Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Válaszolnátok pár kérdésre...

Válaszolnátok pár kérdésre BME-vel kapcsolatban, aki oda jár/járt?

Figyelt kérdés

Mérnök informatikus karra szeretnék jelentkezni, de pár dologban bizonytalan vagyok.

-Mi alapján vesznek fel? Van felvételi, vagy csak az érettségi dönt? Egy felsőfokú nyelvvizsga hány pluszpontot ér?

-Be lehet-e kerülni ösztöndíjjal, vagy fizetős?

-És mennyit kell tanulni? Nem vagyok hülye, tudom, hogy nagyon sokat, de azért 1 óra szabadidő van, vagy nincs annyi se? Csak mert sportolok napi 1 órát és ezt a szokásomat szeretném megtartani, ha lehet.

Előre is köszönöm a segítséget :) Bocsi, ha hülye kérdések, de nem vagyok járatos a témában, még csak 10.-es vagyok. :)



2014. jan. 11. 00:05
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Nem karra, szakra:D
2014. jan. 11. 00:13
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes egyszer majd felvi.hu-n végigolvasni a pontos szabályzatot.


A kérdések felvételi oldala független a szaktól, alapvetően minden az érettségi alapján dől el. Pár szakon van alkalmassági vagy rajzfelmérő, de a műinfó nem ilyen.


Egy felsőfokú, mint ahogy máshova is, +40-t ér, de ezzel együtt sem lehet 100-nál több pluszpontod. (tehát két emelt mellett semmit sem ér).


Egyszerűbb bekerülni államira általában. Aki nem államin jut be az általában már másoddiplomáját csinálja és ezért nem kerül be.


Én még csak most kezdtem, de az első félév nem volt annyira vészes (jó mondjuk én matekból nagyon jó alapokkal jöttem). Volt bőven szabadidőm úgy, hogy csak az egyetlen gazdasági tárgyamból szereztem 3-st, a többi 5.


Napi 1 óránál, azért biztos, hogy lényeges több szabadidőd marad csak tényleg folyamatos kell készülni óráról órára és az idődet jól beosztani. Nem mondom, hogy könnyű, de nagyon túl van sztárolva a nehézség. Pokolnak nem pokol.

2014. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sidel ***** válasza:

Annyi szabadidőd van, amennyit hagysz magadnak. A pihenés sose árt. Sőt, egyenesen használ. Nem tudsz több órán keresztül úgy tanulni, hogy ne lankadjon a figyelmed, muszáj néha szünetet tartani.


Ösztöndíjjal inkább bekerülsz, mint fizetősön, legalábbis az elmúlt évek ponthatárai ezt mutatják. Állami 372 körül van.


www.felvi.hu


Fizikát nyomatnám a helyedbe, matekot is, ha van rá időd, akkor az is nagy segítség lehet az elején, ha programozni is tudsz valamennyire. C, C++ fog előfordulni az első két félévben.

2014. jan. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!