom. A tanulmányi pontszámítás viszont tényleg röhej, elég csak belegondolni: Egy kis nyalizós egyén egy gyengébb intézményben kitűnő, amiben sokszor az is közrejátszik, hogy kik-mik a szülei, rokonai, míg egy nála sokkal tehetségesebb, jobb képességű személy egy jóval erősebb, minden tárgyból igen magas szintet követelő intézményben csak közepes tanuló.Ezért értek teljesen egyet avval a válaszolóval, aki az előző kommentem előtt fejtette ki a véleményét.
2013. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!