Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyolcadikosok! Szerintetek...

Nyolcadikosok! Szerintetek hány pontos egy átlagos, egy jó, és egy nagyon jó felvételi (összesen)?

Figyelt kérdés
Egyébként izgultok? Én nagyon :S

2014. jan. 4. 20:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nincs behatárolva. Nekem összesen 67 lett.
2014. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok nyolcadikos, tavaly írtam felvételit, de azért elmondom a véleményem. Először is bármennyire is nehéz elhinni ne izgulj! Tavaly a matekot emiatt rontottam el... habár szerencsére felvettek oda ahova menni szerettem volna. A lényeg, hogy a matektól nagyon féltem, már a nyáron elkezdtem készülni ugyanis a matek nem az erősségem, majd mikor elérkezett az idő, begörcsöltem azon járt az agyam hogy mi lesz ha nem vesznek fel stb. és végül 31pontos matekot kreáltam, holott otthon írtam 40-50 pontosokat.Bezzeg a magyarra nem készültem egy percet se, nem izgultam rá és 1-2 pontot vesztettem. Csak higyj benne, h sikerulni fog tudod, a gondolatnak teremtő ereje van. És tényleg.. ;)

Az hogy mi számít jónak relatív. Függ, hogy milyen iskolába mennél, pl. van hogy valahova 90 pont sem volt elég, jó bizonyítvánnyal együtt, meg a szóbeli. De ha jól tudom az országos átlag össz. kb. 50 pont (20-30). A matek áltában mindenkinek rosszabb. Ha van rá lehetőséged, inkább érdeklődj az iskolában ahova mennél, kèrdezz meg 9. osztályos tanulókat hány pontjuk volt, hanyadikok voltak a rangsorban, hátha ismersz onnan valakit.

És még egy jó tanács: nekem az is bevállt, hogy a sok hónapnyi készülés után "az ítélet napja":) előtti utolsó nap, már nem tanultam semmit, hanem anya leigazolta a pénteki napot, és sétáltunk, társasjátékoztunk, kutyáztunk egész nap, majd délután tornáztam egyet, vettem egy forró fürdőt és korán lefeküdtem. Nagyon jót tett, hogy egy napra kikapcsoltam magam, és mivel hónapokon keresztül alig mozogtam, fizikailag úgy elfáradtam aznap, hogy éjszaka se tudtam a tesztre gondolni, csak aludni akartam. Ha esetleg a péntekit nem igazolják le ( én is sokáig könyörögtem, és mivel soha nem akartam lógni sulib,végül belementek). A dolgozat előtt egyél egy kis csokit, esetleg szőlőcukrot, persze mértékkel kulonben garantált az émelygés.

Sok sikert, ne izgulj, te is rájössz majd,.mint én h a gimi majd ennél is nehezebb lesz, sőt a vizsgaidőszak közepén van tesóm és láttam mennyit kell megtanulnia. Egy stóc papírt, de komolyan! Bocs, a regényért és remélem, segítettem :).

2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, a 2. vagyok

* ha esetleg a pénteket nem igazolják le, nem pánik, van egy egész du.-od kikapcsolódni :)

2014. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél! :) Megpróbálok egy picit bízni magamban, meg persze lenyugodni, aztán remélem, hogy sikerül! Majd viszek magammal szőlőcukrot. Még egyszer köszönöm szépen a segítséget, szerencsére nem gond a péntek leigazolása :D
2014. jan. 5. 12:20
 5/50 anonim ***** válasza:
100%
hát én nagyon izgulok :S nekem átlagban itthon 70 pontosak lettek(37 magyar :( 33 matek :() de remélem hogy jobb lesz éles helyzetben:( szőlőcukor és ét csoki kell :D jó neked nekem nem igazolják le :/ és kinézem magamból hogy aznap este semmit nem fogok tudni aludni :S
2014. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim válasza:
Hali en is most fogom megirni a felvetelit:// nagyonnagyon izgulok foleg most szunet utan kezdtem el:( van egy par 9.es baratnom/baratom es azt mondjak hogy ne izguljak mert akkor nagyobb esely van arra, hogy elrontom:( egyebkent en human targyakbol sokkal jobb vagyok, mint realbol igy a matektol jobban tartok. Itthon csinaltam par felvetelit az elozo evekbol es azt kell hogy mondjam, a matek nagyon nehez!!!!!! A magyart viszont legutobb 40pontosra irtam meg de nem adtam bele mindent... Az en nagy gondom az, hogy a kozepsuli,amit kineztem, megszab egy minimum ponthatart es csak azokat hivjak be szobelire, akik ezt elerik... Deeee a matekot es a magyart kulon szamitjak:((( szoval lehet hogy en a matekon fogom elbukni az egeszet:/ na mindegy sok sikert mindenkinek!!!!!:):(
2014. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
Én is eléggé izgulok, mert versenyeredmény miatt nem kell szóbelizzek a választott iskolában, szóval ezen múlik minden... Én nem viszek be ennivalót, mert úgyse lesz rá időm. Csak a matekot gyakorlom itthon (egyszer író szeretnék lenni, az egyetlen hiba, amit véthetek, hogy többet írok a fogalmazásnál), az általában 39-43 pont között mozog. Szerintetek az jó?
2014. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
53%
Utolso! Most a matekod 39-43 vagy a magyarod? Ezt nem ertem de amugy akarmelyik szerintem ez jo!:D
2014. jan. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Szerintem is elég nehéz a matek :S általában 38p és 49p pont között mozog, a magyar pedig 38 és 48 között... de nekem legalább 80 pontot el kell érnem :/ egyébként utolsó előttinek pedig; szerintem jók a pontszámok ;)
2014. jan. 7. 18:35
 10/50 anonim ***** válasza:
Nagyon izgulok és átlagosan 60 pontot írok és minimum 75 kéne :(
2014. jan. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!