Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológus Msc-t mennyire nehéz...

Biológus Msc-t mennyire nehéz nappali képzésen munka mellett végezni?

Figyelt kérdés

Tavaly tettem le a Bsc-t, de dolgoznom kellett, de szeretném elvégezni az Msc-t is, hogy érjen valamit a diplomám. Kérdésem elsősorban azokhoz szól, akik hasonlóképpen munka mellett végzik az Msc biológia szakot. (főként akik ökológusnak tanulnak)

Mennyi időt kell egy héten az egyetemen tölteni?

Átlag hány tárgyatok van egy félévben?

Több/ nehezebb-e a tananyag, mint Bsc-n?


2014. jan. 19. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Több/ nehezebb-e a tananyag, mint Bsc-n?"

Több is meg nehezebb is, különben mi értelme lenne.


"Átlag hány tárgyatok van egy félévben?"

Változó, pontos számra nem emlékszem, mert már kicsit fégebben végeztem, de az biztos, hogy az első évben több tantárgy volt, mint a másodikban.


"Mennyi időt kell egy héten az egyetemen tölteni?"

Ez szintén változó. Az előadásokra nem kötelező bejárni, de a gyakorlatokra igen. Azért azt ajánlanám próbálj meg minél több előadásra bemenni. Aztán még ott van a diplomamunka is.


Összességében nem lehetetlen, de nem lesz egyszerű dolgod.

2014. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Biológián belül milyen szakon végeztél? (Ökológia?) Melyik egyetemen?
2014. jan. 19. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:
A PTE-n végeztem, szupraindividuális biológia szakirányon (ökológia szakirány nem volt).
2014. jan. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, nem pont a kérdésre a válasz, de érdeklődnék, hogy Msc-s felvételinél mi számitott? Tanulmányi átlag mennyire befolyásolja, vagy csak az államvizsga/ szigorlatok eredményeit nézik? Konkrétan van felvételi vizsga? Még csak most kezdtem a Bsc-t, de mindenképp szeretném továbbfejleszteni magam :)
2014. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 nálunk még inkább jelképes felvételi volt, mert kevesen voltunk. A felvételi elbeszélgetés számított, de mivel a tanárok már ismertek minket mindegyikünk sikerrel vette.
2014. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!